Tāmētāja izcenojumi

Ir sabojāta dzīvokļa iekšējā apdare, nepieciešams arhitekta/ būviznženiera/ projektētāja utml slēdziens par bojājuma lielumu.
Ar kādu summu jārēķinās?
Kur var pārbaudīt, vai manam tāmētājam ir atļauja izdot slēdzienu?

Keel  1 2 Sertificēts būvinženieris iedos slēdzienu par to, kas bojāts un tad vari veikt cenu aptauju būvnieku vidū par atjaunošanas izmaksām.

Protams, būs jāpierāda, ka tā jau nebija pirms tam. Vai ir nodošanas- pieņemšanas akts? Un otrādi?
Nebūs tik vienkārši. Mūsu ´´likumi´´ aizstāv tos, kuri posta un apjāj citus. Diemžēl.
2019-10-21 23:47

markess    5 Diemžēl LV tāmētājus neizglīto nevienā skolā. Tie nāk no Krievijas, tad kāds iztulko latviski.
Cenas bieži vien ir kaut kādi % no tāmes gala rezultāta.
Ja ceri ko piedzīt no īrnieka, tad velti necenties. Pie mums, kā jau bijušajā padomijā, īrnieks tiek sargāts no visām pusēm, bet izīrētājs/ lasi budzis/, ne no vienas.
Ielaizot īrnieku pieprasi, lai viņš sabildē defektus, tos pie līguma, par pārējiem viņam būs jāpiemaksā. To visu atspoguļot Pieņemšanas-nodošanas aktā. Arī foto aiz skapīšiem, skapīšu atvilktnēs. To tīrīšana īrniekiem arī sagādā lielas problēmas.
2019-10-22 10:17

Ezjule    3 Īrniekus ielaižot izremontētā-mēbelētā un ar sadzīves tehniku aprīkotā dzīvoklī jāprasa arī garantijas summa, kura tiek īrniekiem atmaksāta, ja dzīvoklis tiek atstāts labā stāvoklī. 2019-10-22 10:32

nazis      Kad vienreiz šis murgs beigsies daudzstāvu mājās? Pat jaunajos projektos apakšējie kaimiņi nav no tā pasargāti, lai gan grīdas kanalizāciju ieprojektēt būtu vienkāršāk par vienkāršu. 2019-10-22 13:38

Rego1      Ūūūū -,kosmoss! 2019-10-22 15:17

av2  2 1 vispaar , "kaapeec" aplej kaiminnus? Nedomaaju, ka to dara tiissaam. Ja izlietneem, vannaam ir paarpluudes drenaazza , to pat teoreetiski izdariit ir gruuti netiissaam. Tad vieniigi, ja pliist kaada truba , savienojums, radiators ..., vai kaa taa.
Taapeec pastaav iipassuma apdrossinaassana, kas taados gadiijumos nosedz remontus, tas viss.
Autoram - esi lloti paarliecinaats , ka Tavi vecaaki nekad neaplies nevienu?
2019-10-22 16:20

aivorostoks    4 man bija apdrosinasana, no apdrosinajiem atnaca eksperts un satāmēja.iesaku apdrošināt. 2019-10-22 16:28

falko_1967    1 apdroshinot,nesaki ka regulaari aplej. 2019-10-22 19:32

VienigiTavs    4 Īsti nesaprotu, kāpēc ir nepieciešams arhitekta/ būviznženiera/ projektētāja utml slēdziens par bojājuma lielumu???? Ja ceri, ka pati, šie specialisti ies pie kaimiņa un piedzīs zaudējumus vai ar sledzienu iesi uz Policiju, tiesu, tad varu iepriecināt, neko vairāk, ka lielu aplauzienu un papildus zaudējumus gūsi ar 100% pārliecību.
Ja gribi kaut ko kompensēt, tad sāc ar pielāgošanos civilizācijai, ka šajā laikmetā ir jaapdrošina sava kustamā vai nekustama manta, lai atlīdzinātu sev radītos zaudējumus.
Man mātei ap 70 gadi, kaimiņi intensīvi apludina un viņa mierīgi ar visu tiek galā, priecājoties par kompensācijam, kas parsniedz remonta izdevumus. Pats ka būvnieks, neesmu taisījis nevienu tāmi un nejau tāpēc, ka negribu vai nevaru......bet tāpēc, ka nevajag sarežģīt vienkāršas lietas! :)
2019-10-22 19:58

vilx      Katrai mājai pēc spēkā esošās likumdošanas ir mājas pārvaldnieks. Sākotnēji ir jānofiksē fakts, ka tāda lieta vispār ir bijusi - jāizsauc pārvaldnieks un jāsastāda akts. Aktā jānorāda visi tehniskā aspekta apstākļi un arī arī kaimiņa reakcija, vismaz pāris vārdos - nu, vai viņš ir gatavs mierizlīgumam, segt izmaksas, materiālus, remontēt pats, vai vispār atsakās kaut ko darīt, respektīvi, vai ir kaut kāda vienošanās jūsu starpā. Un tas arī būs bāzes materiāls tālākai rīcībai.

Un Latvijā ir vēl viena īpatnība - šeit nevelk varianti ar tāmēm. Daudz lielākas izredzes ir saņemt pilnu kompensāciju par rēķinu veiktam griestu remontam iebūvējot LED apgaismojumu un baroka arkas ko veikusi sertificēta kompānija, nekā par tāmētāja aprēķinu griestu nosmērēšanai ar krītu.
2019-10-22 20:41

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu