Akas tīrīšana

iegādājos īpašumu Latgalē, māja tukša stāvējusi 7 gadus, akai nav bijis labs vāks, gan jau pa šo laiku ieksā sakrituši visādi līķīši, lapas, un cita draza, ūdenim ar tāda puvuma smarža, doma ir ar sūkni uzjandīt tur visu un sūknēt ārā kamēr tīrs ūdens. varbūt kādam ir ieteikums kā to pareizāk izdarīt?

mikelitis    3 izsūc ar sūkni cik var ūdeni,pēc tam laidies iekšā izgrāb visus nosēdumus,līdz tīrai smiltij,lūk i būs tīra aka

Rego1    1 Dubļu sūkni, un lieta darīta. No pieredzes.

Rego1    1 Jā tieši tas pats netīrajam ūdenim.

joens      Šodien ar sūkņiem, bērnu dienās smēlu ar spaini, pēc tam pieredzējis vīrs kāpa iekšā tīrīt, arī ar spaini smēla ārā.

Ar puvuma smaku var būt visādi, LV taču populāras sērūdeņraža kūres, attiecīgi tas var izrādīties ūdens dabiskais stāvoklis.

Sallija2  8 1 Un Tu tiešām taisies ar aku dzīvot? Tak nebrauks neviena sieviete tur dzīvot, ja nebūs normāla ūdens apgāde. Aizbrauc kaut uz Angliju pāris mēnešus pastrādā, lai spici vari ieurbt un ūdeni mājās ievilkt normāli, arī kanalizācijas bunduli ierakt vajag. Kurš mūsdienās no akas ūdeni stiepj? Visi mani lauku radi jau sen ūdeni un kanalizāciju savās mājās ievilkuši, normāli var vannā iet un mazgāt veļu veļasmašīnā, arī trauku mašīnas dažiem ir.

Sallija2  3   Slieksnis, nu akas parasti nav tik dziļas cik spices. Mani radi dzina spici 17m dziļumā un pat ja prasa 70eur metrā, tad ar Anglijas minimālo viena mēneša algu tam pasākumam sanāk. Vnk akā ir sliktas kvalitātes ūdens, radiem bija pat tāds dzeltenīgs akā un reizēm bija maz ūdens akā, bet tagad no urbuma nāk ar tādu spiedienu la prieks, kaut visu dienu var dārzu laistīt un neaptrūkstas un kvalitāte labāka kā akā bija. Viņiem urbēji paši ieteica veco aku neizmantot, bet urbt citā vietā. Un kaimiņi viņiem vnk ielika sūkni savā akā un viņiem vasarā ir slikts spiediens un reizēm tik maz ūdens, ka maza maza strūkliņa tek no krāna. Ūdens mājās tas ir svarīgi.

multi  2 5 Sallija aku speciālists :D :D :D

Spici var iedzīt salīdzinoši sekli un smilšainā zemē un tad tā ir loterija! Var iztērēt naudu, bet spicē ūdens vēl mazāk un sliktāks, kā akā. Pie tam spice mēdz aizaugt!

Aku iztīrīt nemaksā gandrīz neko, tāpēc ar to jāsāk, ja ir slikti, tad skatīties citus risinājumus. Kā arī dzeltens ūdens nenozīmē, ka ūdens ir kaitīgs veselībai! Jāņem ūdens analīzes jebkurā gadījumā! (neizmaksā dārgi)

Nosēdaku arī ierīkot var pašu spēkiem un salīdzinoši lēti, nav jābrauc uz ārzemēm ubagot.

falko_1967      ar jeedziigu dublu suukni var izsuukt visu.ar visaam smiltiim un duunaam,tos sliikonus aizraus un pat nepamaniis..pat aku padzilinaat.
jaaskat. ss lv. ir redzeeti taada pak.sludinaajumi.
taadi suukni buus komun.pak.sniedzeejiem.agraak bija lattelekom,latvenergo uc...iestaadeem ar komunikaaciju aku probleemaam.

anis      Viss sākas ar ģeoloģiju... Izsūknējot aku tukšu,ja tās gals ir plūstošajās smiltīs,dabūsiet kriteni... Ja tas nedraud,tad kārtīga tīrīšana uzlabo stāvokli. Bet iespējams,ka nelabumi atceļojuši no citurienes pa horizontu... Vispār jau akās,spicēs ir iegūstami virsūdeņi. Ja iespējamie piesārņotāji ir tālu,iespējams,ka ir gana labi,bet... Garantētas kvalitātes ūdeņi būs tikai urbumos zem sedzošā slāņa-tās ziņas ir pie ģeologiem. Un tas,diemžēl,parasti nav daži desmit metru.
Vienkāršākie dubļu sūkņi nopērkami par daždesmit eiro. Lai veicas!

euromens    5 vispirms noskaidro cik akā ir ūdens, cik dziļš. tad arī sāc domāt vai vispār meklēt dubļu sūkni, elektrību (sūknis neņem pretī mazos žagariņus)...ar spaini tā lieta iet ātrāk, stundas laikā būsi izsmēlis.
un nesadomā līst akā iekšā kaut ko smelt, rakt.
vispirms tukšā spainī ieliec degošu svecīti un nolaid akas dibenā, paturi minūtes 10, ja nenodziest, tad obligāti (vismaz trijatā) apsien sev ap vidu stipru striķi (drošībai, lai noģībšanas gadijumā tevi var momentāli izvilkt ārā) un var lēni laisties lejā, vienam visu laiku jāskatās vai esi pie sajēgas un centies visu laiku runāt

av2      manaas senccu maajas Latvijaa ir tikai aka, un arii vanna, pirts , vellas massiina utt , un arii daarzu laista, un zero probleemu. Ja nu vieniigi jaaiztiira kaadreiz , un kaadreiz tas suuknis nomirst. Pluss , aka ir romantiskaak, seetaa :P Mani pilniigi apmierina. Nerdzeu iemeslu ko mainiit.
Un veel, kaa jau te mineeja, dzillurbumi ir lotereja :(

Karmensita    1 vai tiešām 70 eiras metrā?

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: [email protected] | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu