Vai dīķa rakšanai mazpilsētā, Lubānā, nepieciešams projekts?
Maybex 1 Noteikti vajadzīgs, ja vien negribi vēlāk problēmas un atpirkšanos no iestādēm.
mikelitis 3 aizej uz pagastu un noskaidro,varbūt ir purvs un pietiek ar tīrīšanu,tad projektu nevajag
saimnieks5 Vajadzīgs
euromens
1
1
kas kuram dīķis, vai tā ir 20 kvm pļaņčka ūdensrozēm vai pus hektārs pirtij...
Vispār jau darbiem dziļākiem par 30/40 cm vajag rakšanas darbu atļauju, lai neuzrok pazemes komunikacijas, vadus, caurules...bet ja roc dīķi pats savām vajadzībām un vari dabūt visus saskaņojumus no telekoma, latvenergo, kanalizajas, ūdensvada, ceļiniekiem (lai nav ceļa sarkanā zonā), tad skici vari uzzīmēt pats, protams to attiecīgi noformējot, nevis ar roku uz rūtiņu papīra
fomins2
3
Lai viss būtu juridiski pareizi, tad projekta nepieciešamība ir atkarīga no dīķa platības. Ja tas ir līdz 0.5 ha, tad pietiks ar skici un dīķa parametriem, kuri ar attiecīgu iesniegumu iesniedzami būvvaldē saskaņošanai. Par komunikācijām, noteikti neatkarīgi no dīķa platības ir jābūt skaidrībai. Šā vai tā rakšanas atļauja arī būs jāsaņem. Ja dīķa platība ir vir 0.5 ha, tad bez projekta nevar iztikt. Bez tam jāpievērš uzmanība arī tam vai netiek skarti koplietošanas grāvji, valsts nozīmes ūdensnotekas vai drenāža.
Patlaban ir spēkā pavisam Ministru kabineta noteikumi, kas reglamentē un nosaka dīķa rakšanas, projektēšanas un izbūves nosacījumus: “Vispārīgie būvnoteikumi” Nr. 500, 19.08.2014. un “Hidrotehnisko un meliorācijas būvju būvnoteikumi” Nr. 550, 16.09.2014. Ir atšķirīga kārtība dīķu būvniecībai, kas jebkurā gadījumā sākas ar būvniecības ieceres dokumentācijas sagatavošanu, kas iesniedzama pašvaldības būvvaldei. Atšķirību tālākai darbībai (dokumentu daudzums, noformēšana un projektēšanu) nosaka dīķa virsmas laukums: ja tas ir līdz 0.5 ha vienas zemes vienības robežās, tad tā ir I grupas būve, ja virs 0.50 ha tad II grupas būve.
I grupas būvei būvniecības ierosinātājs sagatavo “Paskaidrojuma rakstu” ar tam nepieciešamajiem pielikumiem. Šajā paskaidrojuma rakstā būvvalde arī veic nepieciešamos ierakstus (par saskaņošanu, izpildes termiņiem un būvdarbu pabeigšanu).
II grupas būvei būvniecības ierosinātājs sagatavo “Būvniecības iesniegumu” ar tam nepieciešamajiem pielikumiem (tajā skaitā sagatavo būvprojektu minimālā sastāvā). Tālāk būvvalde izsniedz būvatļauju, kurā tiek ietverti nosacījumi projektēšanai. Pēc projekta izstrādes un saskaņošanas būvvaldē, tā izdara atzīmi būvatļaujā un izvirza nosacījumus būvniecībai. Tālāk seko būvniecība un objekta nodošana ekspluatācijā.
Visa likumdošana un atsauces uz to, kas saistās ar meliorācijas jomu (tajā skaitā arī dīķu izbūvi) atrodama interneta mājaslapā www. zmni.l
boogeyman 1 Mani arī šī jautājums jau labu laiku interesē, interesējos par to. Ideja ir tāda, man jau tur ir dīķis, blakus upe, līdz x laikiem no upes bija ieplūde dīķī, izplūde, kas iztecēja upē, dīķis man 0,2ha, vēlos izrakt 3ha. Bebri gadiem tur pludinājuši, no blakus esošā meža nogabala tāpat nekas atlicis-kuru varētu pārvērst par purvu, dzīvē ar tāds viņš izskatās. Un varbūt Jūsu paziņu lokā ir cilvēks, kas ar to saskāries. Man vajadzētu, kas visu nokārto ar būvvaldi, projektu, protams EU atbalstu meleorācijai. Protams par samaksu
sannda Boogeymanam - Uz EU atbalstu par dīķa rakšanu gan neceri, tāds nav un nebūs.
fomins2
boogeyman - dīķa izbūvei pie upes varētu būt problēmas sakarā ar upes aizsargjoslu, vispirms būtu jāsāk ar Reģionālo vides pārvaldi vai šādu darbību vispār pieļauj un kādā attālumā no upes(izsniedz tehniskos noteikumus). Jautājums arī par esošo zemes veidu (vai tas mežš, lauksaimniecības zeme).
EU atbalstu dīķa rakšanai meliorācijas programmā noteikti nevar dabūt. Vienīgais varbūt kādā citā atbalsta programmā, attiecīgi definējot šo pasākumu vai būvi.
viesiss Mūsu dienās nereti iet vienkāršāku ceļu-prihvatizē veselu ezeru (kam pieder valsts?), citreiz noformē, kā apsaimniekošanu, ievieš licences, sadzen stabus, sadala zonās...un pasaka, ka rūpēsies par jums(šis gadījums, gan tāds nerādās).Es ironizēju! 2021-01-19 17:11