Jotul krāsns

Virtuve un istaba apkurinās ar vienu plīti - siltuma nekāda. Augsti griesti, lielas telpas. Doma : Istabā ielikt Joutul krāsni ,,,Cik daudz "problēmu" tas raadīs???(Domāju pie ielikšanas) Un vai būs jēga??? Nu vismaz istabai...???

tiritomba (2010-11-03 14:50)      jotul pēc būtības ir taupības krāsniņa - kamēr kurina, tikmēr siltums ir. ja nekurināsi - būs auksti. vienkāršāk nomainīt plīti pret centrālapkures katlu-plīti (leiši tādas piedāvā "Kalvis") un ievilkt radiatorus, un ielikt akumulējošo boileri.
bet precīzāku infu lai nu vīrieši santehniķi stāsta.

Tessa (2010-11-03 15:00)    1 es arii par centralo apkuri.mans kamiins it ka apsilda visu maju,bet silts ir-kamer kuras(tiesa,iesilst atri).respektiivi,kamer esmu darbsa,majas ir auksts.
par jotul-atdeve laba,ielikshana atra un nekadu problemu nebus,bet ta var but ta-papildus pamatapkurei-mans viedoklis.

minnka (2010-11-03 15:27)      Es ar jotulas krāsniņu apkurinu trīsistabu dzīvokli. Esmu apmierināta. Siltums labs, malku vajag maz. Pie kam galīgi netraucē, ja notiek problēmas ar ūdeni vai elektrību.

Anjilo (2010-11-03 15:54)      Visideālākais variants pēc pieredzes kurināt ar paredzētajām briketēm, tad ar siltums kad neesmu mājās. No rīta uz atlikušājām oglēm salieku jaunas un pieteiek līdz vakaram, vakarā atkal uzlieku uz rītā salikto brikešu oglēm jauno nakts porciju! Plus labi, ka var ar malku kurināt, bet viens mīnus, ir jāuzmanās no degšanas procesa pie minimāli pievērtā lodziņa - veidojas spŗādziens, tvans un dūmi izpraucās pa visām Jotulas šķirbām.....

tiritomba (2010-11-03 16:30)      mana fazenda ir liela (~ 170 kvadrāti). ar jotulas kamīna siltumtrubām māju piesildīt nevarēja, ieliku centrālapkuri pagrabā un radiatorus pa abiem stāviem. nu ir silts ziemā. bet kamīnu kurinu, kad gribas "pašikot" - piparmētru tēja, siera cepumiņi, lielās sveces un ploškas uz palodzēm ... tip, plošnaja romaņķika.

trafs (2010-11-03 17:26)      Tiritomba prātīgi runā.

wolands (2010-11-03 18:33)      Nu jā, salīdzinājāt - pāris simti Jotula, pāris tūkstoši centrālapkure. Un vēl tūkstotis par akumulatoru un automātiku :D Bet, protams, centrālapkure rullē :)

BooS (2010-11-03 18:42)      JOTUL ir ilgdegoša krāsns! Siltumu dod ļoti labi un lietderības koeficents ir tāds, ka vairāk ar nedrīkst būt (tad vispār vilkmes nebūs)! Pati krāsns pa sevi nesilda, bet malka! (Jāskatās tad ir uz koksnes mitrumu un kvalitāti!) Viss būs štokos ja krāsni izvēlēsies ar 1/3 rezervi! (bet rēķinot apsildāmo platību ar 2,7 m griestu augstumu!)
Jo info tiek sniegta max. apsildāmā platība! Bet pats galvenais (ar iepriekšējiem raxtītājiem) ir mājas siltumizolācija! Ja siltums ies ārā tad nav jau nekādas jēgas! Un ar ja māja atdzisusi tad vajadzēs apt. dienu lai uzsildītu!

Problēmas radīsies ja tiks kurināta slapja malka vai arī skujukoki (pastāvīgi!) Ar kondensātu! Tādēļ vajadzēs likt nerūsējošā metāla oderējumu mūra skurstenī, ja ir metāla vai keramiskais skurstenis tad kondensāts būs mazāk! (protams var ik pa laikam pakurināt spec. tīrīšanas līdzekļus!)

P.S.
Tiritomba runā prātīgi, bet katra šāda situācija ir jāizskata individuāli! (Par kondensātu ar aizmirsa piebilst! (Kas katliem ir sevišķi spēcīgi izteikta problēma!))

P.S.
Vienkārši kādreiz LV strādāju JOTUL salonā tādēļ zinu visas nianses! Nereklamēju! Jo sen vairs tur nestrādāju! Un pat neesmu LV ;))) Bet ja kādam vajaga padomu vai instrukcijas lietošanā varu izsūtīt uz e-pastu! (Tai laikā administrēju mājas lapu un infa kautkāda ir vēl meilos palikusi!) Par katliem ar! ;)

alvis@police.lv

Jo nav muļķīgu jautājumu! Var būt tikai muļķīgas atbildes! ;)))))))

trafs (2010-11-03 22:03)      BooS, Tu pats praktiski esi pielietojis tās jotulas, jeb tikai teorētiski ? Ar ko tās atšķiras no parastas čugunkas ? Ar dizainu, ar hermētikām durtiņām ? Un vēl ar ko ? Pareizi te teica: kamēr kuras- silda. Ko nozīmē- "ilgdegšanas" ? 6 stundas ? Bet darbadiena ir ilgāka, tātad jāpārnāk aukstumā un uzreiz jāmetas kurināt.

Protams, ka centrālapkure ar siltuma akumulatoru ir dārga, bet 21. gadsimtā kurināt krāsni ir tas pats, kas braukt ar zirgu- lētāk un eksotiskāk !
P.S.
Katlam ir jākuras ar pilnu jaudu, tad nekāda kondensāta nebūs.

vermuts36 (2010-11-03 22:08)  1   Varbuut buutu jaasaak ar skursteni! Ja grib taada veida apkuri ieriikot, tad varu teikt, ka modernaa, tas ir muusdieniigaa apkures kraasninja ir galiigi nepiemeerota veciem duumvadiem / skurstenjiem/ . Lieta taada, ka (ekonomiskaas kraasninjas) deg ilgi, bet duumu temperatuura ir zema, tautas valodaa, malka gruuzd, bet toties ilgi! Ja ir klasiskais skurstenis, tad neizbeegami tanii veidosies kondensaats, un tas savukaart reagjeejot ar sodreejiem veidos skaabi, kas saeediis shuves skurstenja muureejumaa. Peec briiza paraadiisies starp muureetiem kjiegjeliem melni plekji...... , gala rezultaats ugunsgreeks, nu tas ir iisi! Vecam skurstenim ir vajadziiga kaartiiga kraasns, iekurinaaji taa kaartiigi, bet peec tam shiiberi ciet, bet muusdienu, skursteni ar siltumizolaaciju, lai skurstens nesviistu! Cik es zinu vislabaakais shaadaam kraasninjaam ir keramiskie duumvadi, no neruuseejoshaa teerauda nestaav klaat, it kaa leetaak, iislaiciigi, ja prieksh seviim, tad labaak nee!

Egils22 (2010-11-03 22:41)      kad tā plīts ir pēdējo teizi tā kārtīgi tīrīta? un ja ir sildmūrītis, tad vai tas ir tīrīts? ar kādas kvalitātes malku kurini? viena stāva robežas pie viena dūmkanāla nedrīkst pievienot vairāk kā vienu apkures ierīci, vismaz kopā darbināt točna nedrīkst.

BooS (2010-11-04 00:46)      Trafs loģiski , ka esmu lietojis! ;))))))))))

Ar ko atšķiras? Protams ka ar hermētiskumu, čuguna sastāvu! Tas pat ir viens no svarīgākajiem argumentiem!

Kā teicu jau ir jāskatās kādiem mērķiem un kādos apstākļos krāsns tiks lietota! Dāčai toč nevajadzēs kautko baigi dārgo (jo var jau ar nospert)!

vermuts36 normāli apraxtīja pa kondensātu!

savukārt trafs ar max. jaudu katlam izgāzās! Un aizmirsa jau ar pateikt par kāda tipa katlu runā! ;DDDDDDD

barbarosa9 (2010-11-04 00:56)      Paziistu cilveeku, kuram jau labi sen ir jotul apkure maajaa.Vnk ideaali! Gan griesti augsti, gan telpas lielas, gan siltums ljoti patiikams un noturiigs.

trafs (2010-11-04 07:35)      BooS, kāpēc izgāzās ?! Ja ir siltuma akumulatori, katls kuras neilgi (1-2 ciklus) , ar izejošā ūdens temperatūru 80-90 grādi. Mājai pievada daļu enerģijas, bet lieko - akumulatoros. Par rasas punktu Tu droši vien zini. Lai novērstu tā rašanos, katlu nedrīkst kurināt zem 65 grādiem.

BooS (2010-11-04 18:35)      Nu ok! Nestrīdos! ;)
Bet priecē, ka ir tomēr zinoši ļaudis te apkārt! ;)

trafs (2010-11-04 22:43)      Labi, BooS, nestrīdēsimies, bet iesim kādu alus kausu izdzert ! :))

Zelta_rokas (2010-11-04 23:49)      Krauj to kraasni istabas stuurii un kurini. Tikai npar skursteni gan paruupeejies kaa ieprieksh aprakstiits (vienkaarshaakais ir neruusoshaa caurule ar iespeeju iztecinaat kondensaatu). Un neaizmirsti ka Jotul nav vieniigaa kas razo taadas kraasninjas, bet varbuut labaakaa.

tiritomba (2010-11-05 10:05)      tiritomba runā lietpratīgi, jo ... tiritomba ir bijušas dažādas apkures iekārtas mājās, un eksperimentu kārtībā visas tikušas izmēģinātas, tieši, lai ietaupītu naudu. un tiritomba secināja, - tieši tas, kas sākotnēji ir salīdzinoši lētākais, ekspluatācijā sanāk visdārgākais. visdārgākā iekārta - apkures katls ar lielu akumulējošo boileri bija vis-vis-visdārgākais (ja nekļūdos pāri 2 štukiem, bez radiatoriem), bet visefektīvākais. tiesa, kondensātu nepieminēju - tas ir mīnuss.

toties jotul kamīns no intensīvas lietošanas bija ik pa laikam jāatjauno ar jaunām tērauda detaļām - nu, ļōōōōōti dārgi ...

man ir arī maza jotul krāsniņa (tiešām glīta krāsniņa), tā tiek lietota reizē ar kamīnu, kad pazūd elektrība noteiktos periodos - bez elektrības apkures katlu lietot nedrīkst. tiritomba bija gudra, un tās iekārtas atstāja kā alternatīvu tieši šādiem gadījumiem.

trafs (2010-11-05 12:49)      Tiritomba, ak jel viedā sieviete ! :) Pareizi kurinot katlu, kondensāta nav.

Elektrības neesamības gadījumos palīdz UPSis vai invertors (-12v uz ~230v) ar akumulatoru. Pie kam- siltuma akumulatoru, ja iespējams, katlam jāpieslēdz ar peldošā pretvārsta apvedceļu, tad notiks dabiskā cirkulācija vismaz uz tvertnēm.
Bet alus kauss arī Tev ! :))

BooS (2010-11-05 22:03)      Labprāt aliņu iedzertu! Bet neesmu LV! ;(

Bet prieks pa Jums! ;DDDD

P.S.
Jotul nav tērauda detaļu! (Izņemot kurtuvi Jotul I-600! ) ;))))))))) (Profesionālais krtetīnisms iedziedājās!) ;)

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu