Siltumizolācija

Sveicināti! Varbūt kāds var padalīties ar labiem siltumizolācijas ekspertiem? Varbūt kādam ir bijusi pieredze siltināt ēku ar poliuretāna putām, kas būvēta no gāzbetona, apmūrēta ar ķieģeli, kur pa vidu atstāta gaisa sprauga. Vai ir jēga to darīt, ja šī gaisa sprauga ir aptuveni tikai 3 cm. Kāds būtu labākais siltināšanas veids šādai ēkai...no ārpuses vai iekšpuses un ar kādām tehnoloģijām. Kads būtu labakais siltināšanais veids bēniņu stāvā.......siltināt grīdu vai jumta konstrukciju Starpstāvu pārsegums....dzelzbetona bloki. Jumta konstrukcija...spāres, dēļi uz tiem bitumena pārklājums un tad dakstiņa segums. Jau iepriekš pateicos par komentāriem!

Liesma  1   labāk mājsaimnieces viedoklis, nekā nekāds. a vdrug, kādi profiņi ienāk izlasīt 1. -o komentu un atstāj savu!D
Putas vispār domātas nelielu šķirbu aizmūrēšanai saimniecības ēkās. Nopietnāku laukumu siltumizolācijā izmanto putuplasta un akmens vates plāksnes, ko pēdējā laikā ekoloģisku apsvērumu dēļ nomaina kokšķiedras materiāli.
2021-02-09 20:30

Ronis8      Gaisa spraugu piepūst vai piebērt ar beramajām, pārseguma paneļus siltināt no augšas, bēniņus vēdināmus. 2021-02-09 23:24

anis      Būtiski ir novērst gaisa kustību spraugā. Iepūstās putas pielīdzināmas tvaika barjerai-dažkārt tas var kaitēt. Nosiltinot jumtu iegūst siltus bēniņus,bet ir krietni sarežģītāk. Normāli siltinājums ir ārējā kārta.Tomēr sakarīgāk aprēķinu ir uzticēt būvjnženierim-arī aptuvenās izmaksas būs. 2021-02-09 23:56

daris      Nekustīgs gaiss ir vislabākā izolācija . Nekādā gadījumā tos 3 cm nepiepildīt !!!!
Un vispār kur problēma ?
2021-02-10 07:54

donKihots      Grūti pateikt, kur mūrējot ir kļūdas - gāzbetons mūrēts uz "bada" kantes vai šuvēs nav atstātas gaisa spraugas - gāzbetona mūrim nekāda siltināšana nebūtu vajadzīga.
Nekādā gadījumā nedrīkst spraugu starp gāzbetonu un ķieģeli aizpildīt ar poliuretānu. Gāzbetonam ir jāelpo. Vienīgi jāparūpējas, lai tajā spraugā vējš nesvilpotu - augša, logu ailes un zem palodzēm spraugas jānoslēdz ar gaisa caurlaidīgu materiālu - pakulas, minerālvate utml.
Jāsiltina ēka ir no iekšpuses - profili (metāla vai koka), minerālvate vai ekovate un riģipsis bez jebkādām plēvēm. Bēniņos betona grīdu var siltināt ar jebkuru ugunsdrošu materiālu, kaut vai keramzītu (vismaz 15 cm), tikai jāpadomā, kā siltinājumu nosegt. Jumtu siltināt neredzu jēgu.
Atgādināšu, ka poliuretāns vai polistirols (putuplasts) nav dzīvojamo ēku siltumizolācijas materiāli - tie nelaiž cauri gaisu, tādā mājā cilvēks nedzīvos.
2021-02-10 09:44

joens      Tā spraugas aizpūšana jau pasens variants, liekas, jau 90-ajos to darīja. Efekts ir, vai liels, cits jautājums.

Pašlaik ir ideāli piemērots laiks uztaisīt mājas termogrāfiju, var arī pats, aparātu noīrējot, bet labāk tomēr pie profesionāļiem. Tad skaidri redzēsi, kur noplūdes.

Smukās fasādes dēļ siltināšana nav vienkāršs uzdevums.

Par pārsegumu un jumtu - jāizskata konkrēto situāciju un tad var ieteikt, "labot zobus pa telefonu" nebūtu labs variants. Aukstajiem bēniņiem pārsegumu (grīdu), apdzīvojamam mansardam - jumtu.
2021-02-10 10:27

Al_Berts      Putas vai putoplasts pārvērtīs māju par "polietelēna kulīti" kurā gadu gaitā attīstīsies sēnītes. Pēc ilgāka perioda (tas var būt pat ~10-20 gadi vai vairāk) tās sēnītes var tad redzēt uz iekštelpu sienām kā krāsas pleķus. Tā ir stadija, kad sēnes telpas gaisā izdala sporas un visādu citu veselībai kaitīgu draņķību. Tad tādā mājā dzīvot būs jau bīstami. Dabūt to ārā no ēkas ir neiespējami. Vienīgais risinājums ir ēku nojaukt. Putumateriālus kā siltumizolāciju lielos laukumos lieto industriālajām ēkām ar piespiedu ventilāciju. 2021-02-10 14:08

rinkulis      Man izklausās, ka viss samaisījies nelielā putrā...godīgi sakot neesmu pārliecināts, vai visu sapratu.

Tātad - tā ir tipa mansardstāva ēka, tikai nav mansards bet aukstais čerdaks, piedevām ar dzelzsbetona pārsegumu? Par siltināšanu - tev jādomā, ko tu gribi - siltu (apdzīvojamu) mansardstāvu, vai auksto čerdaku un visu siltumu pirmajā stāvā. Ja gribi siltu mansardstāvu, tad jumta konstrukcija jāmodificē - faktiski viss dakstiņš jārauj nost - jārauj dēļi nost, jāliek tvaika caurlaidīgu membrānu, ventilācijas spraugu jāformē, tad var likt vatīti, tvaika necaurlaidīgo plēvi no iekšpuses, apdari. Piedevām arī bez kaut kādas piespiedu ventilācijas ar ļoti lielu varbūtību nebūs komfortabli augšā. Nu pa dārgo vienvārdsakot. Bez tā visa nekas nesanāks. Attiecīgi atliek tikai siltināt starpstāvu pārsegumu - no mansarda puses. Ar ko...tur var parēķināt, kas lētāks un paskatīties, kādu efektu, kas dod (online kalkulators:
https://smartcalc.ru/thermocalc?&gp=212&rt=0&ct=0&os=0&ti=20&to=-10&hi=55&ho=85 )

Par piekurināšu - nu loģiski, ja ir aukstais čerdaks bez nekāda siltinājuma - kā gan kaut ko tādu var piekurināt, ja vislielākie zudumi pa augšu tomēr notiek?

Par sienām...nomainīti logi ir pusbēda...Jāseko līdzi kā veikta montāža, ko ir ļoti viegli sačakarēt. Vienkārši iemeta rāmi, iepūta putas - ir ļoti tālu no ideāla.

Par sienu siltināšanu...3cm neko praktisku nedos - vienalga ko tur bērtu vai pūstu. Tad jādomā, vai var, vai nevar psiholoģiski šķirties no ķieģeļu apdares. Ja var - tad to var nobombīt un likt virsū savus 15 cm kā minimums vatīti. No iekšpuses siltināt...nozīmē rasas punktu vilkt iekšā sienas konstrukcijā...kondensācija+sals = ne tā prātīgākā doma, bet šos aspektus ar var primitīvā līmenī verificēt kalkulatorā (links augstāk). Tomēr sienu siltināšanai bez čerdaka siltināšanas nebūs vēlamais efekts...
2021-02-10 23:11

Elektrods      Keramzīts kā siltumizolācijas materiāls der varbūt tikai zem grīdas, virs griestiem tam tad jābūt metru biezā slānī. Vari to atstāt, vai grābt nost, bet augšu nosiltini kārtīgi ar 40 cm vai vairāk vates. Jutīsi efektu uzreiz. 2021-02-11 21:04

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu