Ūdens filtri

Sveiki!
ļoti bieži ūdens nāk netīrs, ar melnām , smalkām nogulsnēm. Vannā nevar normāli iet, kur nu vēl tādu ūdeni dzert...
Daži speciālisti saka, ka palīdzēs filtrs, kas iet pirms ūdens skaitītāja, (jo tāda šobrīd nav...) :
Citi saka, ka tāds neko nelīdzēs, tas tikai aizturēs tās nogulsnes, lai nekrājas skaitītājā,... un viss. ūdens tīrāks nepalikšot. Jāliekot tāds filtrs kā bundulis..

Kā īsti ir?? Un ja jāliek ūdens filtrs tā klasiskajā izpratnē (bundulis), tad kādu kur labāk izvēlēties. ūdens ļooti kaļķains arī..

HRDS (2014-02-14 00:08)      Jēziņ... acīm redzami netīrs ar nogulsnēm...?! Tad Tev sanāks lētāk pašai savu dziļurbumu uztaisīt nevis filtrus mainīt...!
-Ljoti netīram ūdenim ir vēl mazgājamie filtri...!!! Caur tiem ik palaikam palaiž ūdeni pretējā virzienā novadot to uzreiz kanalizācijā...
Bet pēc tava apraksta tur nekāds "filtrs bundulīts" nelīdzes... ja gribi to ūdeni dabūt dzeramu no krāna, Tad Tev jātaisa ūdens filtrēšanas sistēma caur vairākiem filtriem... :(

HRDS (2014-02-14 00:29)  1   Nup uz manu māju arī ūdens nāk Trubā kura ierakta 1814 gadā... :D bet ūdens ir tīri Labs :) Hmm... Trubas, ja nu vieniigi tās iet caur siltu pagrabu un jūs maz ar kaiminjiem to uudeni tecinat... tad tas var arii taniis trubaas sastaaveeties siltaa pagrabaa... un ko apsaimniekotāji saka...
Ja Tev vajag tik dzershanai tad uzliec dubūlto bunduli (viens kā diegu spole ) otrs Oglju un būs ok kārtridzi tiem paredzti 8000 litriem.. :)

jollyroger (2014-02-14 04:49)      bļin, ja tie ir tikai mehāniskie piemaisījumi, tad pietiek ar filtru ievadā. Ja grib ūdeni atdzelžot un mīkstināt nu tad jāver maks plaši vaļā.

Edg (2014-02-14 06:56)      Ja dzīvoklis ir īrēts letāk būs to nomainīt. Ja savējais, tad ir jāmeklē varianti. Prasts mehāniskais filtrs neko daudz nedos. Vēljovairāk mani māc šaubas diez vai kāds kautko pirms skaitītāja atļaus likt. Itsevišķi tādu filtru kuram pašattīrīšanās funkcija ar izvadu uz kanalizāciju. Neies jau neviens tev ļaut kautko izmest nepieskaitītu pie rēķina.

3teevadeels (2014-02-14 07:30)      Pirms skaitītāja uzstāda mazu filtriņu, kurš savāc lielākos gružus un tādējādi pagarina skaitītāja nomaiņas laiku ( Rīgā no 2 uz 4 gadiem ). Ūdens attīrīšanā tam nav būtiskas lomas. Pēc skaitītājiem liek mehāniskos filtrus ( bunduļus.. ) pēc konkrētās situācijas, vienu vai divus ( rupjāku un smalkāku ). Kolbas jo lielākas, jo retāk vajadzēs mainīt. Kaļķaina ūdens mīkstināšanas filtru ( bunduli ..) liek tam aukstajam ūdenim, kurš dodas uz boileri, veļas mašīnu vai trauķeni, dzeramajam ūdenim to izmantot nedrīkst. Visi pārējie risinājumi ir neadekvāti dārgi priekš dzīvokļa, lētāk sanākt ūdeni pirkt vai pasmelt avotā.

Kramers (2014-02-14 08:32)      Pie ievada dzīvoklī uzstādi šādu filtru :
http://m-craft.lv/item-313348-CIT12012.html un tur ieliec karstā ūdens kārtridžu uz 1 mikronu, lūk šādu: http://www.santehnikasveikals.lv/produkti/8400/atlas_filtra_kartridzs_fa_5__10_mcr_re5110409.
Kartridžs jāmaina kad ūdens spiediens sāk kristies, parasti reizi vairākos mēnešos. Un atrisināsi visas savas problēmas.

Lucy (2014-02-14 09:16)      Mums gan pa krānu tek tīrs ūdens,bet tā,lai es pieeju pie krāna ,atgriežu padzeru aukstu ūdeni, nav gan.Dzeršanai un tējai,kafijai izmantojam tikai avota ūdeni. A fitri ir vairumā,griezies pie speciālistiem,tie visu paskaidros,bet tas nebūs lēti.

virs_uz_stundu (2014-02-14 09:35)      Lai kaut ko filtretu ir jazin ( vel jo vairak Jekabpils novadaa ) no kaa tieshi vajag atfiltreties. Ja pats esi biologs vai ihtiologs tad,protams,nav problemu,bet ja spekulants,tad labak aiznest to kas liekas netirs uz ekspertizi un noskaidrot,kas par drazu nak. Vienkarshi vieglak bus starp 10-tiem un 100-tiem filtru izveleties vismaz tuvu pareizajam. Stavvadi? Bozhe moj,tam ir rezhgim rieva-letak ir visiem samesties neviss gaidit un indet sevi.

santino (2014-02-14 18:30)      Tu tak no Rīgas, vai ne!?
Rīgā ūdens ir ļoti ok, pa taisno no krāna dzerams gandrīz visur. Diemžēl to pašu nevar teikt par daudziem "avotiem".. nezinu, vai kāds vispār painteresējas par to izcelsmi un nekaitīgumu.
Mehāniskie piemaisījumi var būt no vecajām caurulēm. Tāpat iespējams arī, ka ir problēmas ar hidrauliskajiem režīmiem tīklos mājas tuvumā, kaut arī paši tīkli ir jauni.
Noņem mehānisko daļu un lielākā - estētiskā problēma būs atrisināta.
3teevadeels un Kramers par filtriem pateica. Mainīt var arī pēc nepieciešamības - kad šķiet, ka kvalitāte vairs neapmierina.
Pirms veļasmašīnas var uzlikt maziņu "filtriņu" ar polifosfāta kristāliem ūdens mīkstināšanai (nav paredzēts lietošanai uzturā).
Pilni būvmateriālu veikali ar to visu.

vilks28 (2014-02-14 18:44)      Ja tu gribi viņu attīrīt labi,tad tas nebūs lēti ,jo kā minimums būs vaigzīgi divi filtri .Viens tā saucamais rupjais un otrs mīkstinātājs. Mīkstinātājam vajag sāli . Maiss no 5-7 ls. Minimums vajag vienu maisu mēnesī. Ja tev ir dzīvoklis,tad problēmas var būt ,ar montāžu,jo parasti naff vietas kut viņu novietot.uu

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: [email protected] | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu