Kas manā laukā un dārzā taisa alas un kā no viņa tikt vaļā?

Manā laukā dzīvo kāds nesaprotams dzīvnieks, kas krustu šķērsu pa pļavu, krūmiem un dārzu rok alas. Pagājušo gadu nedaudz izēda burkānus, pa ziemu izēda tulpju sīpolus un vēl šo to. Kurmis tas nav, zemesvēzis ir mazāks. Alas viņam ap 3-7 cm diametrā. Kāds teica, ka tā varētu būt ūdensžurka, bet upe un ūdensgrāvji tuvumā nav. Kā lai no tā zvēra tiek vaļā?

lirica    1 salej soļķi un aizdedzini...
bet nu pati gan prātīgi,ka nesanāk šmuce.
/ atceras savu vienīgo lapu kaudzes aizdedzināšanas mēģinājumu ar 250 ml soļķa...kad piemetot spičku ..laimīgā kārtā tika atsista vismas pusotra metra no čupas/

Plaanpraatinjsh    1 Arī parastās žurkas un peles ložņā pa kurmju izraktajām alām,ēdot visu ,ko tikai var apēst.

[never]  1   nu tas var buut arii zemes veezis, kaa ciinaas - nezinu.

Feks    2 Zemes vēzim nemēdz būt tāda izmēra alas un kur nu vēl pa visu dārzu. Pieļauju, ka tomēr ūdensžurkas, tās mēdz mitināties arī tālu no ūdeņiem. Tas šīm nemaz nav obligāts. Nedaudz samazināt populāciju var ar tādām (neatceros - kāds nosaukums) indīgām zilām tabletēm, kuras pārdod speciālos veikalos. Bet jāuzmanās, lai kads cits nekaitīgāks radījums netiek tām klāt... Bet pavisam tikt vaļā laikam ir neiespējami... ;-(

zilani      Nezinu vai derēs, bet es pret kurmjiem cīnos tā...iespraužu svaigi uzraktajā alā dzels stieni, viņa virsū uzlieku plastmasas pudeli, kurai ir izgrieztas 4 sānos tādas kā durtiņas....sanāk improvizētas dzirnavas..no vēja viņas griežās un veidojas vibrācija, kas dzīvniekam nepatīk un viņš aiziet prom no tās vietas....

Miilais_Melis      sentēvu metode no cilvēku kakām uztaisa šķidru putru un ielej alās......(ja vajadzība var atkārtot, bet no pieredzes nevajag...) ;)


veiksmi cīņā!

Giga1970  1   FEKS - indīgās zilās tabletes saucas STORM :)
Visi pārējie līdzekļi, kas ir atbaidīšanai nevis letālam iznākumam, gan kurmim, gan žurkai ir uz laiku, tad tie atkal atgriežas.

falko_1967      noteikti udenszurka....storm !

Poplovs  1   Nekad nav redzējis zemesvēzi 7cm diametrā.. Būs kāds no Černobiļas atracies :D

Alex_Jones      Jau tuvākajās dienās metode, kuru laipni piespēlēja Poplovs - tiks izmēģināta!
Q: a to mantiņu no Kindersurprīzes drīkst jau pirms likšanas uz ķieģeļa - izņemt?
Dikti mantiņu gribās...

7_jeeri      cirsliitis. kaa tikt valjaa, nezinu. man taads pats laukos visu tur uzracis, pofig, lai jau rokas, ariidzan taccu dziiva radiiba.

Feks  1   Poplova ieteikums nav gluži universāls, jo tiem alās tusētājiem, kam ar redzi švakāk - kurmjiem un zemesvēžiem, tās mantiņas uz ķieģeļiem var likt kaut priekšā, pakaļā, reakcijas nebūs nekādas. Tad jau labāk samētāt alās zīmītes trijās valodās - ejiet prom, draņķi tādi..!
;-)

mineraalaa      Ir vēl viena sentēvu metode..kkur no 80 mitajiem. Ņemam zemeņu bubble gumu un tā kārtīgi zikožļājam,bet ne tik daudz,lai smarža un garša pazustu. Tad to kluci gumijas ieliekam alā,kur dzīvo tas milzīgais zvērs.Agri vai vēlu tas sajutīs smaržu,un ja jau garšos zemenes tad noteikti mēģinās notiesāt. Rezultātā aizsprostosies elpvads un zvērs būs nekaitīgs :)

wip4  1   Izmēģinātsir viss,tomēr žurku inde izrādījās visefrektīvākais līdzeklis.Tikai jāizvieto vairākas reizes pēc kārtas,obligāti rudenī pastiprināti.

Eerika1949      Tā ir žurka! man tā pati problēma!:( tikt vaļā....es pat nezinu,bet ieteica.....čurāt podiņā un alā iekšā! viņas nedaudz atbaidot cilvēku smakas:).

cirteejs  1   Var jau likt tās Storm tabletes-efektīgas, bet tiem radījumiem patīk nākt savā mirstamā stundā uz cilvēku māju un tur pagrīdē atdot galus, rezultātā skaists žurku līķīšu aromāts.
P.S.Kaimiņa pieredze!

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu