Kā cīnīties ar kosu dobēs?

limonija    1 Kaļķot. Augsne pārāk skāba - tāda patīk kosai.

Ladybug123    3 Vienkarsi -ravee!

AivarsN    1 Laikam te varēs līdzēt tikai Roundup un maksimālā deva,par cik spēcīga sakņu sistēma,bet smalkas lapiņas.

puuuka  1   ravē...jo biežāk ravēsi,jo ātrāk pazudīs,arī vātpatai un gārsai ir gara un posmaina sakņu sistēma,kura to vien dara kā aug no paša mazākā kriksīša,bet vaļā no viņam visām var tikt,ja centīgi izlasa visas saknītes,tā kā ravē kamēr pazudīs.

JurisK    1 Kaadreiz skolas laikaa straadaaju staadaudzeetavaa, tikko kaa ieriikotaa - tad nu muusu darbs vienu briidi bija lasiit aaraa nezaalju saknes - apm 30-40cm dzilji visu gabalu paarkasiijaam. Shai laikaa - ravee, lai dibens sauli redz!:)

Karmensita  2   kosa ir ārstniecības augs

vrb kosas dod mājienu?

Karmensita      Tīruma kosa (latīņu: Equisetum arvense) ir kosu dzimtas lakstaugs. Šis sugas kosām saknenis augsnē iestiepjas pat līdz 1 metra dziļumam. Turklāt jauns augs var izaugt pat no 1 cm gara sakneņa gabaliņa. Auglīgie tīruma kosas dzinumi ir gaišbrūni, bet neauglīgie zaļi.
Tīruma kosai stumbram ir 6 — 19 ribas (rievas), purva kosai - līdz 5 ribām. Tīruma kosa ir gan ārstniecisks augs, gan grūti iznīcināma nezāle. Drogai ievāc zaļo dzinumus. Kosu tēju vai uzlējumu lieto kā urīndzenošu līdzekli. Izmanto arī kompresēm uz svaigām brūcēm, lai apturētu asiņošanu.

jole    2 Ar lāpstiņu katru izrokam pēc iespējas visas saknītes-rokam uzmanīgi un nežēlīgi-neatstāt sakņu galus -pirms ko virsū stādīt savas četras reizes ik pēc divām nedēļām jārok

forss1978    1 Tā starp citu, ir dzirdēts ka kosu raundaps neņem viņai esot imunitāte!

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu