Pieredze ar stāvvadu maiņu Padomjlaiku mājā

Ir padomjlaiku 9 stāvu paneļu māja, šķiet no 78. gada. Un labojot citas lietas, ieraudzīju, ka no kanalizācijas stāvvada (šuvēs) burtiski gabaliem brūk nost materiāls. Arī par auksto ūdens vadu meistars teica, ka esot palikusi tikai folija. Visu laiku viss jutās it kā kārtībā, bet pēc šādiem atklājumiem ir sajūta, ka dzīvojam uz laika bumbas.

Cik bieži daudzdzīvokļu mājās ir jāmaina stāvvadi un kas tos apseko. Vai var būt tā, ka vienā dzīvokli tie brūk kopā, bet citos nekas? Var tos kaut kā rūpīgāk kopt?

Rīgas Namu pārvaldnieks par šo visu nesaka ne vārda. Viņi tikai iztapsē liftu, nokrāso kāpņutelpu, pieliek jaunas pastkastītes - nu varbūt nav slikti. Bet pamata komunikācijas, šķiet, viņus neinteresē...

neko  1 5 MK noteikumi Nr.907. https://likumi.lv/doc.php?id=218831

Apsekošanas kartību nosaka apsaimniekotājs. Pēc apsekošanas rezultātiem tad arī tiek plānoti remontdarbi ja tādi nepieciešami. Savukārt apsaimniekotāja (līgumā noteikto) pienākumu izpildi kontrolē īpašnieks.... bet tā kā šādās mājās īpašniekiem parasti viss ir vienalga un neko viņi nekontrolē, tad apsaimniekotājs dara kā grib. Teorētiski, ja ir šādas problēmas vajadzētu manīt apsaimniekotāju, laužot līgumu ar esošo. Praksēs daudzdzīvokļu mājas "saimnieki" praktiski nekad ne par ko nav spējīgi vienoties.

Lele  1 1 Давай не будем о грустном...:-)

Marija_Anna    1 Visas iespējas griezties pie apsaimniekotāja. Jābūt remontu plāniem, uzkrājumu veikšanai. Iesaku aiziet pašam uz pieņemšanu un izrunāties. Un nebūs jābrīnās par pastkastītēm un kāpņu remontu un katastrofālu stāvvadu. Prioritātes būs redzamas. Būtu īpašnieki ieinteresētāki, oi kur foršākas mājas būtu.

runcizs  1 5 Inženierkomunikāciju kalpošanas laiks ir apmēram 20-30 gadi. Stāvvadu apsekošana reāli netiek veikta, jo tiem piekļuve ir no dzīvokļiem: tad būtu regulāri jālauž vaļā sienas, kas ir aizbūvētas, pārbūvētas, utt. Tādēļ praksē notiek tā, ka stāvvadi tiek mainīti posmiem, avārijas gadījumā.
Teorētiski, ja apsaimniekotājs pagrabā konstatē guļvadu, kuri ir redzami, nolietojumu, komplektā būtu jāmaina arī stāvvadi. Praktiski, tieši iedzīvotāju dēļ, tas grūts un sarežģīts process, tāpēc, kamēr ūdens vai $ūdi negāžas, to lietu neaiztiek.

Stāvvadus kopt nevar, tie atrodas sienas šahtās. Var būt situācija, ka zemākos dzīvokļos stāvvadi ir sliktākā stāvoklī: ja augstāk ir bijis plīsums, tad zemāk rūsa būs arī no ārpuses.

Var jau lamāt Rīgas namu pārvaldnieku Delfos, bet par mājas īpašnieku ieinteresētību savas mājas uzturēšanā pat vaidēt negribas. Pats rīkoju savā mājā aptauju par apsaimniekotāja maiņu, kaimiņiem anketas pie durvīm pienesu, vienīgais, kas jāizdara, jāievelk krusts "Par" un jāparakstās (pat vieglāk, nekā Delfos komentāru uzrakstīt). No 55 dzīvokļiem interesi izrādīja... uzminiet nu!!!

Karmensita    1 1?

runcizs    3 Marija_Anna
Esi bijusi pieņemšanā? Pārvaldnieka piestādīto remontu plānu var koriģēt tikai ar kopsapulces lēmumu, kamēr protokola nav, jesļi doktor skazal - v morg, značit v morg :D Un sasaukt kopsapulci... vēlu veiksmi :P

nickie    2 man liekas negodīgi no dažādu (ne)kompetenču un līmeņu cilvēkiem prasīt atbildību par reāli tehniskām lietām mājas uzturēšanā. ideālā pasaulē būtu tā, ka apsaimniekotājs, kam ir gan cilvēkresursi, gan līdzekļi, pateiktu, ka šajā mājā jātaisa šitais un tas, tad visi izrunātu sakarīgākos variantus un vienotos par apmaksu. a tag ir kkāds mistisks apsaimniekotājs, kas iekasē par apsaimniekošanu, jo tā pienākas, uzkrāj līdzekļus, kurus nekad nav iespējams novirzīt reāliem darbiem, un beigās vaino dzīvokļu īpašniekus, ka tie neko nedara.. neticu, ka no manas mājas 16 dzīvokļiem kādreiz būs savādāka attieksme, kā tikai meklēt kā maksāt mazāk, nemaksāt vispār, un sākt rūpēties par jumtu, pamatiem un visu, kas pa vidu.

neko  2 1 nickie: nu tad jau ari negodīgi ir no tevis prasīt atbildību par automašīnas tehnisko kārtību?:) Neviens jau neprasa Tevi tanī orientēties, bet vai Tu algo pietiekami labu speciālistu, kas visu izdara kā vajag - tā gan ir tava atbildība. CSDD tak nevienu neinteresēs kāds Tev tur automehāniķis. Tas pats ar jebkuriem citiem īpašumiem.
"a tag ir kkāds mistisks apsaimniekotājs" - nu bet kurš ta vainīgs ka cilvēki izvēlas kaut kādus mistiskus pakalpojuma sniedzējus?

Protams saprotu Tevi; pats esmu bijis tāda situācijā, māja ar 18 "saimniekiem" no kuriem 10 viss pilnīgi vienalga un kas pat uz sapulci atvilkties nevar. Pēc ~3 gadu cīņas tas viss piegriezās un vairāk pat nemēģināju. Neko labāku neizdomāju kā nomainīt dzīves vietu kur kaimiņiem ir vismaz kaut kāda atbildības sajūta.

Marija_Anna      Runcizs , ar RNP kontaktējos kā ar tuvu , hmm .. , biedru :) Risinām daudzus jautājumus. Pie stāvvadu nomaiņas vēl neķeramies klāt. Pagaidām apakšējās sadales caurules karstajam ūdenim cenšamies safinansēt. Tādai mājai kā mums tas ir vairāku gadu vākšanas process. Tad rindā stāv nākošās sadales, tad stāvvadi , tad kanalizācija , tad mājas apmales, tad .... Kopš uzcelšanas 1987. gadā nekas ( gandrīz ) kapitāls nav darīts. Visu veic " avārijas likvidēšana" vai gabaliņiem no kritiskajām vietām. Daudz esam izdarījuši paši , vienkārši pa kāpņu telpām sametot naudiņu. Toties nav jāgaida iepirkumi , PVN un paaugstinātas cenas. Jā , par sapulcēm varu piekrist. Tas ir murgs :)

nickie      neko: es arī gāju, organizēju, prasīju, pat esmu cik reizes pati kāpņu telpā sienas tīrījusi, kad krita nost krāsa un apmetums pēc applūšanas no kūstošā sniega, pagājušā ziemā arī sniegu no ielas noraku, labprāt darītu vēl vairāk, lai dzīvotu drošā un skaistā vidē, bet nu neprasiet no manis zināšanas par to, ka 1964. gadā uzbūvēja māju ar jumtu, kas nekad netecēja (izņemot caurumus šīferī) līdz tam trakajam sniegam 2010. gadā (tad izrādījās, ka nepareizi jumts uzkonstruēts), tagad jāmaksā par lietus ūdeni (jo Skanstē sabūvētas purvā mājas un visam rajonam izmainījies gruntsūdens, skalo ārā veco māju pamatus - esot uztaisīta kaut kāda sūkņu stacija, ko mēs tagad pēkšņi finansējam), viens dzīvoklis izsolē pārdots jau 2x, bet parāds par apsaimniekošanu joprojām nav piedzīts, jautājums par zemes nomu arī nav atrisināts jau n gadus.. Par visu, ko RNP piedāvā darīt, rodas šaubas - ja ne par secību vai apjomu, tad par cenām noteikti. Uz visām vēstulēm atbild nevis speciālisti, bet juristi - ej nu panāc tur kaut ko. Un tā tas viss iesprūst, nevienam kaimiņam pensionāram neinteresē, jaunie nekad nav mājās. Mūsu stāvvads arī droši vien vienu dienu nopūs un viss.

runcizs      andrisz:
Te ir jautājums, no kā Tu par to garadarbu gribi naudu paprasīt.
Kā pārdodamu produktu es saskatu virtuālo mājas lietu. Mājas kopīpašnieks caur pārvaldnieka web ielogojas savā mājā, viņš redz mājas ienākumus un izdevumus, parādniekus, mājas saraksti, čatu, utt. Bet tur gan konkurentu piedāvājumi nenonāks :D
Jā, starp citu, šāda funkcionalitāte ir Jelgavas Nekustamo īpašumu pārvaldei.

anis    1 Ja smieklam... Galvenais ir parūpēties lai avārijas laikā ūdenim ir kur noplūst. Ja stāvvadi ir šahtā,tad nevajag aizdrīvēt starpstāva līmeni...
Tajos laikos kanalizācijas stāvvads varētu būt ķeta,bez šuvēm-ar uzmavu savienojumiem.
Lobīties varētu krāsa vai pakojums-tur materiāla daudz, avārija tik vienkārši nenotiek.
Arī ja kas sūcas-labs paņēmiens ir notīšana/nožņaugšana/ ar polietilēna lentu.
Tik augstā ēkā ar ūdens caurulēm jau ir daudz nopietnāk...-bet slīcēju glābšana esot pašu slīcēju ziņā...
p.s. man pašam mājās ir posmi ar 105 gadus vecām caurulēm-un nekas...

ISL      Sazvanamies! Var nebūt tik traki!
T.22334459
www.spices.lv

JurisK    1 Labs panjeemiens ir notiit ar speciaalu jeelgumijas lentu - paardod elektroprechu veikalos. Bet vispaar - pie siikaakaas suuces ir jeega saukt avaarijas dienestus - buus iemesls ´´uzbraukt´´ apsaimniekotaajam par caurulju slikto staavokli. Par to kanalizaacijas chuguna cauruli ar cementveidiigu masu savienojumos nav jaauztraucaas. Piesmeeree izbirusho ar kaut kaadu apmetumu un kalpos veel 3o gadus!. Nav probleemu nomainiit cauruli savaa dziivoklii - izzaagjee posmu un ar zhnjaugiem ievieto jaunu, pat jaametina nav! Tik kaada jeega? Ja mainiis - pieprasiet lai maina uz plastmasas cauruleem - tas buus uz muuzhu! Un vajadzeetu buut arii leetaak.

Retarders    1 Mums šodiem mājas kopsapulcē apstiprināja tāmi 500€ par stāvu. Tas ir par visu stāvvadu, ūdeni, recirkulāciju. Vecā hruščovka.

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu