Boileris vai caurplūdes ūdens sildītājs?

Kādi ir parastā boilera un caurplūdes ūdens sildītāja plusi un mīnusi?
Kurš ir mazāk patērē elektrību? Ko jūs ieteiktu?

druskupagrozishos (2008-11-01 22:06)    3 Ja caurplūdes sildītājs patērē maz, tad arī sasilda neko t.i. lēni un maz ūdens, ja tas ir spēcīgs un ūdens tā kā pietiktu, tad vadi un kontaksti netur - sakūst!!! un piedevām rij elektrību. Man ir bijuši visādi, tomēr ja atkal vajadzētu nekādā gadījumā neņemtu caurplūdes ( ja nu vienīigi lai 2 x dienā rokas nomazgātu).

barbarosa9 (2008-11-01 22:21)    2 /piekriit oHo par to churinju/ :)
Man maajaa ir boileris kaa boileris, bet pirtii ieliku to churinjveidiigo.Un ljoti aatri nonjeemu un izmetu.
Caurteces sildiiitaajs tieshaam der, ja to lieto reti, piem., roku un paaris shkjiivju un dakshinju nomazgaashanai.

druskupagrozishos (2008-11-01 22:22)  1 1 es tiešām uzskatu, ka caurplūdes skaitītājs der tikai tad, ja nevajag daudz ūdens, t.i. mazliet. ģimenei mājās (kaut 1-2 cilvēkiem) neder un nekas tur nesanāk lētāk. Jāpērk paliels boileris ar labu siltumizolāciju - ilgāk saglabāsies silts un sanāks lētāk. (pārbaudīts variants)

edmunds (2008-11-02 00:41)    1 ja ar elektriibu darbinaamie tad caurteces ir ekonomiskaaks un arii atljauj uzsildiit jebkuru uudens daudzumu aatri. truukums ka vajag labu elektropievadi, vismaz 20 amperus, un taada ir reti kur.

JurisK (2008-11-02 04:02)  2 1 Caurteces der tikai, lai ar remdenu uudeni rokas paskalotu, vai arii tad jaadziivo blakus Kjegumam! Ja var ielikt, vismaz 50-litriigs labas firmas boileris, kuram var nomainiit sildelementus ir ekonomiskaakais variants.

laurita (2008-11-02 13:55)      Par ekonomiskumu elektrības ziņā un lietošanas ērtību piekrītu visiem, kas iepriekš izteicās (lietošanā izmēgināti abi varianti). Varētu pieminēt vēl tādu lietu, ka Latvijā parsvarā ūdens ir ciets-satur daudz Ca un Mg sulfātus. Tie savukārt ļoti garšo baktērijām, kas savairojas boilerī, ja ūdens no tā netiek bieži lietots. Tas noved pie tā, ka ūdens sāk smirdēt pēc puvušām olām. Tāpēc, liekot parasto boileri ir vēlams uzlikt arī filtru vai kādu citu ūdens mīkstinasanas sistēmu. Vai arī, sajūtot raksturīgo smaku, iztīrīt un dezinficēt boileri. Ar caurteces sildītāju šādas problēmas parasti nerodas.

edmunds (2008-11-02 23:20)      re kur raxta ka parastajam udenssilditajam reaali ir 8x lielaaki zudumi.

Conventional water heaters have substantial energy wastage through their insulation, so the actual net heating effect is substantially less than what you are now paying for. If you add up the actual hot water used each day, it is possible to get a rough idea of how much actual heat is in a month`s worth of hot water used, and for a normal family, that can be around 200 KBtu/month. But that conventional water heater uses up around 250 Therms/year or 20 Therms/month. A Therm is 100 KBtu, so this means that you pay for 2,000 KBtu of gas for heating the water, but only wind up getting around 1/8 of that in actual used hot water! The rest gets lost as radiation by the hot tank to a cool basement. (not the ideal present technology!)

Egils22 (2008-11-03 09:10)    1 par baakteerijaaam runaajot.. kaut kur lasiiju, ka staavosha uudens temperatuurai jaabuut vai nu zem 20 graadiem, vai virs 50, tad nekaadas bakteerijas neveidojas. kas attiiecas uz siltuma zudumiem... ja boileris atrodas dziivojamo telpu ietvaros, nevis pagrabaa, tad faktiski tie zudumi sanaak, kaa papilldus piesildiishana ar elektriibu, nav nemaz tik slikti veela apkures sezonas saakuma gadiijumaa. aa un veel kas.. palasot boileru aprakstus tur parasti figuree skaitlis 1-2 graaadi diennaktii, ar ko tiek apziimeets temperatuuras zudumi.. neizklausaas paaraaak daudz...

JurisK (2008-11-03 09:20)  2 1 Tas, ko edmunds aprakstiija, liekaas nedaudz neticami. Uudens sildiitaaja izolaacija ir ljoti laba, principaa tas ir termoss. Protams, vajaga pirkt labas kvalitaates, ne no leetaa gala. Labs sildiitaajs iesleedzaas tikai, kad saakaas uudens pateerinjsh un peec uudens uzsildiishanas, ja nav pateerinja, elektriibu faktiski neteeree. Nevajaga vinju sleegt aaraa, jo tad garaakai uzsildiishanai buus nepiecieshams vairaak energjijas.

oHo (2008-11-01 22:12)  1 2 un tieši tā - ja atradīsi caurplūdes sildītāju ar 2-3kW jaudu, tad ūdens tecēs kā čuriņa Prostamol Uno reklāmas mērķauditorijas tipiskajam pārstāvim :)

oHo (2008-11-01 22:09)    1 Pēc loģikas, caurplūdes sildītājs patērēs mazāk, jo silda tikai tik ūdens, cik plūst cauri, savukart boileris, gribot negribot, daļu izkūpina gaisā. Vienīgā bēda, ka lai caurplūdes režīmā sasildītu ūdeni vajag daudz elektrības (jaudas) - standarta dzīvokļa elektroinstalācija neturēs.

climber (2010-10-10 21:25)  1 5 Ja atlauj instalacija un latvenergo tikai un vienigi caurpludes..maksajam tikai par to ko lietojam un miers!

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu