Bezdelīgu ligzdas

Kā cīnīties pret ligzdu ietaisīšanu?

ucibucis29  1   Cenu klubā ir nopērkamas šiltītes, kur sazīmēti putni uz vadiem un ir uzraksts "uzmanību, kaimiņi novēro". Saliec tās, bezdelīgas zinās, ka ir atklātas un aizies.

Bet, ja nopietni, kāpēc jācīnās?

Eneile    1 Mēs pagājšgad neatlaidīgi trenkājām un kasījām nost, to, ko viņas jau piespļāvušas. Šogad laimīgā kārtā vairs neprovē.

karbonaade  1   Biju vienā kempingā, kur smuki apakšā bija lupatiņš nostiepts, lai ciemiņiem uz galvas nekrīt. Patiešām novērtēju viņu rūpes, lai visiem ir labi :) Varbūt pamēģini tā?
Bet, ja nu skatu fasādei bojā, tad nu traki gan. Paņem akemņus un sit nost.

Mezhavecis    1 Labāk būtu padomājusi par biznesa uzsākšanu.Rudenī,kad bezdelīgas aizlidos,varēsi ligzdas savākt,un uzsist gaisā ķīniešiem.

diablodetasmania    1 pieradini vārnas vai žagatas...ir dzirdēts, ka viņas izjauc bezdelīgām ligzdas un apēd vanckarus...

fargo    1 1. ar ūdens strūklu iznīcināt ligzdas.
2. ar rapšu eļļu noziest sienu, kur bija ligzdas.

fokapirmais    1 Ir tāds ticējums: ja mājā dzīvo bezdelīgas tā pasargāta no ugunsnelaimes. Ja gribi iztikt bez putnēnu līķīšiem, tad sāc cīņu ar putniem no ligzdu lipināšanas sākuma. Katru dienu uzbūvēto, vakarā nojauc, putniem drīz apniks un tie aiztīsies.

SweetPoison      nu bāc...senie latvieši uzskatīja to kā mājas svētību..... a te cīnīties.....

pikis_un_zevele      CD matricas... sakarini...apžilbina...

YouKnowMeBetter      Tās lidones nākamgad taisīs atkal. Vai nu katru dienu skrubini nost vai nu piestiprini ko čaukstošu, plandošu. Mums līdzēja maisiņu sakarināšana/dumi izskatās, bet nu tas uz laiku/

ira_ksalana      Ir problēma!...nav patīkami ja līgavai kāzu dienā "putna pārsteigums"ieķep matos!.."uzlidojums"bija arī manai viesu mājai!

Lucy      Man arī nepatiktu.
Vienigais cīniņs laikam ir un paliek jaukt nost,kamēr kādam no jums apniks.

guntjx    1 Bezdelīgas nepatīk..toties odus, knišļus un mušas mīli un nevari bez tiem dzīvot!!

Dolbannie ļudas!!!!

Elektrods      Jāpiestiprina kāds šķērslis (piem.- koka līksts).

kudala  1   vispār tās ir svīres.... traucē viņām būvēt tās ligzdas, nepatīkami kaimiņi viņas ir

egretta      Svīres ligzdas nelipina, bet ligzdo uz plakanas virsmas, resp., uz jumtiem.
Bezdelīgu un mājas čurkstu atbaidīšanai, tiešām, labi der, ja gar sienu novelk striķī iesietas plastmasas maisiņu stērbeles, kuras plandās un atbaida šos putnus. Ja putnus gribi sev tuvumā paturēt, uztaisi plauktiņu kaut kur, kur tie Tavai dzīvei netraucē un var mierīgi dzīvot savu dzīvi.

piparbecinja    1 tā slimīgā dzīšanās pēc skaistuma pasauli iznīcinās.... es justos pagodināta, ja manā mājā ieviestos putni ar visām ģimenēm.

Lili0ms      Labāk bezdelīgas, nekā odi un mušas. Bet, protams, var jau nosmērēties ar visādiem "OFF"-veidīgajiem brīnumlīdzekļiem un baudīt dabu :)

remboss    1 Ja fasāde nokrāsota, pielīmē tur kur šī līmē ligzdu plato caurspīdīgo skoču un skoču nosmērē ar kaut ko eļļainu, minerāleļļu, cik uzlīmēs tik nokritīs. Skoču līmē lai eļļa neuzsūcas krāsā, kad vairs nelīmēsies ligzdas tad var noņemt nost.Personīga pieredze, palīdz 100% 2015-03-12

Līdzīgi jautājumi
Savainota bezdeliga (16 atbildes)Ka cinities ar bezdeligam? (10 atbildes)ka tikt vala no bezdeligam? (16 atbildes)Tasturai un pelei viena ligzda? (3 atbildes)
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu