Plīts

Plīts - jautājumi un diskusijas

Malkas plīts mūrēšana paša spēkiem (8)
Vai ir tolks pašam mēģināt uzmūrēt malkas plīti? Protams vajadzīgs pozitīvais rezultāts, nevis ieteikums "mēģini un tev izdosies!". Jātzīst ka nekādu krāšņu meistara iemaņu man nav. varbūt tomēr neriskēt un paņemt real meistaru?
LLohka tikai palasi graamatas par materiaaliem neiesaku!! Taa ir ljoti smalka padariishana, malziet nepareizi un viss darbs veejaa! Pat ja aareeji viss sanaaks gliiti - nav garantijas, ka pliits labi vilks!
Pat meistari ir dazhaadi!
Nopietni iesaki noalgot labu speciaalistu! nemuuree taksh vienais dienai!!
par to leeti un labi - var paveikties... un var arii nepaveikties... Ja vien Tev nav kaads "vechuks" ar ljoti labaak kaimnju vai draugu rekomendaacijaam...:) esmu pac izjaucis/salicis apaljo krasni un divas pliitis .. jaa pirmaa pliits bija juurskolaa jaalaizh :) bet nu man neviens nepaliidzeeja, nemaaciija. Laukos katrs kartiigs vecis zinaaja kaa plits muureejama :) Nav tik traki kaa citi te izsakaas. Ir pers. pieredze muureejot kraasni ar lauku vechukiem -"speciaalistiem" - diemzheel slikta piredze Tamdeelj ieteiktu iet taadu celju kaa gaaju pacs :) T.i. samekleeju literatuuru kur ir aprakstiiti kraashnju darbiibas / muureeshanas principi un apreekjini + veel kaads paraugs ar ziimeejumiem pa kaartaam un uz priekshu. Jau ieprieksh gribeetos briidinaat, ka process ir ilgs (peedeejais laiks saakt) un ljooti kjeepiigs. ... bet ir to veerts ja esi ieplaanojis "tieshi te un taadu" pliiti uzbuuveet. ··· Plīts: Malkas plīts mūrēšana paša... lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Plīts nomaiņa (18)
Vai drīkst pats noskrūvēt veco plīti, kas pievienota ar cietajām trubām, un pievienot jauno ar lokano pievadu, vai tam nav vajadzīga kāda atļauja? Kādi knifiņi jāzin, lai to izdarītu?
Nezinu, kas varētu liegt savā dzīvoklī plīti mainīt. Knifiņi nekādi,- tikai noteikti jāpārliecinās, ka blīvējumi ir droši. Sataisi stipru ziepjūdeni un ar mīkstu pindzelīti apsmērē savienojumu vietas, kad ventīļi atvērti. Ja būs noplūde, veidosies burbuļi. aiz skaitītāja dari ko gribi, var pats mainīt, tik kad pērc trubu lokano, tai obligāti jābūt GĀZES trubai, un šinī variantā stipri neiesaku ņemt lētāko, savādāk var sanākt ka būs kāda sūce un ar to arī nepatīkams aromāts :) Eu, eu, Jūs ko, gribat gaisā uziet. Kādas pastas, lentes u.t.t. Tas santehnikai domāts.
Ir speciālas blīves, kas domātas gāzei, no bezazbesta paranīta.
Un tiešām labāk lai nomaina tas, kas to dara. Gāzes saimniecības meistars, vai ZINOŠS santehniķis.
Sākotnējais jautājums,- var, ja nav noplombēti abi uzgriežņi skaitītājam. tad jāsauc gāzes meistars, kam atļauts plombēt.
Ja tikai ienākošajam,- noslēdzam krāniņu, ar fleksi zāģējam nost pēc skaitītāja, demontējam nost. Liekam mīksto virsū, un ja vēlamies pārvietojam gāzes plīti kur atļauts.
Izsaucu gāzes avārijas dienestu, sarunāju un viņi paveica gan skaitītāja pārvietošanu, gan plīts pieslēgšanu pēc tam jau ar lokano metāla pievadu. Parvietoju plīti apmēram 2 metrus, lai tā atrastos pie ventilacijas šahtas un nevajadzētu pāri virtuvei vilkt caurules nosūcējam. typhoo, bet kāpēc nevar dzelteno fum lentu, kura paredzēta gāzei? Kāda vaina? ··· Plīts: Plīts nomaiņa lasīt visu diskusiju (18 atbildes) –»
Pieslēguma jauda elektriskajām plītīm. (25)
Sveiki! Nesen atteicos no gāzes pieslēguma dzīvokļu blokmājās. Gribu iztikt tikai ar elektrisko plīti (elektriskos riņķus un elektrisko cepešplīti kopā) . Doma man dikti patīk. Bet nesen dzirdēju viedokli, ka man var nepietikt elektrības...
Keramiskā plīts tērē uz pusi mazāk elektrības par parasto,bet indukcijas plīts uz pusi mazāk par keramisko. Varbūt tas var dot papildus drošību. Ja visus patērētājus nesaslēdz vienlaicīgi un ēst negatavo uz visiem riņķiem reizē - pietiek ar standarta pieslēgumu.
Nu un tad, ja reizēm izsit drošinātāju? Grūti izslēgt kādu patērētāju, bez kura tajā brīdī var iztikt drošinātāju ieslēgt atpakaļ? Jau N-tos gadus tā lietoju elektrisko plīti, veļas mašīnu, elektrisko veļas žāvētāju un visu citu.
Bet ieteicams pakonsultēties ar elektriķi, kā teica : derenvja10".
Vienīgais ko piebilst, aizstaigā uz namu pārvaldi. Dabū rokās elektriķi, kas apkalpo Jūsu mājas. Izstāsti savas vēlmes. Šim ir jābūt lietas kursā, ko kur drīkst vai nedrīkst. Ar elektrību joki mazi, deg diez gan ātri. Ha ha var redzēt, ka nav mājā vīrieša :D
Pašlaik izklausās pēc aplauziena, kas izmaksās vairāk par tiem 140€ :D Latvenergo ar pa brīvu 3 fāzes nedod, cik paziņas taisījuši tad izmaksas no 200€ (150ls) līdz pavisam nesen 1000€ par pieslēgumu :D
Nekādas indukcijas, keramiskās plītis neglābs, ja dzīvoklim ir viena fāze 20a :D
Protams saplānojot kad ceps, kad vārīs un kad mazgās veļu var iekļauties, bet kas tā par dzīvi.
Ievads no skaitītāja līdz el.plītij jāvelk jauns. Tas tāpēc, lai uz tās pašas līnijas neslēgtos klāt nekas cits un būtu zemējums. Dzīvokļos vecie ievadi ir paredzēti līdz 10A uz dzīvokli. Tur kur jau uzstādīti jaunie sadales skapji ar skaitītājiem ir 16-20A uz dzīvokli. Jauda pilnīgi pietiekoša, lai pieslēgtu el.plīti. ··· Plīts: Pieslēguma jauda elektriskajām... lasīt visu diskusiju (25 atbildes) –»
Kas lētāk elektriskā vai gāzes plīts? (17)
Jaunajā dzīvesvietā (daudzdzīvokļu namā) jāpieslēdz gan elektrība, gan gāze savā dzīvoklī. Kas ir izdevīgāk(naudas ziņā) ēdiena gatavošanai: gatavot uz elektriskās plīts(būs jāpērk, jo ir gāzes plīts, bet, varbūt, ietaupīsies pieslēgšanas...
Indukcijas plīts. Būs gan atrak, gan tīrāk. Gan nebus problēmas ar gaisa nosūcēju. Pats jau divos dzīvoklos esmu nomainījis gazi uz indukciju. Nekas dārgak nesanak...Bet tā jau gaumes lieta. Indukcijas plīts. Manuprāt, visracionālākais risinājums ir plīts, kur var (pārmaiņus) izmantot gan gāzi, gan elektrību. Nopirku tādu gadus 5 atpakaļ un ne mirkli neesmu nožēlojis. Bet nejauciet indukcijas plīti ar elektrisko plīti. Tas divas stipri dažādas lietas. Pie tam, parasta elektriska būs ar lielaku elektrības pateriņu. Tiesa, indukcijas plītij vajadzēs katlinus un pannas kuri tai paradzeti. Tur nederēs parastie alumīnija. Bet tā nu nav problema.
Vadu vajag normalu, bet nav jau tapēc visai majai japarvelk, pievelk tikai plītij. Nu bet gazes plītīm jau arī cepeskrasns ir ielektriskās, tad jau vienalga vadu vajag.
Un gazes plītīm vel viena problēma- gaisa nosūcejs. Cik saprotu, tad kaut kad tos būs jamontē nost, bet tas attiecas tikai uz gazes plītīm...Nu kaut ka tā...
Lasu un redzu ka daudziem par sīm lietam nav nekadas sajegas...Kur ir ekonomija indukcijas plītij? Parastā elektriska, arī elektriskā ar keramisko virsmu, tiek ieslēgta un vajadzīgais rinķis sak sildīt, tā tas darbojas kamer gatavosanas proces ir beigts.
Indukcijas virsma sak darboties tikai kad uzlikts katliņs, indukcija sak darboties, katliņs uzvāras praktiski momentāli. Tiko katlinu noņem, tā plīts atsledzas...Un darbojas tas rinķis tikai taja vietā kur katliņs, ja katl mazaks, tad tikai zem katla darbiba notiks. Nu pa vienkārso kaut kā tā.
Pluss ir tas ka virsma uzsilst tikai tik cik no katla siltuma, līdz ar to nekas nepiedeg, ja gadījumā pāriet pari...
Kas attiecas uz gāzes plītim ar gazes cepeskrasni...nu tādas tiešām ir ar ļoti mazu piedāvajumu, parasti ir ar gazes virsmu un elektrisko cepeskrasni.
Par elektribu... Nu daudzstavu majas jau līdz kāpnu telpām pienak daudz maz normali vadi. Problema sakas aiz skaitītaja, jo dzīvoklos parasti ir vecie aluminija vadi... Tie tad ari rada problemas. Ievelk vienu jaunu vadu no sadales kastes lidz plītij un vāri bez bedu...
··· Plīts: Kas lētāk elektriskā vai gāzes... lasīt visu diskusiju (17 atbildes) –»
Jā var likt spainī, vecā vannā pastāvēt, kamēr burbuļi iziet. Par daudz nebūs. Vispār jau pareizi tos būtu atstāt mirkt vismaz uz diennakti - tas attiecas gan uz ķieģeļiem, gan arī keramiskajām flīzēm starp citu.

Par sertificētajiem speciālistiem.... :) Neviens peļņas laikā neies cackāties tā, kā to darītu tu pats, būvējot priekš sevis. Ir redzēti flīzētāji, kas neko nedara, ir redzēti, kas flīzes gruntē ar betonkontakt, ir redzētas flīzes, kuras pēc 10 gadiem neatrausi, ir redzētas flīzes, kas pašas no sienas nobirst jau pēc gada.
Obligāti. Un mūrējot pilnīgi jebko. Pretējā gadījumā ķieģelis iesūc sevī visu mitrumu un pēc visai neilga laika visas sastāvdaļas pa" skaisto" atdalās. Vislabāk, kad ūdens pilnībā pārklāj ķieģeļus :) Ja Jā! ··· Plīts: Vai ķieģeļi pirms plīts... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Cik izmaksā plīts pārmūrēšana? (11)
Cik izmaksā plīts pārmūrēšana?
nu vispar tas ir atkarigs kada tev ir vai 2 rinku un vai ir aizmukure tas grapis kur sildas udens un kads meistars taisa piemeram es varetu usraisit 2 dienas Plītis ir dažādas. Iemet izmērus, tad varbūt kāds pateiks. Nopērc celtniecības veikalā karstumizturīgo javu, samaisi un uz priekšu, izmaksās kādi 20eu - cik tur tā darba! Ja gribi jaunu mūret - mazāk par kādi 250, vai pat visi 400eu, nebūs. Karstumizturīgie ķieģeļi padārgi, meistari ar par velti nestrādā. Nedrīkst pirms maksāt meistariem,dzeru un aizgāju. godmaņpapa buržuika arī mūrīti uzsildīs,bez problēmām... ··· Plīts: Cik izmaksā plīts pārmūrēšana? lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
kā pareizi - pa kārtām uzmūrēt plīti (12)
lauku virtuvē gribētu uzmūrēt plīti kur ziemā uzsildīt lopiem ūdeni.kā pareizi uzmūrēt-pa kārtām.vecā bija sabrukusi.skursteni domāju likt no saliekamiem blokiem,siltināto
https://www.youtube.com/watch?v=I4up-2P_lkc Dubļus samaisi pēc proporcijām, bet ja neproti likt ķieģeļus vajadzīgā secībā, paņem rūtiņu lapu un sazīmē pa kārtām - 2 rūtiņas garums, 1 rūtiņa platums, skaties, lai stūros un mūrī ķieģeļi saistītos, būtu pamīšus, lai šuves nebūtu pretī, tā arī visa gudrība ...
Tad arī vari pamodelēt, kāda plīts tev labāk sanāk un patīk, bet par vilkmi, neķer kreņķi, ja ir normāls skurstenis, tad arī ugunskuru vari kurināt un viņš dūmus izvilks.
Maali - tas ir skaisti, bet muusdienaas ir ugunsdroshie kjiegjelji un karstumizturiiga java dabuujama katraa lielaakaa celtnieciibas veikalaa. Esmu gan muureejis tikai tvaika katlu kurtuves, tur galvenais bija - nepparforseet ar pirmo kurinaashanu - ljoti leenaam un vienmeeriigi. Plīts mūrēšana sākas ar mālu mīcīšanu,bet tie mēdz būt dažādi. Jo zilāks,jo stiprāks.Vairāk jāliek smilkts klāt,jo bālāks,jo švakāks,smilkti vajag mazāk. Kāpēc stāstu šo? Saliksi Tu savu melno plīti,bet Tev sāks pa šuvēm sprēgāt,tātad māli pa stipru,jeb pilnīgi pretēji,sāks birt ārā,pa švaku. Viss darbs vējā. Vēl jautājums? Lielo vai mazo? Ar cepeškrāsni un siltā ūdens katlu vai bez? Mālus ņem 1 daļu, skalotu upes smilti (bet ne jūras smilti) 3 daļas. Mūrējot pašu kurtuvi, smilts vietā ņem šamota pulveri. Kā krāmēt ķieģeļus, tas ideāli parādīts 1.komentārā minētajā video. ··· Plīts: kā pareizi - pa kārtām uzmūrēt... lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Priekšrocības un trūkumi gāzes plītij un elektriskajai plītij (18)
Šodien atnāca gāzes meistari - pārbaudīt gāzes plīti-........konstatēja, ka vajagot nomainīt........štukoju nopirkt jaunu elektrisko plītiiiiii....................ļoti daudz cepu cepeškrāsnī...................vajag tādu labu, kaut...
Lielie pavāri iesaka: cepeškrāsns elektriska, augša (riņķi) gāze! Zinu gardēžus, kuri speciāli pērk gāzes balonus, jo mājā tikai elektriskā plīts! Principā labs variants ir gāzes virsma un elektriskā cepeškrāsns. Es gan esmu vecmodīga un negrasos savu veco gāzes plīti mainīt, kamēr tā vien spēs strādāt, bet kūkas cepeškrāsnī necepu [rezultāts ir pašai ēdams, nevis ciemiņiem dodams ;)]. Toties bija iespēja izmēģināt draudzenes jauno elektrisko cepeškrāsni - jā, tā bija manta ;) Man ir gāzes riņķi un elektriskā cepeškrāsns,vēl pagaidām rēķini samaksājami,bet kvalitāte super.Nevarēšu elektrību samaksāt,ēdīšu prjaņikus un kokletes un vsjo. Iesaku elektrisko. ´Gāzes tauki´ ir vienkārši neciešami uz visiem virtuves skapīšiem. Pie tam elektriskā, ja tiešām laba ir lietošanā pat lētāka ;) Galvenais, lai būtu cepeškrāsns ar konvekciju: pie zemākas temperatūras, ēdiens vienmērīgāk izcepas. Tāds papildus plusiņš.

Kad man bija jāmaina, pirku gāzes augšu un elektrisko apakšā, ar domu, ka resursu cenu izmaiņas nav paredzamas un būs jāgatavo tā, kā tai brīdī izdevīgāk. Cepeškrāsnī gatavoju diezgan bieži, elektrības patēriņš nav īpaši liels - nedaudz pāri 100 kWh mēnesī. Vecais ledusskapis apēda ievērojami vairāk. Papildus jaudas arī nav vilktas, nekad vēl 6 gadu laikā elektrības pārslodzes nav bijis.
··· Plīts: Priekšrocības un trūkumi gāzes... lasīt visu diskusiju (18 atbildes) –»
Vecā, mazā plīts virsa (5)
Nav kādam padomā? Baraholovkā biju,tur nav.
1.Tolmets tuvumā. Sirsnīga saruna ar sargu+ polšs , kad onka izrok un atstiep pie vārtiem./ Man izdēvās ar otro piegājienu./
2. Sirsnīga saruna ar bomzi. Tagad ir daudz tukšo pamēsto lauku māju, kur ir daudz vecās, mazās plitsvirsmas. /Neesmu mēginājusi, tikai dzirdēts padoms./
Prieks izpalidzēt. Lai veicas. Forši, apstiprinājās manas domas. Pareizi domajošie, materiāli nodrošinātie sakustējās. Nu tad kustāties vien tālāk. Vismaz līdz veikalām, lai apskātīties cenu plītsvirsmām.
Toronto, paldies. Tu man glaimo))
Zagtu mantu uzpirkšana, pasūtījuma zādzība, kukuļdošana amatpersonai!!! Tas nez kāpēc šeit skaitās normāli un tādas tēmas netiek dzēstas? ··· Plīts: Vecā, mazā plīts virsa lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Ar ko tīrīt elektriskās plīts rinķus? (19)
Ar ko var notīrīt elektriskajai plītij riņķus. visādi līdzekļi izmēgināti . It kā esot speciāls skrāpītis . Kāds ir to lietojis?
Nez... es savus amatieru kulinārijas brīnumus ar Cif notīru bez problēmām. Spīž, kā jauna... Ir patiešām tāds skrāpītis - gluži kā tehniskās apskates večiem, ar ko veco uzlīmi no loga noskrāpēt. :)
Manai plītij tāda nāca komplektā. Domāju, ka saimniecības preču veikalos var nopirkt.
parastajai vai ar keramisko virsmu? Es nesapratu-gludaa virsma, vai taada kaa parastaam gaazes pliitiim? da parastajai vinja grib notiiriit, blondiines!!! ;D

ir taads mr muscle. reti jiftiigs un taadaa pekles koncentraacijaa, ka bez respiratora labaak nelietot.. vienreiz kjemertinsh aizdambeejaas, iegaazaam bikuci un nobijaamies, ka pazarmnieki buus jaasauc,kaa saaka putas kaapt uz auksh.. to korkji izeeda dazaas minuutees. grilu notiiriijaam liidz spiidumam, cepeshpannas arii. tacu palasot, kas tam flakonam sastaavaa, bik baisi paliek..

··· Plīts: Ar ko tīrīt elektriskās plīts... lasīt visu diskusiju (19 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu