Bezazbesta šīferis

Varbūt kādam ir atsauksmes par šo celtniecības materiālu - bezazbesta šīferi.
Vai tas kapo tikpat ilgi cik vecais, labais, sen zināmais šīferis?
Ja lietotu šo materiālu jumta seguma nomaiņai, man nav vajadzīgas nekādas papildus jumta spāru (vai kā nu pareiz tās sauc tās koka detaļas) nomaiņa vai papildus stiprināšana?

lucia41 (2010-08-05 17:34)      nu cik zinu,tad to veco šīferi vairs nevar lietot,labi vēl,ka neliek plēst nost!kaitīgs esot..

joens (2010-08-05 18:16)  1   Vietējā tirgū pazīstamākais "šīfera" ražotājs ir Eternit. Materiāls idejiski tāds pats, tikai azbesta šķiedru vietā citas šķiedras, dažiem ražotājiem tā ir dārga un dārgākā sastāvdaļa.

Ja neiedziļinās tēmā, tad tiešām tā - veco noplēš, jauno turpat vietā pienaglo. Vai vajag iedziļināties, to konkrētā objektā speciālistam jānovērtē.

saltais (2010-08-05 18:27)      Vecais šīferis uz jumta nevienam netraucē, ja vien nav galīgi beigts. Vienīgi utilizācija ir sāpīga padarīšana cipara ziņā. Ja vēl ir lietojams, tad var kādam atdot. Ja ir beigts, tad vislabāk godīgi utilizēt, jo pēc tam var nejauki atsaukties no būvvaldes puses. Pieņem Brocēnos poligonā-čakars ar papīriem un visu citu(pats ar to strādāju).
Bezazbesta nav ne vainas,cilvēki liek. Pats esmu vedis un licis. Cita problēma kā izskatās.,tur katram sava gaume. Vizuāli neatšķiras ne ar ko.

Satelits_Dzeja (2010-08-05 22:15)      Bezazbesta tik tiešām tāds pats vien ir kā azbesta - es domāju izturībā un smagumā. Kaut gan iespējams bezazbesta ir nedaudz smagāks, vismaz uz aci izskatījās mazliet biezāks. Tirgotājs teiksim tas pats Eternit, viņiem mājas lapā noteikti ir tehniskā instrukcija, t.i. kādi attālumi starp latām pie kādiem grādiem, kā liek utt. Es domāju papildus, ja bijis parastais šīfers nav ko likt, ja nu vienīgi lokšņu garums atšķirās tā, ka kāda lata vairs nepas.
Es arī svārstījos ņemt šo vai ko citu. Paņēmu lētāko Onduline dēļ tā, ka tas nav tik smags un varēju atvest vienā piegājienā, izskats nedaudz labāks, lai gan rēķinos, ka kalpos man kādus 10 vai 15 gadus. Eternīta mīnuss manuprāt tomēr ir vizuālais. Pelēkā atsit šīferi, bet krāsotās tādas brāķīgas jau ļoti izskatās. Katrā gadījumā metāla man šķiet skaistāks un cena arī ir ļoti tuva jau. Vienīgi metālam ir augstākas prasības pret latojumu un jumta taisnumu.

kretiins_vulgaris (2010-08-05 23:37)      es uzliku sev tādu, bet poļu izopol ražojumu. Biezāks, lielākas loksnes, daudz elastīgāks. Parastais šīferis ir trauslāks. Kaut ražotājs kategoriski neiesaka, 85kg vecis var staigāt pa virsu. Bet celtnieki ieteica likt biežāku latojumu, ja grib staigāt pa virsu. Tā atstatums starp latām ir 1,10m. Arī var staigāt pāri bez problēmām, bet, ja nu kas var izkrist tālu cauri. :) Tapēc uzliku 2x biežāk. Ilgmūžība? Hvz saka jau 50g bez problēmām, bet reāli pie mums jau nevienam tik ilgi viņš nav. Par vecā utilizēšanu. Ideāli jau būtu pa pareizo. Bet apskaties papīros, projektā, ja Tev nekur nav minēts jumta segums, tad mierīgi vari nogrūst kādam priekš šķūnīša vai kur nu tur. Ja kāds kasās, kur vecais, pasaki, ka bija skārds. Skats nav nekāds ekstra, bet toties iznāk viens no lētākiem, ja ne pats lētākais no ilgmūžīgajiem. Skārdam un ruļļmateriāliem sadardzina tas, ka vajag labu apakšklāju, osb. tātad vismaz +3ls par kv/m

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu