Latviešu valoda

Latviešu valoda - jautājumi un diskusijas

Dogwood tree (9)
Gribas zināt- kā tas "hamburgers" runājams latviešu mēlē?
Grimonis, ja reiz par dārzkopību. google tulkotājs to sauc par "kizils". tūlkojas=
ham.... nekaunīgs
burger....apaļā maizīte ar gaļu
tātad...nekaunīgi apaļā gaļas maizīte
Šķiņķa kotlete. Kads sakars hamburgeram ir ar Dogwood tree?? ··· Latviešu valoda: Dogwood tree lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Mīkstinājuma zīme latviešu valodai uz tastatūras. (9)
Šobrīd mīkstinājuma zīme atrodas uz Alt taustiņa, bet vajadzētu uz cita - ,". Mūžseno internetā piējamo programmu kbdLV neizdevās uzinstalēt uz datora un palaist. Kādā veidā vēl var nomainīt šo taustiņu uz tastatūras?
http://laacz.lv/apostrofs/ Protams, ka neizdevās, viņa ir līki uzrakstīta, lai arī doma cēla, tāpē` uz 70% xp neinstalējas korekti.
Manā "kuricā" arī Alt.Jau pieradu...:) es arii par apostrofu Ja vēl netiki galā, ziņo, izdarīsim, bet būs nevis exe jāklikšņina, bet druscīt ar rociņām jāpastrādā, bet rīt. Šodien sabac, atpūta. ··· Latviešu valoda: Mīkstinājuma zīme latviešu ... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Latviešu valoda datoram TOSHIBA ar windows 7 (4)
Sveiki!gribēju pavaicāt,lieta tāda,portatīvajam datoram TOSHIBA ar windows 7 bija angļu valoda,tā kā pārāk nerubiju,ielādēju latviešu,itkā ok,vienīgi ka ieslēdz joprojām WELCOME,kad izslēdz tad parāda NOTIEK ATTEIKŠANĀS ...
Nesapratu, a Tev neliek mieru, ka nesaproti, ko nozīmē tas "Welcome"? tu esi mainījies valodas iestatījumus kontam.
kas jādara, sk. attēlā >

un otrkārt, zem darbības "3" maini arī sistemas lokalizaciju.
DAfrika (2014-04-29 15:29) viedoklis
Tev šķiet ka esi pateikusi kā valodu nomainīt?
:)
Autor!
Vispār jau OS W7 legāli/nelegāli lejupielādēt valodas var tikai ultimate un enterprise.
Pārējām versijām ir citi risinājumi.
Ja lejupielādēji caur kādu trešo(teiksim vistaliz....),tad arī tur ir MUI un LIP versijas :)
··· Latviešu valoda: Latviešu valoda datoram ... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Angļu - latviešu vārdnīca MP3 (20)
Vai kāds var pateikt - šādā formātā vārdnīca vispār pastāv? Var būt arī par maksu. Pati internetā nevaru atrast.
Tev vajag praksi...atrast kaadu sarunubiedru,kas maak labaa liimenii un tad runaat,un tad vajadziibas gadiijumaa Tevi palabotu.Bet to var laikam dariit kad sasniegts liimenis,kad anglju valodu vari turpinaat maaciities angliski,man tas prasija vairaakus gadus,pashmaaciibaa.Un vualaa, paiet kaadi 8-10 gadi un tu runaa briivi...:) Nav jo tādas muļķības nevienam nav vajadzīgas - ja grib mācīties valodu, tad klusās apmācības mp3, ja grib zināt izrunu tad lielākajā daļā vārdnīcu, tajā skaitā tai, kura Tildes biroja konplektā, ir iespēja noklausīties vārda izrunu. VĀRDNĪCA mp3 formātā? Tu domā ko tādu, kur kāds lasa alfabēta kārtībā vārdus angļu valodā un nozīmi latviešu valodā? Vai tev ir zināms, ka 1 vārdam, atkarībā no tā pielietojuma, var būt pat desmitiem nozīmes?

Ieej jebkurā grāmatnīcā un tur ir komplekti: audio apmācības kurss + VĀRDNĪCA, kas nozīmē vārdu rakstību, izrunu un skaidrojumu.
Bitīt, pastāsti kādu Tu to vārdnīcu esi iedomājusies. Pēc kāda principa viņa darbotos u.tml.
Nekādi nevaru iztēloties vārdnīcu "dziesmas" formātā.
tu jau minēji BBC - krievu kanālā ir iknedēļas apmācība - pie tam ļoti superīga. Ar bezmaksas lejuplādi. Tiesa, krievu valodā. Ieraksti, un klausies. ··· Latviešu valoda: Angļu - latviešu vārdnīca ... lasīt visu diskusiju (20 atbildes) –»
Windows 7 sp1 latviešu valoda (20)
Nopirku portabli vinam virsu win7 sp1, un ir velme uzlikt lat interfeisa valodu, bet pie regionalajie istatijumiem neparadas change display languages. iesakiet ka varetu nomainit uz latviski.
F**k oh parseri :S

U.p.d.a.t.e ir tas, kas visur tekstā pazudis
Lietotāja viedoklis/info: paziņas no personīgās pieredzes silti neiesaka to darīt! Gribi problēmas liec latvisko windu Septītai vindai latviskojums ir vairāk kā normāls.
Mājsaimniecēm un citiem parastiem lietotājiem ok.
Viena daļa te vienkārši ir pārangļojušies :))

Ejam uz http://www.froggie.sk/

Un sekojām norādēm.Liekam kaut ķīniešu valodu savai home premium.
silver.
Tu varētu minēt kaut vienu iemeslu(izņemot pārprastu patriotismu), kāpēc latvietim būtu jārunā latviski ar krievu, ja latvietis krieviski saprot labāk, nekā latvietis krieviski?
Ekstrapolējot tava jautājuma zemtekstu - nevajag runāt latviski, automātiski jāpāriet uz krievu valodu.
Lietot programmatūru savā dzimtajā valodā ir... dabiski. Kāds vēl pamatojums te būtu vajadzīgs? Nesaprotu.

selnija_
Kāpēc neiesaka? Start pogu nevar atrast? Ja MyDocuments tagad saucas Dokumenti, tad vairs nevar atrast dokumentu mapi? Pogas ar nosaukumu "pārslēgt lietotāju", vai "atteikties" iedzen neziņas pilnā izmisumā?

mrfx
KĀDAS problēmas? Tieši un precīzi varētu? Kādas tieši problēmas rodas dēļ latviskas datorlietotāja vides?

Nekas, pieradīs. Viss jaunais izsauc kurnēšanu.
··· Latviešu valoda: Windows 7 sp1 latviešu valoda lasīt visu diskusiju (20 atbildes) –»
Jocīgie un nepareizie vārdi jūsu krājumā... (44)
Esmu pamanījis, ka katram vārdu krājumā ir mūsu laikam jocīgie vārdi... /auzguss-izlietne, dušlaks-caurduris, ķisens-spilvens, ķēķis-virtuve/ utt.. un itkā nepareizie /āboļi-āboli, cerīni-ceriņi/ utt... Kādi ir Jūsu ...
a,nu krizdoles,knaushi un zapte ir pats par sevi.
citreiz klausos kurzemniekos un briinos-kuldiidznieki aprauj vardus,bet ne visi,laikam,ka majas runa-uz alsungas un ventinjshniti.
tad daudzi liepajas puse saka SETembrs,nevis septembris. arii k-ka auprauj-setembri.vai pirdien,nevis pirmdien.rusavniekiem un barteniekiem ir vardi,kurus nepaziistu(uzreiz neatminos),bet parjautaju,kas tas ir. Augshkurzeme arii runa savadak,biezhi lietojot vecvardus un nedaudz apraujot galus.
buljbas,man domat,vairak lieto latgalju puse.dazhiem no Vidzemes puses ir jociigi vardi lietojami,dzirdu un briinos.
bet ko nu es,man latvieshu valoda ir tik pa pusei,es daudz ko arii nezinu.
Reizēm ākstīdamies, pie tam man viegli pielīp tās izloksnes. Nāaģ´ - vislabāk patīk!:) Mūsa, mūsīna, kleitīna, meitīna - tas no vecmammām. no manas omammas salacgrīvietes - tuņķītis, roids, kult mēli, tu tāds kā dumāks, žogvāvere mēs ir liepājnieki, tālab lietājam kumpels, naģe, kuiti,mačka, ķēķe...un ar plato ē- Ēst, gulĒt, dārbs....
mazu trauciņu-kādu kārbiņu vai dozīti- sauc par ņuņčīti..noķellējies bērns ir-noķirnījies...
vēl ir tāds nesmuks teiciens-tik liels, ka pieci tītari nevar nodirst...
spīžo kā puņķi uz durvju driķera...
jamējs un šamējs
tas,ko dāmas iedzer pie tējas kad satiekas papļāpāt-saucas viens maģes fūdziš...
aa...un plātīgs izgāzīgs cilēks ir švancis...inčīgs-tas ir tāds,kas interesants...ļumperīgs-tas kas tizls...galerts-ķopķēze, kartupeļu biezputra-ķinka, kadiķis-ērcis... ··· Latviešu valoda: Jocīgie un nepareizie vārdi ... lasīt visu diskusiju (44 atbildes) –»
Latviešu valodas gramatikas lietojums. Tās trūkums Jūs netracina? (60)
Nupat vienā citā iepazīšanās portālā sarakstos ar puisi, kurš vispār laikam neatzīst garumzīmes, punktus, komatus un lielo burtu lietojumu. Pieņemu, ka šams reti tiek pie klaviatūras. Parasti nepie-šos, bet nu jau šitie ...
Mani tracina. Cenšos no tādiem pēc iespējas ātrāk atbrīvoties.
Vēl tracina, ja vīrietis savos 34+ uzraksta - "Čaw!"vai "nau". Bāc! Uz šito vispār nolaižās viss :D Neatgriezeniski :D
Kā var tracināt tas, ko es nelasu? ;) Ja uzmetot aci, nav skaidrs, kas ir uzrakstīts, tad kāpēc mēģināt piespiest sevi izburtot to visu, saprast, kur autors ir gribējis likt pieturzīmes un ko vispār ar to domājis. Uzskatu, ka vismaz cenšanās gramatiski pareizi rakstīt, ir elementāra cieņa pret to, kurš lasa. ;) Netracina. Vairāk tracina tie, kuri izsakās nievājoši par citu izglītības līmeni. Dzīve pierādījusi, ka tie ir tukši cilvēki. Mani netracina garumzīmju nelietošana, jo ir dažādi rīki, no kuriem mūsdienās tiek rakstīts, un dažiem no tiem nemaz garumzīmes un mīkstinājuma zīmes nav uzliekamas. Netpievēršu uzmanību arī komatiem un citām pieturzīmēm, ja nu vienīgi tad, kad nesanāk saprast, vai cilvēks ir uzdevis jautājumu, vai izteicis konstatējumu. Bet pamanu kļūdas, kas liecina par neizglītotību, un vilšus vai nevilšus rodas attiecīgs iespaids par attiecīgo cilvēku. Turklāt šīs kļūdas var ļoti labi atšķirt no tā saucamajām ´prikola´ dēļ pieļautajām vai pārrakstīšanās rezultātā radītajām. Tikai neapvainojies, bet vārds "šams", nevienā gramatikas grāmatā nav atrodams. ··· Latviešu valoda: Latviešu valodas gramatikas ... lasīt visu diskusiju (60 atbildes) –»
Pareizs izteiksmes veids teikumam: "Kā Tevi/Jūs sauc? (37)
Radio, Tv, preses izdevumu intervijās bieži dzirdam šo- krieviski pa tiešo pārtulkoto jautājumu: "Kā Tevi/Jūs sauc?" ..."kak tebja/vas zovut?" Kāda būtu alternatīva?????? Kā būtu pareizi noformulēt šo jautājumu ...
"Lúdzu Júsu (Tavu) várdu!,...esmu Piepis, patíkami iepazíties."
(tet-a-tet sarunu iesákot)

"Esmu Piepis, (turpinájumá íss un korekts izklásts- iemesls konkrétajai sarunai vai kopá tuséshanai),...vélos ar Jums iepazíties! (laipna sasveicináshanás ar katru no sarunas biedriem)"
( saruná ar vairáku, ieprieksh neiepazítu cilvéku grupu)
"Kā tevi sauc?" ir normāli un pareizi, nepareizi ir visos gadījumos "tu" un "jūs" rakstīt ar lielo burtu. Vai tad viss, ko var tieši pārtulkot, ir rusicisms?
Lūk, "kā reiz", ko lieto teju vai visi, gan ir tīrais pārcēlums no krievu valodas
un latviešu valodā galīgi neiederīgs.
Un, ja nu kāds ļoti raizējas par kulturālu valodu, lai sāk ar sevi.
Smaidu izraisošs piemērs - Lūdzu jūsu vārdu! Tas izklausās pēc - Lūdzu jūsu roku!
Kā tevi sauc?
Visu dzīvi ir skaitijies pareizi latviski pajautāt.. kapēc pēkšņi tas ir tiešs tulkojums no ru valodas???
Viennozīmīgi......Kāds ir Jūsu vārds? alternatīva - var tulkot no angļu valodas - kāds tavs nosaukums? :D

Bet, ja bez jokiem - Kāds Tavs/Jūsu vārds?
··· Latviešu valoda: Pareizs izteiksmes veids ... lasīt visu diskusiju (37 atbildes) –»
Kā pareizi rakstīt virsrakstu? (16)
Ziņu portālā virsraksts: "Cilvēkiem ar cūku mēri inficēta gaļa nav bīstama". Tas ir kā? Tie cilvēki, kuri sirgst ar cūku mēri, var ēst inficētu gaļu? Varbūt labāk pārrakstīt virsrakstu? Piemēram: "Ar cūku mēri ...
manuprāt, ja būtu rakstīts - ar cūku mēri inficētiem cilvēkiem gaļa nav bīstama, tad varbūt i vajadzētu satraukties, bet šādi - nekād diži greiza tur nav, jo virsrakstā apzīmētājs ("ar cūku mēri inficēta") ir pirms apzīmējamā vārda ("gaļa"). Hehe. Jā, no virsraksta var saprast, ka inficēta gaļa nav bīstama cilvēkiem ar cūku mēri. Divdomīgi. :) Un ko tu saki par "bērnu cīsiņiem", "olu ziepēm" vai "kapāto šķiņķa desu Nākotne"? zemnieku olas arī labs nosaukums. zinām kāda nākotne sagaida kapāto šķiņķa desu! :D Šokolādi Tupla es dēļ nosaukuma nepērku....Pergale jau arī no tās pašas vietas.Laikam domā,ja brūns....nu i domas šorīt! ··· Latviešu valoda: Kā pareizi rakstīt virsrakstu? lasīt visu diskusiju (16 atbildes) –»
Kā pareizi jāraksta "ar labu nakti"? (22)
Ar labu nakti! Ar labunakti! Arlabunakti! Kurš no variantiem ir vispareizākais, tieši rakstot?
Es rakstu visu kopā un Gūgles tante parādīja, ka Valda "Staburaga bērnos" arī visu raksta kopā. Varbūt apej šo problēmu ar līkumu un raksti "saldu dusu"?;) parasti rakstu visu kopā,bet nekad neesmu ievērojusi kā to raksta citi...Jo pie rakstības nepiekasos,doma ta skaidra vienalga kā uzraksta:D raksti kā jūti, skola beigusies, palicis tas, kas aizķēries. Man atkal nekad nav bijis skaidrs,kapēc jāsāk šis novēlējums ar "Ar":)) Viss atsevišķi. ··· Latviešu valoda: Kā pareizi jāraksta "ar labu ... lasīt visu diskusiju (22 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu