Brants (ēku puve)

Brants (ēku puve) - jautājumi un diskusijas

Kāda ir borskābes izšķīdināšanas proporcija branta apkarošanai? (10)
Kokam un sienām pēc inficēto daļu izņemšanas kāda ir borskābes šķīdināšanas proporcija ūdenī?
Nezinu,kā tagad,bet bija brīdis,kad pat boraks nebija dabūjams.
Paskatījos,tagad pat aptiekā ir dabūjams 3% borskābes šķīdums spirtā, 25gr-4eiro...
Tagad jau ir specifiskāki fungicīdi! Vai inficētā daļa ir tikai redzamais,jeb micēlijs arī ierēķināts? Borskābi itkā pat aizliedza?... Nu pirmkārt, kur borskābi rāvi? Nu tipa viņa izņemta no farmaceitiskās aprites.
Otrkārt, nezinu, kas ir branta apkarošana, taču ira dzirdēts, ka florai itkā 5grami vai tējkarote uz 10litri ūdens pietiekami. Tas, ka borskābe iepriekš jāšķīdina karstā, bet ne vārošā ūdeni, visticamāk esi kursā.
=>CoCoSan borskābe aizliegta lietošanai medicinā, bet tehniskām vajadzībām brīvi nopērkama... Jājā, es zinu to. Novusa galdiem viņu lielajos iepakojumos pārdod 😅
Bet ja reiz ierunājāmies par borskābi, ir starp mums kāds ķīmiķis, kurš var pastāstīt kāda starpība starp rūpniecisko un farmaceitisko borskābi? Googles tante stāstīja, ka atšķirās ķīmiskā formula, bet cik būtiska ir tā atšķirība? Vai rūpniecisko borskābi drīkst izmantot dārzkopībā? Un tāds pats jautājums par zilajiem graudiņiem, kuru pārdod ūdens filtrēšanai lielajos iepakojumos?
··· Brants (ēku puve): Kāda ir borskābes ... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Brants un tā apkarošana ar borskābi (8)
...kādās attiecībās jāšķaida borskābe branta apkarošanai...???
Ja brants atrasts ēkā, jārīkojas operatīvi, jo sēne var nodarīt ievērojamus postījumus pat vienas sezonas laikā. Sēnes apkarošanas darbi ir šādi:

vēlams, lai speciālists izvērtē bojājumu apjomu un nozīmīgumu, konstatē sēnes augšanas izejas punktus un nosaka nepieciešamos remonta darbus konstrukcijas saglabāšanai;
jālokalizē un jānovērš mitruma avoti;
jāveicina ātra struktūras izžūšana;
sēnes augļķermeņus un/vai micēliju ieliek plastmasas maisā un sadedzina;
aizvāc visu satrupējušo koksni, izzāģējot arī veselo koksni 0,5 metrus aiz pēdējām redzamajām sēnes bojājumu vietām. Koksni un citus bojātos priekšmetus sadedzina;
aizvāc un iznīcina inficētos izolācijas materiālus, norok zemes slāni tik dziļi, kamēr neatrod sēnes micēliju vai auklas;
novērš tālāku sēnes izplatību pa mūri un/vai apmetumu, tos apstrādājot ar boru saturošu aizsarglīdzekli;
lieto ar bora aizsarglīdzekli apstrādātu aizvietojošo koksni;
apstrādā palikušo veselo koksni ar bora aizsarglīdzekli (minimums divi pilni otas pārklājumi);
veic papildu pasākumus (piemēram, ierīko ventilāciju, hidroizolāciju utt.).
Kodīgais nātrijs-kaustiskā soda;ziepjuzāles ir negants sārms,kas noēd visu organiku...
Vai koksne pēc tam dzīvotspējīga?
Es savā lauku mājā atbrīvoju apakšējo vainagu tajā vietā, izžāvēju un salēju ar kodīgo nātriju. Un nu jau 5 gadus nekādas branta pazīmes nav manītas. Šī ir tā reize,kad ar pusmēriem cauri netikt-ar antiseptiķiem apstrādāt tikai neskartās un remonta daļas/profilaksei/... un kā jau sacīja-papildus pasākumi,jo brants attīstās tikai tai labvēlīgos apstākļos. Borskābe vai boraks? Šķiet ,ka abi izņemti no mazumtirdzniecības. Bet droši,ka ir pieejami specializētie pretsēnīšu līdzekļi-fungicīdi.
Boru saturošie-ja būs par koncentrētu,atdziestot sāks kristalizēties un neiesūksies materiālā,
bet vājākie prasīs vairākkārtēju mērcēšanu-tikai ieilgs process. Tādēļ domāju,ka ar klasiskajiem
10% būs sakarīgi...
Pats esmu lietojis speciālos līdzekļus un "uzrāvies" neesmu.
··· Brants (ēku puve): Brants un tā apkarošana ar ... lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Oi, cīniņš ar vējdzirnavām, ar tā kādreiz bija....pirmais,jau ir telpu reglāra vēdināšana. I-netā ir pietiekami daudz informācijas ko un kā darīt. Veiksmi! Vēdināt.
Mani īrnieki, lai es neredzētu, kāds bardaks viņiem tur valda, cauru gadu aizkarus un logus tur ciet./Kaut sit pie krūts un apgalvo,ka es tik neredzu,visu laiku vēdinot. Laikam domā ka es vājredzīga/ Un tad brīnās,ka sienas pelē. 15 gadus nekas nepelēja un še tev,kas par brīnumu! Vannas istabā ventilācijas kanāla restīte aizaugusi putekļiem un tīmekļiem. Kāds tur brīnums.
iesaku likt piespiedu ventilāciju, lai dabūtu prom lieko mitrumu. nomazgā tās vietas ar pretpelējuma šķidrumu un nokrāso ,regulāri vēdini telpas Žāvēt un ventilēt !
Ja būs normāls gaisa mitrums, nekāds pelējums neveidosies !
··· Brants (ēku puve): Ko darīt, ja dzīvoklī sāk ... lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Kā cīnīties ar brantu? (20)
grīda ir izņemta līdz pēdējai skaidiņai,viss ir iztīrīts izžāvēts,pēdējo reiz tas tika darīts pirms 25 gadiem,viss stūris tika apstrādāts ar karbītu,domāju,ka viss kārtībā,bet nu šis maita atkal lien ārā
euromens, dzīvojamā telpa nav uz lauka ierakts elektrības stabs. Izlasi ko raksta par šo problēmu, kādi ir ierastie risinājumi un tad būs fons ieteikumu rosināšanai. Tā izskauda polimēru (epoksīda sveķu) grīdas, kuras ir kancerogēnas, labi mazgājamas, līmeniskas, ilglaicīgas, noturīgas, nedārgas un tehnoloģiski vienkārši ieklājamas; Līvānu mājas - formaldehīda izstarotāju desmitiem gadu garumā no telpu apdarē pielietotajām skaidu plātnēm. bez mitruma un siltuma shis seezh un nekur neiet.
apkures trubas nodroshina siltumu pat ziemaa.
negribu Tevi apbēdināt, bet tas nav ārstējams.un netici šitiem fufeļiem Tiesi tada pati problema bija ari man,nopirkam ielaistu maju,izplesam gridu ,izrakam 1,5m visu ara...un viens vecais ieteica(bet tas bija krievu laikos,noperkams tad,,,5litri lidzigs briljantskidumam,piedod,bet nosaukumu neatceros)un parastaja lejkanna ielej apmeram 3 dalu,atskaida ar udeni un aplej visu istabu(kartigi)lidz puss sienai...tikam vala. par euromena teikto - sēne nav augs. Herbicīdi nederēs. Der fungicīdi.

Brants ēd arī apmetumu un betonu. Vislabāk garšo kaļķis.
··· Brants (ēku puve): Kā cīnīties ar brantu? lasīt visu diskusiju (20 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010