Tīrīšana

tīrīšana foto attēls

Tīrīšana - jautājumi un diskusijas

katlakmens (Ca Mg sāļi) sāk izgulsnēties pie 67-68 Celsija grādiem, nav nemaz jāvāra. Tāpēc jau māju apkures sistēmās ūdeni silda līdz 66 grādiem, lai rores neaizkaļķojas Jautājums neskaidrs. Novārot kalcija sāļi izgulsnējas. Jā, bet ne pilnībā. Pavēro taču tējkannu, vismaz. ··· Tīrīšana: Vai novārot atkaļķojas akas... lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Kapakmens tīrīšana (11)
Melna granīta kapakmens tik nespodrs, pelēks palicis. Meistari ieteica ar parastu pastu tīrīt, bet tas nedeva rezultātu. Varbūt kādam ir pieredze, ar ko varētu mēgināt to pelēkumu noņemt. Paldies.
Dobelē ražoja akmeņu tīrīšanas līdzekli ar smidzinātāju,līdzīgs logu tīrītājam. Ieintereseja pats fakts - kapec gan tas akmens buutu jaatiira? Vai par godu tam, kam tas akmens uzlikts, jeb savai godkaarei? Vai kas mainiisies, ja akmens paliks netiiriits? Austrumu kulturaas kapakmenjus neaiztiek, tiem ir jaasadruup, jo tikai tad kad akmens kraavums ir sagruvis, aizgaajeja dvesele ir kljuvusi briiva.

P.s. nekaa personiska ne pret vienu. Tikai taadas pardomas.
Nezinu, kas tā par parasto pastu, bet parastais ziepjūdens un štengra birste dod labus rezultātus. Es ar FAIRI! un asu birštīti,tad labi kārtīgi ar tīru ūdentiņu! jāredz virsma, lai saprastu kas ar viņu noticis - šajā gadījumā pašai jāizfunktierē: erozija, uzaugusi garoza vai abi.. otrajā gadījumā jau ieteiktā birste, pirmajā - kaut kas abrazīvs, kā jau meistari ieteica - pasta, taču tad vajag saprast, cik gludu rezultātu gribi panākt un vai ieguldītais rezultāts vērts. ··· Tīrīšana: Kapakmens tīrīšana lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Krāsas tīrīšana no stikla (10)
Kā notīrīt gruntskrāsas traipus no loga stikla?Tos nokasīt arī nav iespējams...
Žilete ar rokturīti visos celtniecības veikalos.Ar to tīru arī keramikas plīts virsu. Ar zhileti, gan jau kaut kur veel var nopirkt. Palasi, uz kādas bāzes tā gruntskrāsa ir (kas ir šķīdinātjs), uzklāj uz traipiem, paturi lai atmirkst un tad ar žileti... Vai otrs variants - vecās krāsas noņemšanai paredzētā želeja - bet to gan izmēģini uz kāda stikla atgriezuma (nezinu, vai nebojās stiklu)... maru!
Kas tad stiklu var izšķīdināt?! :))
Gauja - ne nu gluži šķīdināt, bet sabojāt spīdumu, piemēram! Zinu jau, ka ar koncentrētām skābēm tīra ķīmiskos traukus, bet - antikvariātā ir gadījies dzirdēt - tā laika stiklam tas defekts nav notīrāms nekādiem līdzekļiem... ··· Tīrīšana: Krāsas tīrīšana no stikla lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Ūdens filtri (13)
Sveiki! ļoti bieži ūdens nāk netīrs, ar melnām , smalkām nogulsnēm. Vannā nevar normāli iet, kur nu vēl tādu ūdeni dzert... Daži speciālisti saka, ka palīdzēs filtrs, kas iet pirms ūdens skaitītāja, (jo tāda šobrīd nav...) : Citi...
Jēziņ... acīm redzami netīrs ar nogulsnēm...?! Tad Tev sanāks lētāk pašai savu dziļurbumu uztaisīt nevis filtrus mainīt...!
-Ljoti netīram ūdenim ir vēl mazgājamie filtri...!!! Caur tiem ik palaikam palaiž ūdeni pretējā virzienā novadot to uzreiz kanalizācijā...
Bet pēc tava apraksta tur nekāds "filtrs bundulīts" nelīdzes... ja gribi to ūdeni dabūt dzeramu no krāna, Tad Tev jātaisa ūdens filtrēšanas sistēma caur vairākiem filtriem... :(
bļin, ja tie ir tikai mehāniskie piemaisījumi, tad pietiek ar filtru ievadā. Ja grib ūdeni atdzelžot un mīkstināt nu tad jāver maks plaši vaļā. Ja dzīvoklis ir īrēts letāk būs to nomainīt. Ja savējais, tad ir jāmeklē varianti. Prasts mehāniskais filtrs neko daudz nedos. Vēljovairāk mani māc šaubas diez vai kāds kautko pirms skaitītāja atļaus likt. Itsevišķi tādu filtru kuram pašattīrīšanās funkcija ar izvadu uz kanalizāciju. Neies jau neviens tev ļaut kautko izmest nepieskaitītu pie rēķina. Pirms skaitītāja uzstāda mazu filtriņu, kurš savāc lielākos gružus un tādējādi pagarina skaitītāja nomaiņas laiku ( Rīgā no 2 uz 4 gadiem ). Ūdens attīrīšanā tam nav būtiskas lomas. Pēc skaitītājiem liek mehāniskos filtrus ( bunduļus.. ) pēc konkrētās situācijas, vienu vai divus ( rupjāku un smalkāku ). Kolbas jo lielākas, jo retāk vajadzēs mainīt. Kaļķaina ūdens mīkstināšanas filtru ( bunduli ..) liek tam aukstajam ūdenim, kurš dodas uz boileri, veļas mašīnu vai trauķeni, dzeramajam ūdenim to izmantot nedrīkst. Visi pārējie risinājumi ir neadekvāti dārgi priekš dzīvokļa, lētāk sanākt ūdeni pirkt vai pasmelt avotā. Pie ievada dzīvoklī uzstādi šādu filtru :
http://m-craft.lv/item-313348-CIT12012.html un tur ieliec karstā ūdens kārtridžu uz 1 mikronu, lūk šādu: http://www.santehnikasveikals.lv/produkti/8400/atlas_filtra_kartridzs_fa_5__10_mcr_re5110409.
Kartridžs jāmaina kad ūdens spiediens sāk kristies, parasti reizi vairākos mēnešos. Un atrisināsi visas savas problēmas.
··· Tīrīšana: Ūdens filtri lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Kā iztīrīt pelējumu? (12)
Vai vispār ir iespejams iztīrīt pelējumu no mākslīgās ādas?
Vai nu ar hloru bet uzmanīgi tas jāšķaida ar ūdeni . Vai Etiķa ūdeni Iepelējušu dabīgās ādas jaku esmu veiksmīgi mazgājusi veļas mašīnā. Bet tas nav ieteikums, ja nu vienīgi vienalga jāmet ārā, var noriskēt... Sameklē veikalu, kur ir krāsas, lakas un citi līdzekļi, tur jābūt arī līdzeklim pret pelējumu. No mākslīgās ādas vajadzētu šim tikt nost pa smuko. Samitrini nedaudz un tad izliec karstā saulē (šodien pat!), kad izžūst - notīri. Un tālāk pēc vajadzības. Palīdz hlors,vismaz esmu tā tikusi vaļā ··· Tīrīšana: Kā iztīrīt pelējumu? lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Ar ko tīrīt elektriskās plīts rinķus? (19)
Ar ko var notīrīt elektriskajai plītij riņķus. visādi līdzekļi izmēgināti . It kā esot speciāls skrāpītis . Kāds ir to lietojis?
Nez... es savus amatieru kulinārijas brīnumus ar Cif notīru bez problēmām. Spīž, kā jauna... Ir patiešām tāds skrāpītis - gluži kā tehniskās apskates večiem, ar ko veco uzlīmi no loga noskrāpēt. :)
Manai plītij tāda nāca komplektā. Domāju, ka saimniecības preču veikalos var nopirkt.
parastajai vai ar keramisko virsmu? Es nesapratu-gludaa virsma, vai taada kaa parastaam gaazes pliitiim? da parastajai vinja grib notiiriit, blondiines!!! ;D

ir taads mr muscle. reti jiftiigs un taadaa pekles koncentraacijaa, ka bez respiratora labaak nelietot.. vienreiz kjemertinsh aizdambeejaas, iegaazaam bikuci un nobijaamies, ka pazarmnieki buus jaasauc,kaa saaka putas kaapt uz auksh.. to korkji izeeda dazaas minuutees. grilu notiiriijaam liidz spiidumam, cepeshpannas arii. tacu palasot, kas tam flakonam sastaavaa, bik baisi paliek..

··· Tīrīšana: Ar ko tīrīt elektriskās plīts... lasīt visu diskusiju (19 atbildes) –»
Kā tīrīt dabīgās aitādas paklāju? (27)
Shodien veikalā ieraudzīju ļoti labu, lielu aitādas paklāju, bet pirkt pēdējajā brīdī noraustījos, jo kopšanas instrukcija tikai Somiski kaut kādi zīmējumi,kuros attēlotas birztiites un arī kaut kāda šķīduma pievienošana ūdenim. Neviens...
Kā izpirkts? Es tikko noformēju vienu tepiķi - nu pirmo, kas patrāpījās tāds smukāks. "Prece ir veiksmīgi atlikta" utt, bla bla bla... Kamēr tiku līdz maksāšanai, bet nuu - man nevajag! Nuu, 2x2 tepiķis... Man ir 2x2,20 sega. Kaut kā nav ienācis prātā šo mazgāt ar rociņām un žāvēt horizontālā stāvoklī. Kur ta` tas ūdens notecēs?
Spilveni gan smuki veļmašīnā izmazgājas - bet tādu monstru ar rociņām... Neticu.
Aitas vilnas izstrādājumus (piem, segas) var dikti labi tīrīt/atsvaidzināt, ziemā laukos izvazājot pa tīru sniegu, izrīvējot ar sniegu un vnk ļaujot ižžūt. Tik nezinu, kā tas darbosies paklājam - ir jau starpība vai sega, vai notaptāts paklājs :) /piesakās nopirkt vienu eksempļaru iztulkoto instrukciju/ Ja aitādu mazgā, mazgājamajam līdzeklim jābūt ar lanolīnu. Tas atjauno ādas dabīgo ietaukošanos. Bet tādu līdzekli atrast ir ļoti grūti, kad meklēju priekš savu segu mazgāšanas, atradu tikai vienu, laikam Perwoll vai kaut ko tamlīdzīgu. Nospļāvos un pasūtīju no Matherm firmas(info var atrast netā!). Atveda līdzekli un vēl vakariņas uzsauca! :)) ··· Tīrīšana: Kā tīrīt dabīgās aitādas... lasīt visu diskusiju (27 atbildes) –»
Ūdens caurules tīrīšanas (5)
Kā iztīrīt karstā ūdens trubu no visādiem nosēddraņķiem (smiltīm)? Sūknis boilerī iesūca smilšainu ūdeni un tagad ūdens tek arvien mazāk un mazāk... Boileri iztīriju, tur viss OK.Bet kā iztīrīt tubu?Garums nav liels- ap 3 m.,bet ir viens...
A,priekš kam tad filtri,tiem jābūt vairākiem!!Varētu atvienot to trubu no boilera,tad piepildīt ar ūdeni un ar gaisu izpūst,ja ir iespēja!Otrā galā ar vajadzētu atvienot maisītāju,var jau tikai ar gaisu no kompresora vien iztikt! Iztīri sietiņu krānam,vai vispār noskruvē uzgali un ļauj tam ūdenim patecēt... tu man neiestaastiisi ka no boilera naak uudens ar smiltiim. tur ir kaada cita hernja boileris parasti karsto uudeni dod aaraa no augshas ... t.k. visdriizaak aizkakaajies ir liidz trubai , bet !!! to uz vietas jaaskataas ... kaa teica Viestura faaters - es jau neesu suuda puika, bet pa telefonu ... :) ar karcheri un lokanu cauruli, kurai galaa sprausla:P ··· Tīrīšana: Ūdens caurules tīrīšanas lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Silikona traipu tīrīšana (4)
MEISTARS ierīvēja jaunas vannas dibenā silikonu!!!Ar ko lai dabūju nost?
silikona mastika ir uz etikjskaabes baazes un tas redzams buus to paarklaajumu mazliet panjammaajis.... lieto kameer vari un tad paarklaaj no jauna. Etikji! Lielajos buuvnieciibas veikalos ir taads KNAUF Silicon Entferner - speciaali tam paredzeets. No pieredzes, nedarbojas perfekti, bet leenaa garaa ar vairaakiem piegaajieniem savu uzdevumu pilda... ··· Tīrīšana: Silikona traipu tīrīšana lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Misiņa svečturu tīrīšana (6)
Sakiet man lūdzu jel jel, ar ko ir ieteicams tīrīt misiņa svečturus, kuri ir veselu muuzhiibu jau veci?
izskrien paaris veikalus jautaajos liidzekli kas paredzeets tieshi taadiem gadiijumiem. gan jau tev kaut kur iedos pulvriiti kuru izshkjiidinot uudenii un iemeercot tajaa shvechturus peechaak tie buus kaa jauni! a ja galiigi laika nav vari izmeegjinaat sadziives kjiimiju. es kaadreiz vecus shvechturus(gan neatceros vai tie bija misinja)tiiriiju ar cillitu. tiiri labi sanaaca. Vecā metode ir pelni - ļoti labi noņem vara oksīdu, kas uz svečturiem. Cillits ar labs tīrītājs, tikai jānomazgā un sausi pēc tam jānoslauka. Var oksidēties arī no mitra gaisa. Kadreiz bija tada zalja puleeshanas pasta, tikai tur vajadzeja ar filca lupatinju pec tam pulet, lai spid ka bulllja pauti :) Armija bija tads ekstremais panjemiens - ar zobu pastu, bet tas deva efektu uz pusi dienas, pec tam oksidejas veel vairaak :) Ja kas,var arī ar zobu pastu un vilnas drānu :) Sanāk-nopietni ! ··· Tīrīšana: Misiņa svečturu tīrīšana lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu