Stāvvads

Stāvvads - jautājumi un diskusijas

Stāvvadu nomaiņas izmaksas Brežņeva laika mājā (6)
Cik varētu izmaksāt no dzīvokļa karstā, aukstā stāvvadu nomaiņa Brežņeva laika mājā (1969)? Paldies!
Jautājumam atbilde nav iespējama. Manā mājā RNP nomainīja no dzīvokļu īpašnieku remontiem paredzētās, uzkrātās naudas. Pat nezinu, cik tas izmaksāja. Atkariigs no...cik staavi maajai, cik eerti iznnemt vecaas trubas, kaadas ´konstrukcijas" katrs iirnieks sabuuveejis pa ssiem gadiem utt. Un, nekas leets tur nevar buut. Darbs daudz . Pareizi. Bet cena nav atkarīga no laiku nosaukuma. Katra vieta jārēķina atsevišķi. ··· Stāvvads: Stāvvadu nomaiņas izmaksas... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Mainot kanalizācijas stavvadus daudzstāvu mājās, maina caurules līdz podam, izlietnēm, vannai? (13)
Tās pieslēgšanas ietilpst darbos vai par tām japiemaksā ?
Cik nu man ir info - stāvvadus maina apsaimniekotājs no uzkrājumiem remontdarbiem. Atsevišķi par to vairs nemaksā. Bet pieslēgšana - tas jau ir apspriežams jautājums... Viss kas no staavvada atiet, jau ir iirnieka probleema. Maribella15, un kurš tad tos uzkrājumus ir sakrājis? Apsaimniekotājs, jebšu tomēr dzīvokļu īpašnieki? Apsainmniekotājs vispār ir "malējais", tiesa, ja tas nav RNA, kuram defaultā velkās līdzi lērums ar visādiem konsultantiem - dzīvokļu īpašnieku uzkrājumu un apsaimniekošanas maksas izlaupītājiem. Par visu jāmaksā un tos putekļus ko rada darbs neviens nevāc, viss pašam stāvvads iet pie mājas ,bet kas iekšā pašam viss jāmaksā, gan materiāli ,gan darbs.pats taisu un laboju santehniku ··· Stāvvads: Mainot kanalizācijas stavvadus... lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Kanalizācijas izbūve koplietojamā mājā (17)
Man pieder dzīvoklis 100 gadu vecā no rūpnīcas sen pārbūvētā daudzdzīvokļu mājā 1. stāva. Ir nobeidzies kanalizācijas vads, kuru izmantoju es viena. Tas ved zem koplietojamā 1.stāva gaiteņa 4 m pa zemi uz kopīgo aku. Pagraba nav. Toties...
Visi stāvvadi, kas ir ārpus dzīvokļa ir kopīpašums un tos mainīt ir apsaimniekotāja darbs ja saņemts uzdevums no kopipašniekiem un ir iedalīti līdzekļi. Iesaku risināt šo jautājumu ar apsaimniekotāju. Visas mājas inženierkomunikācijas ārpus dzīvokļa ir kopīpašums, neatkarīgi no tā, cik dzīvokļuj īpašnieki tās izmanto, tas pirmkārt. Otrkārt, obligāti veicamās dzīvojamās mājas pārvaldīšanas darbībās ietilpst ūdens un kanalizācijas nodrošināšana. Nobeidzies - tātad tie ir avārijas darbi! Apsaimniekotāja līgumā ir numurs, uz kuru zvanīt avārijas gadījumā, ja vajadzēs - uzlauzīs grīdu, nomainīs trubu, nu un to gaiteni remontēs no kopējiem līdzekļiem. Nekādi paraksti tam nav vajadzīgi, tas ir apsaimniekotāja pienākums. Pirms pāris nedēļām manā mājā remontēja vienam caurvadam apakšu, bija konkrēti aizdambējies, pagrabu pēc tam apsaimniekotājs sakopa un iztīrīja, caurumus aizmūrēja. Caurvads attiecās tikai uz pāris dzīvokļiem.

"Neuzticos apsaimniekotāju santehniķim" - tas ir nopietns šķērslis. Auditi un VID-i ir nežēlīgi - tāpat beigās, lai nodotu ekspluatācijā, apsaimniekotājam ir ar savu nolīgto kompāniju jāsakārto papīri, ieskaitot to, ka jāveic pilna apmaksa par darbu vai itkā paveiktu darbu ja to būsi darījusi pati par saviem līdzekļiem, un summu tāpat iekasēs no iedzīvotājiem vai pieskaitīs nākotnes rēķiniem.
Ierakstītās vēstules varianta vietā pietiek ar atzīmi par pieteikuma pieņemšanu uz dublikāta. Pēc lietvedības noteikumiem tas ir likumīgs apliecinājums. A kur problēma, ja uz saskaņojumiem u.c visi skatās ar pievērtām acīm un apsaimniekotājs ar kratas nost.. Braucam uz depo iepērkam pa ~4eiro/m oranžās 110mm trubas un vienu brīvdienu izliekam. Ar visām pārejām un savienojumiem nevajadzētu izmaksas pārsniegt 100 eiro. ··· Stāvvads: Kanalizācijas izbūve... lasīt visu diskusiju (17 atbildes) –»
Kanalizācija no kaiminu dziivokla. (8)
Iedomājaties saadu skatu-no augseejaa dziivokla vannas istabas griestos aptuveni pa vidu izvadīta plastmasas caurule un ievadīta stāvvadā, caurele notīta un sastiprināta un pie stāvvada piestiprināta ar līmlenti. Tā caurele sad tad ir...
Kā Tu vispār pie tās trubas tiki? Parādnieks atdeva graudā, tb dzīvoklī? Vai arī cena bija tāda haļava, ka ne tik trubu pie viesistabas griestiem pieciest?

Dzīvoklī tāda kanalizācijas caurule pie griestiem nemaz nedrīkst būt, ja mums būtu civilizētas tiesas, te būtu lielisks iedzīvošanās veids uz augšējā kaimiņa glupības rēķina.
A vinai ar kanalizaciju viss ir OK, ta truba jau ir TAVA dzivokli;). Ja gribi tas trubas atrasanas vietu mainit, tad vai nu ej uz namu parvaldi, pasuti caur viniem stavvada un atzara parprojektesanu, parbuvesanu un pienemsanu ekspluatacija vai ari megini ar augsejo kaiminieni sarunat to trubu ievadit stavvada vinas dzivokli. Katram gadijumam turi pa rokai demontetas trubas butaforiju, lai, ja kas - vari uzradit stavokli "ka jabut pec papiriem". Paraleli pamekle, kam var iedot bulcinu, lai tavas parbuves legalizetu. Katrai maajai t.s. namu paarvaldee ir atbildiigais apsaimniekotaajs - ar to tad jaarunaa. Tas ir ievads staavvadaa - ja tas tek, tas jaaremontee apsaimniekotaajam - cik saprotu, Riigas namsaimniekam. Tie utes reizeem jaanjem aiz ausiim, jo dziivo peec krievlaiku parashaam. Tagad vinji ir tavi kalpi, kam tu maksaa par apsaimniekoshanu un tekoshiem remontiem maajai. Paarbuuvi gan vinjiem nav jaataisa, bet parunaa ar to atbildiigo personu, kaa to labaak izdariit. Vismaz manai maajai sakariigs cilveeks. Tā arī nesapratu, tā ir kanalizācijas caurule, vai 5 cm diametrā(!) ūdensvada caurule.
Ja kanalizācijas, tad lai augšējais kaimiņš to pieslēgtu stāvvadam savā dzīvoklī jājauc ne tikai grīdu bet arī starpstāvu pārsegumu un tādēļ neticu ka to darīs. Ja ūdens, tad vienkāršāk.
Bez bildes ko ieteikt nav viegli, bet es laikam kaut kā viņu "apdekorētu" /piekārtie griesti ar dažādiem augstumiem vai vēl kaut kā, un atstātu, pirms tam protams saremontējot posmu no kaimiņu grīdas līdz stāvvadam. Tas manuprāt lētāk, nekā veikt remontu un pēc kāda laika tur parādās slapjums.
Vispirms noskaidro cik tā truba tur legāla. Ja nelegāla, tad demontēt un lai tā tur augšā dara ko grib. Ja ir legāla, tad čābīgāk. ··· Stāvvads: Kanalizācija no kaiminu... lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Mājas aukstā ūdens stāvvads dzīvoklī (7)
Dzīvoklī atrodas mājas gavlenais ūdens stāvvads. vai ir iespējams pieprasīt no pašvaldības- ūdenssaimniecības "izcelt" šo stāvvadu koplietošanas telpā? Mums tika atteikts, taču caurule plīsa un radīja zaudējumus vannas istabā. vai ir...
Šis stāvvads pieder ēkas kopīpašniekiem (kopīpašums, tāpat kā jumts, ārsienas utt.), attiecīgi par to viņiem arī jārūpējas. Ja rūpes ar līgumu deleģētas apsaimniekotājam, tad viņam. Ūdenssaimniecībai gar šo cauruli bac bekādas daļas, viņu atbildība beidzas ar krānu un ūdensskaitītāju šahtā kaut kur uz (zem) ielas. Kopīpašnieki sanāk, nolemj, nofinansē(!) un cauruli var aiznest kaut uz kaimiņmāju vai fasādē gar ārsienu.

Ja dzīvoklis bija apdrošināts, tad apdrošinātāji tālāk "vainīgo" atradīs.
Izlasi, kas līgumā rakstīts, par kopīpašuma apsaimniekošanu. Ja apsaimniekotājs rūpējas, tad vajadzīgs ir akts par notikumu. Domāju, ka var mēģināt pieprasīt atlīdzināt zaudējumus, kapēc ne? Ja dzivoklis privatizets tad neviens neko neatlidzinaas.Biezi vien privatizetajos dzivokljos remonta laikaa taas shahtas vispaar aiztaisa ciet ka netiek klaat un nevar laicigi noteikt trubas tehnisko stavokli...pashi vainigi.Neticu ka taa trubaa taa pekshnji saplisa...noteikti arii bij pasleepta un puva pamazaam. Dzīvoju 5-stāvu mājā un katrā dzīvoklī ir šahta un stāvvadi. Mēs paši iedzīvotāji noorganizējām un par saviem līdzekļiem nomainījām stāvvadus.Dzīvokļi ir privatizēti un protams, katram dzīvokļa īpašniekam jāuztur kārtībā stāvvadi.Var jau kāpt kādu gadsimtu atpakaļ un uz ielas un pagalmā ierīkot ūdens krānu un sirsniņmājiņu. Tas būtu jautri. Šis nu ir koks ar diviem galiem.... par kopīpašumu tev arī ir pienākums rūpēties, un tāpēc pārējie var pat vērsties pret tevi par problēmām kas radušās, jo tu nerūpējies par savu daļu savā teritorijā. Gan jau nenodrošināji apsaimniekotājam iespējas apsekot ūdensvadu? Un pats arī to nedarīji..?
Sakaistā ideja atkratīties no šis atbildības ir realizējam tikai un vienīgi uz tava rēķina un ar citu īpašnieku piekrišanu.
··· Stāvvads: Mājas aukstā ūdens stāvvads... lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu