Rēķins par apsaimniekošanu

Rēķins par apsaimniekošanu - jautājumi un diskusijas

Komunālie maksājumi par dzīvokli ar centrālapkuri, cik? (31)
Vai tas ir normāli, ja tikai par siltumu jāmaksā 100 eiro mēnesī par 62 m2. Varbūt varat pateikt cik jums šomēnes ir komunālie maksājumi par dzīvokli ar centrālapkuri?
av2, kā tu iedomājies ierīkot savu malkas leišu katliņu, piemeram, purčika piecstāvenes dzīvoklī? Ne Mazpisānos. M?... Par tik lielu platību tikai simtiņš? Šais laikos tā jau gandrīz haļava. Ja tā būtu 62 m2 privātmāja, būtu vēl dārgāk ar gāzi, zemes siltumsūkni, elektrību vai granulām. Pat ar briketēm un malku tik lēti nebūtu, te nemaz nerēķinot, cik izmaksā visādi apkures pieslēgumi, ierīkotāji, katli, projekti, apkalpes, skursteņu tīrītāji. Tā ka dzīvokļu īpašnieki dzīvo cepuri kuldami. malka man tikpat daudz menesii izmaksa. plus parejie komunalie. un driiz sola minus tricaru.
plus malku japasuta, jasanes, briketes japieperk un jaatved iekuram. mužiigie pelni. kas jums nekaish ar centralo dziivokljos.
Ja par tādiem cipariem uztraucās, ko man teikt? 67.5 m2-198.43 eur. Jeb 2.6233 par m2.
Ieraugot rēķinu uzreiz saproti, es dzīvoju Latvijā.
··· Rēķins par apsaimniekošanu: Komunālie maksājumi par ... lasīt visu diskusiju (31 atbildes) –»
Apsaimniekotājs liek maksāt par nesniegtiem pakalpojumiem (17)
Ko darīt, ja namu apsaimniekotājs liek maksāt par to, kas neeksistē? Saņēmu rēķinu, kurā man liek maksāt par radiotranslāciju un kaut kādu tur kopējo TV antenu. Mani vecāki zināja teikt, ka tā radiotranslācija neesot ...
Mana pirmā doma bija tāda patik,kā R-Vecim,raksti iesniegumu,lai salabo to radiotranslāciju un kolektīvo antenu.iesniedz iesniegumu,paņem no tā kopiju ar iereģistrēšanas atzīmi.lai varētu pierādīt,ka vispār esi iesniedzis.pagaidi pāris dienas un tad sāc apjautāties,kad būs izdarīts.Tā kā viņiem nekas nebūs izdarīts,pēc kāda laika atkal uzraksti garu un plašu iesniegumu,ka sakarā ar to,ka uz tāda un tāda iesnieguma pamata utt.viņi nav spējīgi tev nodrošināt pakalpojumu,tu no viņu antenām un translācijām atsakies ar tādu un tādu datumu.izej uz principu,ja pietiks pacietības. Izklāsti savas pretenzijas pamatoti uz papīra un iesniedz. "kurā man liek maksāt par radiotranslāciju un kaut kādu tur kopējo TV antenu"...a kāpēc neesi oficiāli atteicies,ne jau pirmo mēnesi par to maksā,a ja maksā,līdz ar to atzīsti,ka izmanto šīs iepariktes.. man bija ari šī problēma.... vajag tikai aiziet uz to kantori u atteikt pakalpojumu!!! adresi tagad neatceros,,,bet pie Pērnavas ielas tas bija.... ja svarīgi-raksti privāti,,atrakšu papīrus! kaut kā neticās,bet ja tiešām tā ir,tad uzzvani viņiem un lūdz paskaidrot! ··· Rēķins par apsaimniekošanu: Apsaimniekotājs liek maksāt ... lasīt visu diskusiju (17 atbildes) –»
Lasi līgumu.
Kas ir jādara apsaimniekotājam ir norādīts līgumā. Kādu līgumu noslēdzi tādi ar ir apsaimniekotāja pienākumi.
Liepāja,- 5-stāvene, katru mēnesi uz īres lapas ir uzrādīti parādu kopējā summa, gan atsevišķi -parādnieki-uzvārds- dzīvoklis- summa.
Tāpat ir skaidrība ar tēriņiem un uzkrājumu.
Nja,joki tikai sākas-jāmācās lasīt... arī sīkā drukā un nesaprotamiem vārdiem rakstītais. Neko - tu joko? Rēķinā jānorāda izdalīts cipars par konkrētām pozīcijām, pvn, summa apmaksai. pārējais jau pēc vēlmēm un iespējām... ··· Rēķins par apsaimniekošanu: Vai apsaimniekošanas rēķinā ... lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Samaksa par atkritumu izvešanu - vai mājas kopsapulce var to mainīt? (6)
MK not.nosaka,ka par atkritumiem jāmaksā proporcionāli dzīvoklī deklarēto personu skaitam.Vai mājas kopsalupce drīkst nolemt par to,ka jāmaksā prporcionāli dzīvoklī dzīvojošo personu skaitam,nevis dekalrēto personu ...
Jā drīkst: kopsapulces lēmums ir spēkā, ja tā nolemj vairākums.
MK noteikumi ir saistoši tikai līdz tam brīdim, kamēr īpašnieku vairākums nevienojas par citu kārtību. (MK noteikumu 2 punkts). Faktiski noteikumi ir domāti tikai tiem, kas nespēj/negrib vienoties par savu kārtību.
es gan dzīvojam privātmājā.. man ir jāmaksā par tilpumu. par šķirojamiem atkritumiem vispār nav jāmaksā. Tagad var šķirot atkritumus un nemaksāt? Kur jāgriežas? Es arī tā gribu. Laimīgie tie, kas var kaut ko mainīt šajā jautājumā. Kā lai cīnās pret sētas apkārtnes piesārņošanu ar vecām mēbelēm, sadzīves tehniku un remonta pārpalikumiem? Kur lai liek izmestos stiklus? _erucanob_, jāmaksā nav tikai par plastmasu, papīru un stiklu. Par pārējo ir. ··· Rēķins par apsaimniekošanu: Samaksa par atkritumu izvešanu ... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Apsaimniekošana pec ugunsgrēka (6)
Mans dzīvoklis cieta no ugunsgrēka, kuru izraisīja apakšējā stāva dzīvokļa īpašniece. Jau vairāk par pusgadu dzīvoklī dzīvot nav iespējams, tikai mēnesi atpakaļ dzīvoklī sakās remonta darbi. Šajā pusgadā, kamēr ...
Tev ir jāmaksā un tajā pašā laikā, ja policija ir devusi atzinumu, ka vainīgais ir apakšējā dzīvokļa īpašnieks, tad sagatavo dokus un dodies uz tiesu ar civilprasību. Vēlams, tomēr, konsultēties ar kādu advokātu par to ko tieši vari prasīt un kādas iespējas.
Ja pēkšņi izdomāsi nemaksāt, iedzīvosies parādos.
kaapeec apdroshinaataaji veel nav dziivokli izremonteejushi?? Ja vien kāds kaut ko apdrošinājis. Ja nav apdrošināts, tad tikai civilprasība. Pieļauju, ka vainīgā dzīvokļa īpašnieks pats nesteigsies tērēties. Tikai apdrošināšana (kaut arī šamie var spirināties pretī), kaimiņš vienkārši var būt "grieķis", attiecīgi nāksies izsolīt viņa dzīvokli, kas var aizņemt nezināmu laika posmu (mēra gados).

Komunālajiem utt. nav nekādas daļas, kāpēc nedzīvo un nelieto (kam skaitītāji, tad arī tur nekas netērējas).
Par sava īpašuma apsaimniekošanu ir jāmaksā. Tajā var nedzīvot neviens n-tos gadus, bet tas neatbrīvo no saistībām. Nevajag aizmirst, ka Jums īpašumā nav tikai dzīvoklis, bet arī kopīpašums, kurā ietilpst kāpņu telpas, pagrabs, jumts utt., t.i domājamās daļas.
StacyQ....policija nesniedz atzinumu par dzīvokļa degšanas iemeslu. To izsniedz pieaicinātie speciālisti.
··· Rēķins par apsaimniekošanu: Apsaimniekošana pec ugunsgrēka lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Vai īrniekam drīkst prasīt maksāt par nākotnes uzkrājumiem, remontam? (19)
Dzīvoju RD īpašumā, neprivatizējamā dzīvoklī. Īres līgumā nav atrunas, ka apsaimniekotājs var mainīt īres maksu, kā arī par uzkrājumiem nākotnes remonta darbiem. Pat Senāts ir noteicis, ka to nedrīkst īrniekam prasīt, ...
Es gribētu zināt summu kādu par m2 maksā tēmas autors. Domāju, ka privāto dzīvokļu īrniekiem tā škitīs smieklīga. Jebkuram dzīvoklim reizi 10 gados nepieciešams kāds remonts, dabiskā amortizācija. Kāpēc pašvaldības dzīvoklu īrniekiem šķiet, ka joprojām ir sociālisms un pēc būtības visiem Rīgas iedzīvotājiem ir jāsedz viņa dzīvokļa remonta izdevumi? Kāpēc pārējie iedzīvotāji spiesti paši celt, pirkt un uzturēt dzīvokļus vai arī īrēt no privātīpašnieka par tirgus cenai atbilstošu summu, bet pašvaldības dzīvokļu īrnieki jau tā maksā principā neko par īri un vēl satraucas, ka viņiem pieliek dažus eiro remontu uzkrājumiem. Es arī gribētu dzīvot kā sociālā mājā, kur par visu rūpi tur pašvaldība un pat no komunālajiem tikai kādi 30% jāmaksā, jo pārējo nosedz pašvaldība. Sallija2, ja Tu redzētu, kādu dzīvokli pēc 2-3 gadu izīrēšanas, neteiktu, ka remontu vajag pēc 10 gadiem. Dažreiz pēc katra īrnieka vajag vismaz kosmētisko, tas ir gadījumos, kad nav izrautas rozetes, salauztas, saspārdītas durvis un citi "labumi".
Un, jo lētāk izīrē, jo sūdīgāku īrnieku dabūsi. Es domāju kārtības uzturēšanas ziņā. Lauku bērni ieradušies Rīgā, domā ka joprojām atrodas savā viensēta, kur var rīkot skaļas balles, vest neskaitāmus ciemiņu barus, nemazgāt grīdas.
Momo, īrnieki domā, ka labākajā gadījumā ieņēmumiem par īri jābūt vienādiem ar nolietojumu un remontu summām. Viņiem šķiet, ka pāri palikt nedrīkst nekas. Tikai jāpielāgojas īrnieka iegribām un jāizdabā tam
Dīvaina loģika par biznesu. Kurā sfērā vēl tā ir, ka peļņa nav nepieciešama.
Ja mani neapmierinātu īpašnieka īres noteikumi- es sameklētu citu vietu, kur īrēt, nevis zaudētu savu enerģiju strīdoties/tiesājoties utml. Visi īpašnieki piedzen no īrnieka neapstrīdamā kārtībā nākotnes maksājumus un uzkrājumus.Cik pamatoti? Pamatojums - īpašnieks NEGRIB pats ieguldīt savus līdzekļus SAVĀ īpašumā un pieprasa to apmaksāt īrniekam. Ja tā loģiski - kāda mārrutka dēļ īrniekam tas būtu jāmaksā? Īrnieks maksā īres naudu, komunālos ar apsaimniekošanas maksu, bet par īpašuma nākotni būtu jārūpējas pašam īpašniekam. Realitāte - īpašnieki tikai grib lielo piķi... ··· Rēķins par apsaimniekošanu: Vai īrniekam drīkst prasīt ... lasīt visu diskusiju (19 atbildes) –»
Uz kāda pamata jāmaksā par apsaimniekošanu? (10)
vai no dienas kad ir sastādīts protokols par apsaimniekošanu vai no līguma parakstīšanas brīža?
Tas ir jāsaprot kā labprātīgs ieguldījums mājas apsaimniekošanā. Ja Tev nav vienalga, un māja mazāka par 1500 m2, tad vari pats uzņemties pārvaldnieka funkcijas. Kopsapulcē nobalsot un viss. Un vēl saņemsi par to naudu. Bet uzreiz teikšu, ka grūta maize. Ātri sapratīsi, ka tikai visums un cilvēka stulbums var būt bezgalīgs. Jābūt apveltītam ar biezu ādu. No protokola. Līgumu vari neparakstīt vispār! Naudu tāpat iztiesās, kad gribēs! Vispār zb tie nemaksātāji un raudātāji, ka viss ir slikti. Te var būt runa tikai par Pārvaldīšanas līgumu, nevis protokolu, tos paraksta parasti ar mēneša sākumu.
Apsaimniekošanas maksa parasti ir pa mēnešiem,nevis dienām.Ja īpašums tiek pirkts /pārdots tad savstarpēji vienojas un visdrīzāk pārdevējs samaksā par pilnu mēnesi.
Taisnība...nav obligāti jāparaksta Pārvaldīšanas līgumu ,tik tas nenozīmē ka kāds pieļaus to ka nemaksāsi par kopīpašuma apsaimniekošanu. Ja esi saimnieks savam īpašumam tad arī par savu kopīpašuma daļu atbildīgs esi un tās uzturēšanu, atjaunošanu. Lasi Dzīvokļa īpašuma likumu.
Kas ir kopīpašums sameklē googlē un palasi kāpēc un uz kāda pamata ir jāmaksā apsaimniekošana.Tas īsumā būtu.
Kā jau iepriekš rakstīju, līgumu var neparakstīt vispār - līdz ar to saldā zemenīte mazliet iebraukusi auziņās :)
Pārvaldniekam vajag 51% parakstu, pārējie brīnumdari var ieskrieties ar savām "tiesībām".
Svarīgāks šoreiz būs kopsapulces protokols, kurā jūs nolemiet uzdot pārvaldīšanas uzdevumu pārvaldniekam no kaut kāda datuma. No šī datuma arī maksāsi. Līgumu vari parakstīt kaut pēc gada, ja vēlies ieriebt apsaimniekotājam. Šobrīd to sauc par pārvaldīšanas pilnvarojuma līgumu.
Jautājums Matrixam, kā ar apsaimniekošanas maksu ir tad, ja pats dzīvokļa īpašnieks savu domājamo daļu apsaimnieko pats, šeit domāts, pļauj zāli, tīra sniega, kopj koplietošanas telpas, atkausē sasalušo ūdens kopvadu..... ··· Rēķins par apsaimniekošanu: Uz kāda pamata jāmaksā par ... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Vai SIA Komunālā saimniecība var izsniegt rēķinu ar atpakaļejošu datumu? (3)
Labdien, vai Latvijas likumdošana pieļauj SIA izsniegt rēķinu pārrēķinu par pēdējiem 8 mēnešiem, jo paši nav pamanījuši, ka mainījušies tarifi un mājai jāsedz starpība. Vai šī starpība jāsedz uzreiz , jo summa nav ...
Var. Var. Tehniski to izdarīt nav grūti. War! Praktiski gan teoretiski tas ir iespejams! Ja protams to welas darit! ··· Rēķins par apsaimniekošanu: Vai SIA Komunālā saimniecība ... lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Vai iegādājoties dzīvokli iepriekšējie apsaimniekošanas rēķini jaunajam īpašniekam ir saistoši? (17)
Sakiet, lūdzu, ja dzīvoklis būs nopirkts izsolē , vai Namu Pārvaldnieka rēķini ( iepriekšēja saimnieka parādi) uz jauno īpašnieku ir saistoši ?
Viss ir forši un teorētiski, kamēr tev Latvijas Gāze vai Latvenergo nepasaka, ka neko nedarīs kamēr iepriekšējie parādi netiks nomaksāti.
Ej un pierādi, ka neesi žirafe.
Tur ne tikai parādi var būt saistoši, bet arī īrnieki, kuri tur pirms tam dzīvojuši ar beztermiņa līgumu. Mums īrnieki ir svēta lieta, tos kustināt nedrīkst nekad un ne pie kādiem apstākļiem. Atkarīgs,kāds ir Līgums (kuru paraksti) iegādājoties. Un /vai nav apakšpunkti par kkādiem papildelementiem. (Paraksts uz papīra=nosaka Visu). No summas, par kādu nosolīts dzīvokļa īpašums, tiesu izpildītājs arī atmaksā kreditoriem visus (vai vismaz lielāko daļu) prasījumus, tādēļ par iespējamiem parādiem vispirms būtu jājautā tiesu izpildītājam. Labvakar ! Ja ir nopirkts dzīvoklis izsolē pie zv Tiesu izpildītāja, tad iepriekšējā īpašnieka parādi par apsaimniekošanu-apkure, ūdens utt komunālie parādi nav saistoši jaunajam nekustamā īpašuma īpašniekam. Tik no tā brīža kad reģistrējiet nekustamo īpašumu Zemesgrāmatā Jums ir jāsāk maksāt par komunāliem pakalpojumiem. Īpaši var nesteigties ar līguma parakstīšanu pie apsaimniekotāja-vajag apsaimniekotājam piedāvāt arī savu līguma projektu, vai arī vienoties par izdevīgo variantu. Attiecībā uz Latvijas gāzes parādiem, tagad var bez problēmām noslēgt jaunais īpašnieks līgumu par gāzes piegādi ar Latvijas gāzi. Jo Konkurences padome ir izdevusi Lēmumu ar kuru Latvijas gāze ,vairs nevar piedzīt parādus no jaunajiem īpašniekiem, izņemot trīs gadījumus, bet ja dzīvoklis ir pirkts izsolē tad viss ir kārtībā, nebūs šķērsļi noslēgt līgumu. Par Latvenergo īsti nezinu, bet varētu arī būt bez problēmām pieslēgti elektrību jo īpašums ir pirkts izsolē. ··· Rēķins par apsaimniekošanu: Vai iegādājoties dzīvokli ... lasīt visu diskusiju (17 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu