Kvarca lampa

Kur var dabūt (vēlams Jūrmalā un vēl vēlamāks- uz īri) zilo kvarca lampu?

Ander      Neiesaku nemaz domāt par tām, kur nu vēl meklēt. Palasiet par to kaitīgumu vispirms!!!

Ander      Neiesaku meklēt!!!

Ander      Par to gan man grūti spriest, ja runa ir par grāmatām. Kur tādu kvantumu tad nācies izmakšķerēt?
Var mēģināt Latgalītē sameklēt.

Luusila      Nu ok, izkvarcosi. Pieņemsim, ka nobendēsi radušos pelējumu. Bet vai tās grāmatas tādēļ kļūs sausākas? Kas pēc kvarcošanas kavēs rasties atkal jaunam pelējumam no tām slapjajām grāmatām? Varbūt lietderīgāk risināt problēmu saknē (meklēt veidu izžāvēt slapjo grāmatu kalnus), un tikai tad nokopt sekas?

Bet par kvarca lampām- vajag meklēt caur paziņām medicīnas iestādēs, mož var sarunāt pa brīvdienām aizņemties.

anis      Zilā un kvarca ir dažādas lietas. Kvarca jeb UV lampa šaislaikos ir dažādos kantoros. Bet Konkrētajā gadījumā neizskatās,ka uzsvars liekams uz to-ja nu pēc žāvēšanas. Bet lielas koncentrētās jaudas gadījumā,kas būtu efektīgi, ir risks sabojāt papīru...

AivarsN    1 Diez vai tas palīdzēs,jo ne jau visur gaisma tieši piekļūs. Varbūt ar kādu sildītāju-ventilatoru var visu ātri izžāvēt?

rokons  1 1 Kvarca lampa dod ultravioleto starojumu, kas patiesi nonāvē mikrobus, bet pelējumam nav pārāk efektīva.
Lai ar mitrām grāmatām tiktu galā, tās jāizklāj pēc iespējas plašāk (ne uz grīdas guļus, bet labāk stāvus, pavērtas), un jālieto kalorifers plus ventilācija uz ārpasauli.
Ja būs sausums telpās, pelējums izzudīs

Geisha      Tas kvarcs nemaz tik naidīgs nav. Kādreiz gājāt uz fizikālās terapijas kabinetu un kvarcojāties uz nebēdu (mutē, degunā tubus kvarcs, kvarca bankas, kalnu saulīte). Tagad ir Eiropas noteikumi, kuros noteikts, ka kopš 2020. gada medicīnas iestādēs nedrīkst lietot Krievijā un tamlīdzīgās valstīs ražotas iekārtas. Eiropa kvarcu nelieto. Tātad medicīnas iestādēs vari nemeklēt. Ja nu tikai kaut kur kādam ir pagrabā vai garāžā saglabājusies kāda lampa.

Luusila      Geiša, pērngad gripas laikā kādā visnotaļ lielā un pazīstamā veselības iestādē karājās grafiks, kad un cik ilgi jākvarco telpas. Aparāts apmēram 1,5m x 0,5m, stumjams uz ritenīšiem. (Nē, nu varbūt šogad aizstūma uz pagrabu, nezinu)

anis    1 Nu un kā paliek ar pārtikas ražotnēs un ūdens dezinfekcijai izmantojamajiem? Bet telpas gaisa mitrumu visefektīgāk pazeminās pārvietojamais gaisa žāvētājs,ko plaši izmanto būvniecībā.
Kaut veļas žāvētājs ar atvērtām durvīm...

staburags73      Normāls process , meklējiet medicīnas iestādēs

Pilskungs      Kāpēc vajag zilu ?

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu