Kur uzzināt zināt čuguna radiatora siltumatdevi, ja tas paredzēts temperatūrām 95C-70C.

Daudzdzīvokļu manā mājā (un visās mājās Latvijā) līdz 1990. gadam projektētas un uzstādītas čuguna radiatoru sekcijas ar T1=95C un T2=70C. Centrālais katls varēja piedādāt ūdeni ~105C-80C. Tagad no cetrālapgādes katliem saņēm 85C-70C. Pēc siltummaiņa ~80C-65C. Kā parrēķināt un nomainīt? Kā pierādīt, ka jāmaina?

Viliendi    2 Es domāju ,ka neko nevajag mainīt, vnk iespējams ka ir viencauruļu sistēma un stāvvadi nav sabalansēti.Tā mēdz būt- uztaisa siltummezglu , bet par pārējo lai paši domā.

euromens    2 Vispār jau jau atdotais siltuma daudzums ir atkarīgs no ieejošā un izejošā ūdens temperatūras starpības (tas ir tas, ko mēra siltuma skaitītāji), pārējie raksturlielumi ir tik pakārtoti šiem rādijumiem - siltumatdeves virsma, siltā ūdens plūsmas intensitāte/ātrums, radiatora deformācijas koeficents (atkarīgs no padotā ūdens max temperatūras), radiatora spiedienizturība (virs 100 grādiem tiek padots tvaiks, nevis ūdens)
Šajā gadijumā nekas nav jāpārmēra un jāmaina .. nav argumentācijas avārijas situācijai

av2      salst?

vilks28      Agrāk to reiķināja rupji. Viena riba 1,5 kw, jeb viena riba 1,5 kv.m. Simts grādi NEKAD iekšā nedeva. Lika mazāk, jo zaga.

Snowagain    7 Priekš kam mainīt? Nekas labāks par čuguna radiatoru nav izdomāts.

derevnja10  1   Čuguna radiatori ir labi ja Tev nāk iekšā virs 70 un ātrā iet virs 60 grādiem. Ja tie cipari ir zemāki, tad no viņiem jēgas maz. Viņi nevis strādā, bet meditē.

AivarsN      Var jau ielikt alumīnija,bet pastāv risks ka neizturēs spiedienu un tad būs siltā ūdens peldes pašam un vēl kaimiņiem.

ruugumpods      Daudzstāvu mājā aluminija nevar likt. Neturēs spiedienu. Jāliek bimetāliskie

janko62      Kāpēc mainīt? Lai paliek.

JurisK    1 Pa manam - krievlaiku daudzdzīvokļu mājā nekā labāka par čuguna radiatoriem nav. Viņi pat izskatās labak, nekā tie plakanie, baltie. Ja māja Rīgā, tad par apsaimniekotāja līdzekļiem mainīs tikai tad, ja radiators tek. Domāju, ka vilks28 teiktais par to 1 ribu uz 1.5 kv. metriem nav īsti pareizi - tik lielus radiatorus, vismaz es, dzīvokļos neesmu redzējis. Pie tam - kādi tur 90 grādi - apdegt var! 50-60 augstākais. 50 grādi - tā ir temperatūra, kad roka vairs nevar turēt.

jollyroger      95 grādi tur bija paredzēti pie āra gaisa temperatūras -35 grādi. Visos citos gadījumos tā bija zemāka.

bonifacijs      Kaadi 100 graadi????? Ar taadu temperatuuru tikai tvaika katli iet,un tos izmantoja rupnieciibaa cehu apkurei,radiatoros darba demperatuura ir no 40-65 C,siltajaam griidaam no 20-40 C. un ar vecajiem ccugunniekiem vispaar jaareekkina viena riba uz kvadraatmetru,ja pie ideaali nosiltinaatas maajas tad apmeeram uz 1.3m2. neaimirsti ka caurules iz aizaugussas un radiatori kad peedeejo reizi skalooti? Alumiinija radiatorus nav ieteicams likt,jo dzelzs trubas un darba muuzzs buus kaadi 4-5gadi,dzelzs joni seeediis radiatorus. Aluminija ieteicams izmontot tikai ar PPR vai PVC trubaam.

vilks28      JuriK, šī informācia ir no 1963 gada literatūras par apkures sistēmām. Tas ir vidējais cipars.

labapa      Variants numur viens aizej pie apkures speciālista.
Otrais, ja esi stiprs aprēķinos un ļoti vēlies rēķināt, vari pajautāt man informāciju kur un kādās grāmatās likumos ir jāņem informācija. Varbūt iedošu
Trešais - izbaudi to, ka Tev ir tas par ko citi var tikai Sapņot un liecies mierā (rekomendeju) :)

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu