Permokultūra.

Vai kāds ar to nodarbojas? Varbūt var padalīties pieredzē? Vai tā varētu būt civilizācijas nākotne? Kam interesē sīkāk, var iepazīties ar Džefa Lotona, Zepa Holcera darba metodēm. Bet te ieskatam:
https://youtu.be/bvg1PsOzKTU

Drole      Hipiju izklaides. Aktuaalaak ir ´no dig gardening´. Charles Dowding, Richard Perkins utml 2020-05-30 01:03

Peleks    1 Permokultūra - tas ir visefektīvākā pieejamo resursu izmantošana, pasākums superīgs, taču laikietilpīgs.
Esmu skatījies kā mēģina to Jordānijas tuksnesi atdzīvināt, malači cilvēki, taču tas notiek jau sen i visur, lieta kāda= par to neviens nerunā.
2020-05-30 12:05

nazis  2 1 Permakultūras pagaidām netiek atbalstītas no ES, un bez ES atbalsta maksājumiem jebkura lauksaimniecība nav konkurētspējīga. Ir visi priekšnoteikumi, lai varētu saimniekot ar permakultūrām arī neierobežoti lielās platībās, bet pagaidām nekāda civilizācijas nākotne nav sagaidāma, jo visu vajag izmērīt un kontrolēt. Diemžēl tiem kontrolētājiem kvalifikācija vēl ilgi nebūs tādā līmenī - augsti skoloti cilvēki, bet jēgas nekādas.
Kad sākās bioloģiskā lauksaimniecība, tad daudzi lauksaimniecības speciālisti vienā balsī bļāva, ka tas nav iespējams un visi bioloģiskie lauksaimnieki ir cietumā jāliek par vardarbīgu izturēšanos pret augiem, par augu turēšanu badā. Pagāja 10 gadi, līdz sāka saprast. Ar permakultūrām paies ilgāk.
2020-05-30 12:11

LaskovijMerzavec    1 Kaada veel permokultūra un eko kultura? Biologjiskie turpat...

Tu nevari izaudzeet eko lielcelja malaa un kko aatraak nekas tas izzaug.
2020-05-30 13:51

JurisK    10 Permokultūra, kā nupat izlasot wikipēdiju secināju, var kļūt par tik pat stulbu padarīšanu kā vegānisms un citi reliģiju paveidi. Dabīgi audzēta pārtika - tas ir labi. Bet tas ir smags un nepārtraukts, lielākoties roku, darbs. Par kādu permakultūru vai tās atbalstu gan var runat, ja cilvēki, dzīvojot pļavu ciematos, salātus pērk pilsetu lielveikalos. Un nopļautos zāli no saviem apcirptajiem mauriņiem met miskastēs. Nav nekā efektīvāka par rupniecisko lauiksaimniecību, līdz ar to arī vairāk platību paliek ,,neskartai dabai,, Ar permakultūras metodem nevar pabaror cilveci, bet ka hobijs savos darziņos 100x labāka lieta nekā apcirptie zālieni. Ofisa planktonam noteikti veselīgak rusinaties dobēs un komposta cupās, nekā elpot svešu sviedru smakas fitnesa zālēs 2020-05-30 20:23

sauljuks    1 Piemājas dārziņam - ideāli.
Nekādas atļaujas tur nevajag un nevienam neko pierādīt arī nevajag. Man bērni mācās skolā, kur dārzu pie skolas aprūpē tieši ar tām metodēm.
Daudz kas atvieglo saimniekošanu, vienkāršāk, jo mazāk jāravē, jālaista, u.c
Tieši kāda pieredze interesē?
Piemēram, salikt pļauto zāli siltumnīcā zem tomātiem - mazāk jālaista, nav jāravē un pamazām tā zāle pārvēršas par mēslojumu. Šo triku pietiek divreiz pa sezonu atkārtot. Vienkārši, elementāri, efektīvi. Vienīgi jāatceras, nelikt cieši pie tomāta kāta.
:)
2020-05-31 11:23

Marija_Anna      Dažus principus izmantoju. Bet man tas ir hobija līmenī. Internetā ir daudz info. Fb ir grupas. Dalās pieredzē. 2020-05-31 17:33

SOLLA      Es to daru savā dārzā. Mellenes, rozes, tomāti, gurķi utt....viss aug ideāli. Un ēdot gurķi zinu, ka neēdu ķīmiju.

Super lieta. Un nav darbietilpīga:))))
2020-08-22 20:14

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu