Apģērba ziedošana labdarībai

Nu taakaa jāvelk ziemas drēbes jau ziema klāt. .. .jūs valkātos apavus un drēbes kads ziedojat kādai labdarības iestādei? Jeb kur nodot lietotas drēbes?

Tessa      to,ko nevalkaju,atdodu paziistamiem,kuriem ar naudinju shvaki-ieprieksh sarunajot,njems vai nenjems.vienmer njem.
novalkatu apgjerbu man nav.
bet atdot var bazniicam,ziedot.lv.

Kafijastase      Esmu nesusi uz sarkano krustu Imantā. Biju ļoti vīlusies. Negaidīju jau nekādu lielo paldies, bet nu tur tāda nosmēķējusies "Taņa" sēdējā, iegāju iekšā, jautāja - što nada?? Teicu ka gribu atdot drēbes. Šī nokliedzās - "Vasja" iģi zabirai!. Atnāca līdzi līdz mašīnai paņēma lielo melno gružu maisu, nepasakot pat paldies nospļāvās man pie mašīnas un aizgāja.
Jutos vīlusies ja godīgi.
Torņkalnā arī varot labdarībai atdot mantas ( Indriķa un F.Brīvzemnieku ielas krustojumā).

Kafijastase      Un nav jau runa par nolietotām drēbēm, bet par tām, kas vairs nepatīk, par lielu vai par mazu, vai vienkārši vienreiz uzvilkta un guļ skapī gadu neaiztikta. Cenšos piekopt taktiku, ka nav nepieciešams tas ko neesi aizticis vismaz pus gadu. Un kas viegli iet viegli nāk... :)

neratni_stasti    1 Ziedot.lv nesen rīkoja akciju - varēja apavus nodot euroskorā. Es to izmantoju - aiznesu maisu ar zābakiem, kurpēm un sporta čībām, kuras pati vairs nevalkāju. Pat ja normāla paskata, ja gadu nav vilktas, vairs nevilkšu.

never_pa    1 uz atkritumu tvertnes malinjas.

Agata_      Spicē ir speciāls stens, kur var atstāt gan drēbes, gan apavus. Pie Bērnu pasaules ir veikaliņš ziedot.lv, kur arī var atstāt. Un parasti decembra beigās tiek rīkota akcija Eņģeļi pār Latviju, kuras laikā arī var aiznest un atdot drēbes. Tā kā - viss ir iespējams!

fargo  1 1 "Negaidīju jau nekādu lielo paldies, bet nu tur tāda nosmēķējusies "Taņa" sēdējā, iegāju iekšā, jautāja - što nada??"

he he...
kāda labdarība, tāda saņemšana, kaut kas tajā visā ir. vai tad nevajadzīgu krāmu, kurus citādi saņemtu miskaste, atdošana patiesi var saukties par ziedošanu? hm. cilvēki "ziedo" atkritumus un jūtas baigie labdari. vēl viena sfaira, kurā dažam uztvere ir tūtā sagājusi.

Agata_    1 Fargo, Tu nu gan esi žultains :) Starp citu, zinu cilvēkus, kuri tiešām priecājas par šādu labdarību, jo tas, kas vienam liekas ņekam nederīga manta, citam var izrādīties pat ļoti noderīga.

Hnosa      Mēs savus apģērbus un bērna atdodam pazīstamai ģimenei,kuriem diezgan švaki iet un tur daudz dažāda vecuma bērni ģimenē...Vectēvs pats atbrauc pakaļ ar savu veco autiņu,vienmēr priecīgs par visu ,bet visvairāk par bērnu rotaļlietām...citreiz atved pat končas manam bērnam...

dailjava  1   Esmu darbojusies pie labdarībai ziedoto drēbju škirošanas - ir cilvēki, kas ar mīlestību ir ziedojuši labas, tīras lietas, kas tiešām iepriecina līdzcilvēkus, bet reizēm tas, kas ir salikts tajos maisos, tiešām rada šausmas. Cauras, netīras, vai pamatīgi novalkātas, nodilušas drēbes, cauri apavi, saplēstas rotaļlietas (kliedzošākais piemērs - lelle ar norautu vienu kāju, vienu roku, un tikai pusi no galvas).
Tāpēc liels lūgums visiem ziedotājiem - pārdomāt, vai jūsu ziedotās mantas radītu jums prieku? Vai jūs vai jūsu bērni justos apdāvināti, ko tādu saņemot? Vai drīzāk pazemoti? Ja šaubaties, labāk nesiet tās liekās mantas uz atkritumu tvertni, nevis labdarības organizācijām vai draudzēm vai bērnunamiem, pansionātiem. Nav tomēr Latvijā tik liela nabadzība, lai daudzbērnu ģimene ar prieku pieņemtu netīras, saplēstas bērnu drēbes vai apavus. Protams, var teikt - bet var taču izmazgāt, salāpīt, salabot - tad varbūt izdarāt to paši, pirms ziedot? Vai arī tad netēlojiet labdarus un metiet tās saplēstās mantas ārā, nevis "ziedojiet".
Atvainojos par šo izvirdumu, bet sāpīga tēma.
Un paldies visiem, kas no sirds ziedo un palīdz tiem, kas blakus. Ļoti labs variants ir tas, ko Tessa rakstīja - zinot kādas ģimenes personīgi, kam tās lietas var noderēt, atdodiet tās tieši, bez starpniekiem.

LaskovijMerzavec      Ziedot un ladariiba - tas nav atdot kautkam to ko butu jaamet aaraa miskastee...

Pardod un tad ziedo naudinju.... tad taa ir tueshaam kabdariiba...

violeta      Esmu ziedojusi vietējai baznicai savu apģerbu,ļoti silti pasaka paldies,un piedava paskatities,vai man pašai kaut ko vajag,tada ka apmaiņa.Tas bija lielveikala kada nodalījumā,ērti,jo vieta izlikšanai ir plaša.Sogad viss sagrusts vienaa telpaa,kur vairāk kā 2 cilvēki nevar apgiezties,un pagrabstavaa pustumsā.Ja jau ziedot,tad vismaz lai tauta apgrozās.Viss finansiali aprēķīnāts,baznīcai jamaksā telpu īre,bezpeļņas organizācijam ta notiek.Lidz ar to ziedošana beidzās,ka maisos sastuķets viss stav un sasmok.

Latina_    1 Es arī četrus tīkliņus, pilnus ar normālas kvalitātes drēbēm, atdevu Sarkanaja krustā Imantā, Slokas ielā... Attieksme bija absolūti normāla, laipna. Man kā pateicību piedāvāja pat svaigus gurķīšus, kurus kāds no sava dārza arī bija noziedojis trūcīgajiem ļaudīm. Gurķīšus neņēmu, bet piedāvājums bija sirsnīgs. :)

sanitka      Veikalā "Otrā elpa" uz čakmarijas ielas var nodot tīras un labas lietotas mantas,kuras turpat par lētām naudiņām tirgo un naudu ziedo dažādiem labdarības projektiem. Pati tur nesu nodot un arī iepērku sev labas mantas.

selnija_      Apavus es novalkāju pati tā, ka nav vairs ko dot, jāmet miskastē. Apģērbus atdodu radiem, paziņām. Kāda man ko iedod, kādai es ko iedodu, notiek apmaiņa, nekāda vaina.

Eiropa      bolderājas patversma lūdza siltās drēbes, nezinu gan adresi
pati lieku maisiņu ar loriņiem pie misenes, vietējiem, arī kaimiņi un studenti liek

federe      Rīgā, Marijas iela 13, Otra elpa..vienkārši aiznesu.
Visbiežāk tas ir bērnu apģērbs, jo viņš mēdz sarauties:D

Leonilla      Es labu un tīru apģērbu, kurš vai nu apnicis, vai arī kādu iemeslu dēļ man vairs neder, ziedoju Lutera draudzes (Torņakalna baznīca) drēbju kamerai. Zinu, ka šī draudze tik tiešām ļoti labu darbu dara sabiedrības labā, tādēļ arī tāda ir mana izvēle.

hefny      ir tāda opcija, kā nodibnājms MAMMA MAMMAI/ir arī āmiņu klub/-tur sievietēm pirms un pēc bērna gaidībām-kā parasti tas mēdz notikt ,ir izmaiņas ,- tad lieti noder ,-lai nav jāpērk pa velti, jo gadu šis process ir bieži pārejošs, un bērnu apģerbus tur par simboliskiem taloniem var mainīt Kuldīgā. es ar paziņām Rīgā savācu bērnu drēbes /arī lego- bērnu rotaļu istabai, prāta spēles/-maziem, lielākiem, kā arī pusaudzīem,-jo laukos jau ir arī daudzi lauku darbi, āra būšanas-un bērniem vajag padaudz maiņas apģērbu.Un apģērbi /apavi/ nav novalkāti,- daudziem tie ir palikši par mazu, vai apnikuši ridziniekiem, bet laukos bieži tas ir labu labais risinājums.
fargo, un..mana paziņa super apģerus ar breniem,-atdd citmam,-tur cietumdāmas staigā tik labās, ārzemju brendu veikalos pirktos apģēbos, ka te dažai labai arī būtu vēlme kādu šādu maisiņu saņemt no ziemsvētku vecīša/man arī, bet nu galīgii nav mani izmēri, un arī paziņu ētikas viedoklis nav mazsvarīgs/.

saullla      fargo nepiektišu tev šoreiz,jo tās drēbes un zābakus kas patiešām ir novalkātas ari nolieku pie misenēm uz malas,bet ir drēbes kas vienkārši iziet no modes,neizskatas,nepiestav,kas ir labas,bet vilktas vienreiz vai nemaz,vai neder,ari atdotas drebes,kuras pēc tomēr nevalkāju.Mēteļi kurus nevelku,kuri ir normāli,bet man pašai gribās jaunu un labāku.par manu veco kāds dikti priecigs ir.
Kas man liekās ka man nepiestav,kādam citam ir labu labās drēbes.Latvijā drēbes ir problēma nabadzigajiem cilvēkiem,tapēc ka pie mums drēbes tiešām maksā salidzinoši dārgi.
Cilvēki priecājas par to,ne jau ko dikti nonēsātu un cauru kāds atdod,bet labas drēbes.
Pati biežāk atdodu pazistamajiem,kas paši ar prieku atbrauc un paņem.NOlieku lai paši izvēlas ko grib,kas der.

nakc      Es arī atdodu pazīstamiem.

Līdzīgi jautājumi
Kur nodot bernu drebes (16 atbildes)Par telefonzvaniem labdaribas nolukos (14 atbildes)Organu ziedosana pec naves! (12 atbildes)Kur likt nevajadzigo apgerbu? (16 atbildes)
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu