Skapīšu krāsošana

Skapīšu krāsošanaGribu nokrāsot baltus pāris skapīšus (no mdf, kādi pievienotajā foto, tikai tie ir tumši brūnā krāsā), bet nevaru saprast ar kādu krāsu. Interneta forumos iesaka gan ūdens emulsijas, gan akrila krāsu. Daži apgalvo, ka vispirms vēl jāgruntējot ar akrila grunti. Citi vēl apgalvo, ka jāplēš nost virspusē esošā plēve.
Lūdzu padomus tiem, kuri reāli ir kaut ko tādu darījuši!

pusmuuzhs (2018-08-07 12:39)  3   Lētāk būs pasūtīt jaunus...kaut tikai fasādi...bet var arī krāsot...bet labāk ne ar otu..bet pūšanu

adalaide (2018-08-07 13:00)    4 Varbūt noder.

https://www.youtube.com/watch?v=R4Jw4wG4KG0

solvitas (2018-08-07 13:24)  2 3 No skrūvē tās durtiņas nost, iznes ārā un nopūst ar baloniņu krāsu. Pirms tam virsmu nomazgā un attauko, var ar kaut ko spirtveidīgu vēl beigās attīrīt, lai nav nekādu taukainu pleķu. Iespējams, ka ar vienu kārtu nepietiks, ja apakšā tumšs, tad pēc nožūšanas uzpūt otru kārtu un vajadzētu būt labi.

tikaiprieksPA (2018-08-07 13:27)    1 Ar šīm krāsām 100% izdosies! Nav lētas un vēl vasks jāpērk, bet esmu pati redzējusi nolakotu pad. laiku lakoto sekciju ar šīm nokrāsotu bez guntēšanas, sanāk smuki un noturīgi!

http://www.anniesloan.lv/chalk-paint™-krāsas.html

lovemedo (2018-08-07 13:29)    6 Par skapīti:
Vajadzētu papriekšu notīrīt, ar ķīmisku tīrīšanas līdzekli saucas Hraniclean(būvmateriālu veikalā nopērkams, tad ar smilšpapīru var rupjāku noslīpēt, pēc iespējas rūpīgāk, tās plaknes kuras krāsosi. Tad ieteicams krāsot ar ūdens emulsijas krāsu, labāk becker, jā dārgi, bet būs kvalitatīvi, jo RLKR krāsa ir jāpūš ar smidzinātāju, un labāk strādāt ar jaunu koku, kas pirms tam nebija krāsots. Ja ir virsū laka, tad to laku ir jānoslīpē, ja polistiera laka(kā stikls)ieteicams tāds kā ar metāla slotiņu, to var ielikt urbī un slīpēt. So, krāsot iesaku ar rullīti, 2x-3x. pēc tam krāsoto vēlreiz notīrīt ar hraniclean. un Voila, mēbele gatava!

solvitas (2018-08-07 13:31)    4 Un par baloniņu krāsas sastāvu vnk pajautā depo pārdevējam. Es vienmēr viņiem sāku, ka gribu krāsot to un to un lai iesaka kādu krāsu vajag. Un viņi labprāt arī visu izrāda un pastāsta, tas taču ir viņu darbs.

lovemedo (2018-08-07 13:35)    2 Vēl ir variants, aplīmēšana, bet čakars lielāks :)), kaut gan ja ir mēbele ar poliesteru lakotā, tad pat vieglāk ir plēvi līmēt virsū. :)

Gojko (2018-08-07 14:02)      Es par plēvi. Var arī gaišas ar tekstūru dabūt, jeb vnk. baltu, matētu.

joens (2018-08-07 15:00)  2 3 Šitāds skapītis varētu nebūt krāsots, bet laminēts un krāsot laminātu ... mhm ... varbūt var atrast lietderīgākas nodarbes.

DanaL (2018-08-07 15:08)    4 Man arī radās vīzija par veco sekciju, kuru vēl nesen gribēju izmest pie v*lla. Tagad vairs tā nedomāju, jo iepatikās eksperimentēt un jau izdomāju, kā varētu atjaunot un modernizēt. . Tiem, kam tas liekas smieklīgi vai grib aicināt atdot to visu meistaram, ir iespēja paklusēt.
Paldies tiem, kas pateica, ko darīt ar laku. Man tā vecā sekcija kā reiz sastāv no daudziem plauktiem un maziem skapīšiem ar lakotām durvīm. Būs ko ņemties.

Marija_Anna (2018-08-07 15:32)    1 Par durtiņu nomaiņu, ja virtuve ir tradicionāla un cilvēks arī. Par pārkrāsošanu ar aerosolu vai apgleznošanu ar interesantu motīvu, ja virtuves stils atļauj un persona radoša. Redzēju bezgala skaistu virtuves iekārtu apgleznotu ar Aļaskas ainām.Ja vienkārši nopindzelēt, izskatīsies neakurāti un primitīvi. Lai izdodas !

VECA_PIEPE (2018-08-07 15:49)    10 Tinte, Paldies Tev par šo tēmu!

Dažādu mēbeļu atjaunošana ("restaurēšana") mājas apstākļos ir no tiesas interesants, aizraujošs un ļoti radošs darbiņš, kas, ja tiek darīts ar prieku, rada milzīgu gandarījumu darītājam.
Savā mājā dažāda materiāla lietotu mēbeļu "restaurēšana" nebūt neprasa nekādu gigantiski pārcilvēcisku piepūli, ja šādu darbiņu neuztver kā obligāciju vai pienākumu,...jo ik katrs no šiem "restaurācijas" projektiem- mēbelēm, ir paša, akurāti padarīts rokdarbs, kas darīts caur sirdi un dvēseli, ir oriģināls mākslas darbs (...jā, jā, Piepis visiem skeptiķiem un ūsā smīkņātājiem to apgalvo: ORIĢINĀLS MĀKSLAS DARBS tas ir!!!)

Tinte un DanaL, malači meitiņi! Ja kauč vienu no šādiem "restaurēšanas" darbiņiem savā mājā ar radošu iedvesmu paveiksiet, tad skaidri ziniet: ar to vien viss nebeigsies, tas būs tikai sākums visam, lai Jūs pārvērstu savās mājās interjeru līdz neatpazīšanai jaunā stilā un krāsās.
(personīgā pieredze)
Lai izdodas!

cirteejs (2018-08-07 16:03)      Tas skapītis, kas bildē, NAV no MDF!

joens (2018-08-07 16:21)      .... Uz tausti pēc papīra ....

Melamīns, viens no lamināta paveidiem (neizsakos absolūti korekti). Krāsot var, ja virsmu iepriekš sagatavo - noslīpē un putekļus pēc tam ar slapju lupatu "nomazgā". Krāso ar pindzeli.

VECA_PIEPE (2018-08-07 16:41)      Padoms:
IeGooglē "Lietotu mēbeļu atjaunošana." un smelies idejas!

Es ar Taviem skapīšiem darītu tā:
1) atbrīvo skapīšu visas virsmas no rokturiem un enģēm
2) ar rokā turamo, elektrisko slīpmašīnu- smilšpapīrs, izvēloties vidēji rupjo (šīs, ne profesionālajā galdniecībā pielietojamās elektriskās ierīces maksā nelielu kapeiku un mājas apstākļiem paredzētiem "restaurēšanas" darbiem kalpos ilgi"), vienmērīgi un akurāti noslīpējot pilnīgi visas skapīšu virsmas (katru durtiņu atsevišķi un, protams arī pašu skapīšu nedalītās pamatnes),...tā atbrīvojot mēbeles materiāla virsmas no sintētiskās aizsargplēves un aizsargslāņa lakas (nekādā gadījumā nevajag aizmirst noslīpēt arī visas apmales vai iegravas)
3) visas noslīpētās virsmas vajag notīrīt ar ķīmiski attīrošu līdzekli, kas paredzēts virsmu attaukošanai pirms krāsošanas un lakošanas darbiem (rūpīgi sekojot instrukcijai produkta lietošanas pamācībā - lietošanai pēc vajadzības, virsmu materiāla, krāsu vai lakas izvēles saderība)
4)izvēlies veikalā krāsu (būvmateriālu tirdzniecībā krāsu un laku izvēle ir milzīga, piedāvājumu klāsts pēc katra rokdarbnieka vēlmēm un vajadzībām- pielietošanas instrukcijas uz ik viena produkta iepakojuma)...un sākas visu virsmu krāsošana ( ar otu vai arī rullīti)
5) kad krāsa ir nožuvusi, to pārklāj ar spec.paredzētu, konkrēti izvēlētās krāsas saderībai aizsargkārtu- laka, vasks vai šķidrais vinuls (ar otu vai rullīti, vad.pēc instrukcijas)
6) kad nožuvis ir aizsargmateriāls, tad skapīša durvīm skrūvē klāt rokturus, sēdini tās uz enģēm un liec kopā visas mēbeles detaļas karkasam.

Darbiņš paveikts! :D

DanaL (2018-08-07 16:46)    1 Kauns atzīties, bet nu jau kādu laiciņu atpakaļ nodarbojos ar mīksto mēbeļu restaurāciju, daži krēsli pašai un draudzenei, viens izvelkamais krēsls. Tiesa gan tikai "mīksto" daļu - audumu un polsterējumu. Bet prasās atkost arī koka detaļu restaurāciju.

VECA_PIEPE (2018-08-07 17:47)    9 Skapīšu krāsošana foto Redz, šitais ir Piepja darbiņš.
Abas mēbeles ir pirktas antiko preču izsolē, 57 un 60 gadu ražoti britu galdnieku meistardarbi, kas bija samērā kritiskā stāvoklī. Es tos izsolē ieraudzījusi, gandrīziņ vai noģību: man tos vajadzēja par jebkuru un par jebkādu cenu,...protams, ka caur daudzsolīšanu dabūju ar un uztaisīju pa jaunam.(lepni tā pasaka)

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu