Termini

Termini - jautājumi un diskusijas

Dogwood tree (9)
Gribas zināt- kā tas "hamburgers" runājams latviešu mēlē?
Grimonis, ja reiz par dārzkopību. google tulkotājs to sauc par "kizils". tūlkojas=
ham.... nekaunīgs
burger....apaļā maizīte ar gaļu
tātad...nekaunīgi apaļā gaļas maizīte
Šķiņķa kotlete. Kads sakars hamburgeram ir ar Dogwood tree?? ··· Termini: Dogwood tree lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Kas ir entropija? (6)
Manā sferā tas esot siltuma daudzums noteiktā apjomā vielas, dalīts ar tās vielas temperatūru. Tas man neko neizsaka, lai gan varu to redzēt un atrast grafikā. Bet ar entropiju varot izteikt pat apstāšanās biežumu pie ...
Entropija kā haosa mērvienība. :) Mans kolēģis, kārtojot savus papīrus, mēdz teikt - ka samazinot entropiju. Tikai jo vairāk ko cenšamies pakļaut savai kārtībai, jo vairāk nekārtības rodas (liekie papīri miskastē, piemēram).
Daļiņas, molekulas arī kustas haotiski, pievadot enerģiju (paaugstinot temperatūru), tās kustas ātrāk = entropija palielinās.
:)) marseli, līdz ar Bēkona metodēm un Ņūtona matemātiku, eksaktās zinātnes sāka atīstīties, apvienojot un paplašinot savus darbības laukus :)) :)ja nekas nemainās, tad entropija esot nekāda, bet tā parasti nekad nav- ja gandrīz nemainās gājēja svars un ātrums, tad vecums un atrašanās vieta tik un tā entropē- vot tāda žopentropija. varda pielietojamiba ir plass-,
man atgadijas-,kad runajot par psihologiskam norisem,tika uzkarts termin "tehnologijas" no partikas rupniecibas un zuppu varisanas.

cik noprotu jautajums ir par termodinamisko entropiju?
vai vispar par entropiju?
Vārdiem mēdz būt dažādas nozīmes. Viss atkarīgs kāda joma jāapskata un kāds ir izziņas mērķis.
Ir Ņūtona likums, tas skaidro ne tikai kustību, bet tas ietver fiziku, atomfiziku un vēl šo to.
··· Termini: Kas ir entropija? lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Kas ir Hua-Njao un Tori? (5)
Kultoroloģijas eksperti, lūdzu, palīdziet, kas ir Hua-Njao un Tori, gugle neatrod un pati arī neesmu dzirdējusi, vismaz virzienu vai lietojumu citās valodās. (12. klases uzdevums!) Paldies! :)
Ķīnas tradicionālas mākslas tendence cilvēku un viņa dzīves norises
samērot ar apkārtējo pasauli simbolos – (ķīniešu val. ziedi, putni) Bet derētu pāŗliecināties vēl.

Tori - tie ir simboliski vārti, kas raksturīgi japāņu kultūrai. Vārtus būvē japāņu reliģijas sinto tempļu priekšā, lai, caur tiem izejot, cilvēks attīrītos un būtu gatavs sarunāties ar gariem jeb kami. Dažkārt tori var atrasties arī tālu no tempļa, lai simbolizētu, ka ceļš uz garu pasauli nav tik ātrs un viegls.
Sameklē attēlus, lai pašai ir skaidrs, kādi izskatās.Bieži pie ūdens arī ir redzami, divi lieli stabi, jumtiņš virsū, skaisti, dekoratīvi.
Huoniao - ķīniešu mitoloģija Pašam bija interesanti uzzināt! http://megamitensei.wikia.com/wiki/Huoniao :) Oo, iespaidīgi jautājumi! Un arī Evoras atbilde:) mazliet papildinot... Tori ir vārti pie šintõ tempļiem ··· Termini: Kas ir Hua-Njao un Tori? lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Kvintesence - kas tas ir? (6)
Kas ir kvintesence?
http://lv.wikipedia.org/wiki/Kvintesence
ņem par labu... interneta iesācēj :D
Var jau arīt tezaurā skatīties:
http://www.tezaurs.lv/sv/?w=kvintesence
Bütiskäko, svariigäko paziimju, iipashiibu kopums, galvenais, svariigäkais, bütiiba. Müsdienu pielietojumä. Sakat ko gribat, bet vārds skan drausmīgi un cenšanās izskatīties gudram to pielietojot izgāžas ar smagu blīkšķi gandrīz jebkurā kompānijā! :D Kreativitāte skan vēl pretīgāk...Bet ļerina vai visi, kam sakars ar radošajām profesijām:D Neskaitās jau vairs smalki teikt - radoši, radošums;) Riebjas šitie "latviešu valodas nepratēji"... ··· Termini: Kvintesence - kas tas ir? lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Vulgārs - vārda izcelsme (7)
Kāda ir vārda "vulgārs" izcelsme?
Kā jau te teica apzīmējums cēlies no latīņu vārda parasts, mūsdienās gan vairāk tiek lietots ka sinonīms vārdam prasts.
Savukārt vulgarizēt = pārāk vienkāršot lietas/parādības skaidrojumu.
No Vulgaris :) = parastais ( latíniski) :) vulgaris jeb parasts tāds skaidrojums no latīņu valodas,es ar vārdu vulgārs saprotu prastu parupju cilvēka uzvedību ggerevnna , krievi saka. Vispār jau veco laiku vārds. Es arī to nokomentētu-kā ´rupjš´. Var aizvietot-´bezkaunīgs´.
Tagad ir jauns laikmets un tam līdzi nākuši jauni mūsdienīgāki vārdi. Viss plūst un mainās.
··· Termini: Vulgārs - vārda izcelsme lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Ko nozīmē latīņu vārds Vulgaris? (13)
Ir slimību, dzīvnieku, augu nosaukumi, kuras beidzas ar šo vārdu, ko tas nozīmē, ko paskaidro?
Sieviete vulgaris nebuut nav obligaati vulgaara sieviete!:) maigoni_niknias: latīņu termins vulgaris (parast, vienkāršs)un vulgarizēšana tomēr ir dažādas lietas. Vulgarizēt tas nozīmē lietas vienkāršo līdz tādam līmenim, kad tiek zaudēta to patiesā būtība. Vulgāri - tas ir tad, kad kaut kas tiek pasniegts pārāk vienkāršoti, pārāk primitīvi. sabojaataa sabiegriibaa ir uzspiesti standarti, kuriem visi klanaas. Un biezzi vien par vulgaaru tiek nosaukts vienkaarsi cilveeks, kurss savaa buutiibaa ir tikai atklaats.
Varbuut kaads vareetu paskaidrot, kaapeec vissi taa klanaass tai latiinu valodai, a?? Kaapeec ne, nu piemeeram, seno acteku valodai? Kaarteejaa klaniisanas :((
Diivaini, Postremo - tu raksti, ka tev ir augstaakaa izgliitiiba un nezini, kaapeec tiek lietota veel aizvien latiinju valoda! Laikam esi vai nu liels melis, vai izgliitiibas dokumentu iepircis, vai arii neko neesi iemaaciijies. Uchis, student! Parastā.. ··· Termini: Ko nozīmē latīņu vārds ... lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Ko nozīmē primitīvs? (5)
Elementārās sensoriskās psihes stadiju raksturo primitīvi jutekliskuma elementi
primitīvs ir pirmatnējs, vienkāršs slapjš, auksts, ass, neass, utt... primitivs-,vienkarsvards elementars-ka norade
sensorika (ka uztvere) -primitīvi jutekliskuma elements (ka norade uz sarezgitibas pakapi)
Tuvāk ,ko ielikusi Māte daba...Uzbūves pamatpricipi,vienkāršibā..Un tā visiem patīk sarežģit vienkāršas lietas,ka paši pazūd sarežģītībā..Cilvis jau pa lielam nav mainījies,tikai apkārtējo vidi cešas mainīt un vēl vāvuļot izpratnes meklējumos,izskaidrojumos Tāds, kam ir dabas dotais, bet nav paša ieguldījuma sevis attīstībā. ··· Termini: Ko nozīmē primitīvs? lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Splīnīga sieviete (18)
lasu grāmatu svešvalodā un še tev, tālāk netieku. nesaprotu vārda nozīmi: splīnīga sieviete. Nojaušu, ka austprātīga, vizdegunīga, un t.t. bet kads zin īsto vārdā nozimi, ka pareizi pārtulkot. Meklēju Google, ...
splīns" latviešu etimoloģijā tiek definēts kā saīgums, nomāktība. Sniega Roze - nevar būt, to nav definējis latvietis:) Drīzāk tad tas ir Vecmeita ar runci variants - vīzdegunīgi augstprātīga, bet nekadā gadījumā ne nomākts cilvēks! Saīgusi,nomākta sieviete... Spliiniiga-viizdeguniiga,izlutinaata,iedomiiga,augstpraatiiga.Tad nav labi tas,tad nav labi sitas.taadaa noziimee so vaardu lietoja mana ome. Niigra!

http://fr.wikipedia.org/wiki/Spleen_baudelairien
··· Termini: Splīnīga sieviete lasīt visu diskusiju (18 atbildes) –»
Termina "nekavējoties" interpretācija (14)
Praksē radusies absurda situācija par termina ”nekavējoties” interpretāciju administratīvajā aktā. Varbūt ir zināmi precedenti?
=kolīdz iespējams Ja neskaita to, ka juridiskajai valodai ar literāro nav nekāda sakara, neko ieteikt nevarēšu. Tūlīt un uz līdzenas vietas izdarāms, tiklīdz saņemts attiecīgs paziņojums, rīkojums. Nevilcinoties, nevelkot garumā, tūlīt Kurš tiesnesis izskata lietu? (kura tiesa) ··· Termini: Termina "nekavējoties" ... lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Kas ir juridisks fakts? (4)
ar ko atšķiras juridisks fakts no tiesiska darījuma?
Tiesisks darījums ir juridisks fakts, t. i., tam īstenojoties rodas, saturiski pārgrozās vai izbeidzas tiesiskās attiecības privāto tiesību jomā. Šī fakta būtiskākā pazīme ir tā, ka tiesisks darījums par tādu tiek atzīts tikai un vienīgi tad, ja tas veikts tiesiskā (likumīgā) kārtā. [AT Senāta Civillietu departamenta un Judikatūras nodaļas tiesību prakses apkopojums "Par Civillikuma 1415. panta piemērošanu"]

Tādējādi JF ir jēdziens ar citādu, plašāku saturu nekā TD. Grūti abus salīdzināt.

JF ir darbība vai notikums (faktiskie apstākļi), kas rada, izmaina vai izbeidz tiesisko attiecību (nāve, noziegums, testamenta sastādīšana, avārija u.tml.) JF vienmēr izraisa juridiskas sekas.

TD pamatā ir tikai tiesiska darbība, bet JF var rasties arī ar nelikumīgu darbību.

Kaut kā tā...
juridiskais-,likumu robezas , ka juridisks fakts
tiesiskai-,ka tiesas lemums
Nu, vispār jau tas ir Notikums (ne tiesas spriedums utml), kas rada, pārgroza vai izbeidz tiesiskas attiecības pušu starpā. Tas var būt gan darījums, gan neatļauta darbība, gan principā arī dabas katastrofa.
Dažreiz žargonā par juridiskiem faktiem sauc arī faktus, ko konstatējusi tiesa spēkā esošā nolēmumā.
Vispār jau jāprasa, kāpec jautā un kādā rakursā vajadzīgs izskaidrojums.
CPL 251.p. Sevišķā tiesāšanas kārtībā tiesa izskata lietas:
[..]
6) par tādu faktu konstatēšanu, kuriem ir juridiska nozīme;
[..]
··· Termini: Kas ir juridisks fakts? lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu