dvieļu žavētājs mainot stāvadus

Mainot stavadus maina i vecos dvieļu žavētājus. Vai no jums, kam vannas telpā mainīja kanalizācijas un udensapgades stavvadus, paņēma atsevišķi naudu par jaunu dvieļu žavētāju ? (vai tas ietilpa kopējā tamē ?)

Marija_Anna  2 1 Tam jābūt tāmē. Bet dabūs tādu , kādus iepirks.
Visa apkures un ūdens sistēma ir kopīpašums.
Vari jau likt savu , par savu naudu.
Atbilstošu.
2019-08-28 22:02

DzonijsBravo      Mūsu firmā vismaz ir kopējā tāmē. Var nelikt,bet tas jau ir uz pašu atbildību. Ja gribi savu tad gan var būt ka jāpiemaksā no savas kabatas. 2019-08-28 22:34

janka8    2 dvieļu žāvētājs ja ir bijis atliks veco pa velti, ja grib citu tad jāpiemaksā 2019-08-28 22:49

siikaa16      Man nebija jāmaksā par jauno. 2019-08-28 23:04

VienigiTavs  1 3 Viss, kas atrodās Tavā īpašumā, izņemot kopīpašuma stāvvadus un citas kopīpašuma komunikācijas tas ir Tavs īpašums, nevis kopīpašums.....uz haļavu vari necerēt. Bet tomēr ja esi pats gudrākais, kas uz citu kaimiņu rēķina vēlas parazitēt, ej kaut vai uz ministriju vai zvani Putinam un pieprasi, lai Tev nomaina visus ūdens krānus, radiatorus, WC, podus izlietnes un vannas.
Kopīpašums ir tikai stāvvadi, visi pārējie elementi, kā dvieļu žāvetāji, radiatori, uc. ir privātīpašums. Cita lieta, ja taisa renovāciju ekai un kopīpasnieki vienojas, ka visiem tiks nomainīti arī dvieļu žāvētāji un radiatori par papildus samaksu, ko apmaksās ikviens kopīpasnieks līdzīgās daļās!
2019-08-29 08:58

VienigiTavs      Arī ūdens skaitītāji un visi ūdens pievadi, kas atzarojās no stāvvada nav kopīpašums, kā Marija Anna to pasniedza! 2019-08-29 09:01

Nate      Dzīvoklis ir Tavs privātīpašums, vai pašvaldības. Ja pašvaldības, tad īrnieki domā, ka īpašniekam par visu jāmaksā, visu jāpērk. Saplīst ūdens maisītājs, saimniek, pērc, krāns pil, saimniek sauc santehniķi un maksās sabojājās slēdzene, pērc. Īrniekam nav ne ko ne jādara, ne par ko jāmaksā. Ja tas ir Tavs, privatizētais, tad jāpērk visu pašam. 2019-08-29 10:47

Marija_Anna      Paskatieties noteikumos un likumos īpašumu robežas. Kopīpašumā ir dvieļu žāvētājs un radiatori. Krāni, podi un vannas - privātīpašumā. Kopīpašumā ir sistēma, kas paredzēta visas sistēmas normālai funkcionēšanai.
Tas, ka mēs varam praktiski ( bet ne teorētiski ) uz savu galvu mainīt radiatorus un žāvētājus, nenozīmē, ka mainām privātīpašumu. Protams, ideālais variants ir projekti, saskaņošanas un apstiprināšanas.
2019-08-29 11:17

VienigiTavs      Marija_Anna tad lūdzu iecitē šo likuma noteikuma pantu vai tā atsauces numuru, ja tāds eksistē, lai arī citi zin, ka tā ir patiesība par ko runā. Patreiz, tas izskatās.....ieskaties zvaigznēs par ko tās runā! :D 2019-08-29 18:34

VienigiTavs      Un tad Tu saki, ka visi, kas nomainījuši dvieļu žāvētajus un radiatorus, bez 100% kopīpašnieku piekritības ir likuma pārkāpēji un ikviens šāds dzīvoklis ir reģistrējams kā nelegālā būvniecība?
Un kas no projektiem, saskaņošanām un apstiprināšanas, ja pirmais nosacījums ir kopīpašnieku paraksti par piekritību? Tad jau Rīgas siltumu droši varam sūdzēt tiesā, ka apstiprinājuši milzum daudz projektus bez kopīpasnieku piekrišanas!
2019-08-29 18:45

Marija_Anna    1 Dzīvokļu īpašuma likums. 4. pants " Kopīpašumā esošajā daļā ietilpst:

1) atsevišķas dzīvojamās mājas un tās ārtelpu (galeriju, balkonu, lodžiju, terašu) ārējās norobežojošās konstrukcijas (tai skaitā sienas, arhitektūras elementi, jumts, koplietošanas telpu logi un durvis, arī ārdurvis), iekšējās slodzi nesošās konstrukcijas (tai skaitā nesošās sienas un kolonnas, kā arī atsevišķos īpašumus norobežojošās sienas), starpstāvu pārsegumi (tai skaitā siltuma un skaņas izolācijas slāņi), koplietošanas telpas (tai skaitā bēniņi, kāpņu telpas, pagrabtelpas), kā arī atsevišķo dzīvojamo māju apkalpojošās inženierkomunikāciju sistēmas, iekārtas un citi ar atsevišķās dzīvojamās mājas ekspluatāciju saistīti funkcionāli nedalāmi elementi, kas nepieder pie atsevišķā īpašuma (tai skaitā atsevišķā īpašuma robežās esošie sildelementi, ja to funkcionālā darbība ir atkarīga no kopīpašumā esošajām inženierkomunikācijām);" ... " radiatori un dvieļu žāvētāji dzīvokļa īpašumā (arī tajos, kas ir privatizēti) ir daļa no kopējās mājas siltuma sistēmas, nevis katra dzīvokļa īpašnieka īpašums. Mainot radiatorus par savu naudu, dzīvokļu īpašnieks labprātīgi investē kopīpašumā. Ja īpašnieks pārdod vai ir spiests atstāt to, viņam nav tiesības demontēt pa savu naudu uzstādītos radiatorus."
2019-08-29 19:42

VienigiTavs    1 Nu liels paldies Marija_Anna, tā jau pavisam cita lieta, kad viens otram palīdzam izglītoties uz patiesiem faktiem, ne baumām.
Tagad autoram ir iespēja aiziet pakasīties pie darba veicēja, mēgināt atgūt savu naudiņu vai atlaist šo darbinieku, kas uz savu galvu un rēķinu viņam izpalīdzēja......Bet nu protams, norēķins bija skaidra naudā bez rēķinu izrakstīšanas, tad nu ej un pierādi.
Jurijs57_163_60 vot tādiem, kas rūpējās par savu īpašumu, uztaisa kapitalos remontus, nomainot par saviem līdzekļiem stavvadus, dvieļu zāvētajus, radiatorus un citas kopīpašuma daļas savedot kārtībā, žaba nedušī itnemaz par to, ka viņi dzīvo labklājībā, bauda dzīvi katru dienu un nav cūkas pret kaimiņiem, kurus žaba dušī, gaidot, cerot, ka viss uz citu rēķina būs izdarīts, nopludinot viens otru, apzākājot viens otru un vāroties paši sava sula zemajos līmeņos, rīvē pēdējo kapeiciņu, nolaižot kopīpašumu avarijas situācija, piespiedu kārtā izvācoties, paliekot bez jumta un maksājot lielas soda naudas!
2019-08-30 07:30

VienigiTavs    1 Tad nu žabu dušītāji...........Jurijs57_163_60........., parēķiniet, cik tiek pārmaksāts par siltuma zudumiem, ūdeņiem, plūdiem un visu pārējo, kad viss ir aizaudzis un nolietojies, cerot mūžīgi mūžos, kad atnāks laimes lācis un visu Jūsu vietā tapat vien aiz neko darīt, izdarīs.
Diemžēl apsaimniekotāji pat uz kritiskām avārijas situācijām, kas ir dzīvokļos un skar kopīpašuma daļas, reaģē pasīvi vai vispār ignorē, labākajā gadījumā uzliekot vienu ielāpu pie otra.
Cita lieta, ēkas renovācija un cepuri nost, kas to dara un tam piekrīt, izņemot žabu dušītājus, kas vienmēr ar kaut ko neapmierināti un ne uz kādiem riskiem vai izdevumiem neparakstās, savā aklumā iespundeti savā iedomu krātiņā!
2019-08-30 07:46

VienigiTavs      Jurijs57_163_60 jau sākotnēji nespried pēc savas samaitātības pakāpes. Ja vienīgais ko šajā redzi "žaba dušī", jebkurš pirmklasnieks sapratīs, kas par fruktu esi...pat psihoterapeita diagnoze Tev nav nepieciešama!
Un Tavā gadījumā ne visi kaimiņi nolēma mainīt caureles visai mājai, bet tikai rūpīgie, jo satrupējušais kaimiņš Juriks tam pretojās, kā kaimiņi joprojam baumo.....Jurikam neesot sīkas vaļas par kaimiņu caurulēm, tam kandžas trubas vien prātā esot, kas janomainot!
Nu i cjo...dorogoj kafelj....budet esjo dorozje i noveje....tebe cjo jebjot melkij kapekpisej?
2019-08-30 22:07

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu