Pelējums uz sienas

Uzsākām remontu, noplēsām vecās tapetes un skatam pavērās šausminoša un diezgan smirdoša aina - pelējums uz ārsienas zem špakteles kārtas...
Vai varat ieteikt kā ar to tikt galā? Kāda ķīmija, kuros veikalos jāpērk un kā pareizāk rīkoties?
Jau iepriekš paldies par noderīgiem padomiem!

VecmeitaARrunci      Ievadi googlē šādu tekstu-pelējums uz apmetuma un sāc lasīt.Info ir ļoti daudz.

miniatura17      Dažus gadus atpakaļ zinu , ka bija vācu firmas līdzeklis ,,Schimmel - entfernet" celtniecības veikalos. Bet vispār telpai nav pareiza ventilācija...

geyser  1   Būvmateriālu veikalos ir nopērkami izsmidzināmi līdzekļi uz nātrija hipohlorīta bāzes. Kamēr viela izreaģē, smaka ir nepatīkama, taču efekts tūlītējs. Ieteiktu Tev arī padomāt par pelējuma rašanās iemesliem, jo nav izslēgts, ka tas parādīsies atkal. Pelējums parasti veidojas mitrās un slikti vēdinātās vietās.

hefny      hmm
Es nosmērēju sienas un griestus/īpaši katos/ar kaut kādu šķidrumu-antiseptiku,kas tam īpaši domāts-krāsu veikalā PIRKU,JO MAN ARĪ VECĀ MĀJĀ,KAD NEVĒDINA--TAD PELĒ,JA VĒL IZTABĀS MITRUMS NO KAUT KĀ ŽAVĒŠANAS PIE KRĀSNS.jO ,AILĪMĒJOT VISUS LOGUS--DZĪVOKLĪ/UN VISPĀR JEBKUR-ARĪ PIE SLIKTAS VENTILĀCIJAS MODERNAJOS LOGOS/IENĀK-PELĒJUMA VIESIS!

hefny      Jā un vēl--ārsienai virsū lija ūdens,un zem bieziem kokiem.Koku zarus vajag vismaz izretināt--lai ārā arī ir gaisa cirkulācija,nevis pagraba efekts zem zaļo mīlētāju rotas--odi,mitrums,pelējuma sēne--kur koki pa tuvu celtnēm!Sienām jābūt pietiekami izsauļotām!

JurisK      Klausi Vecmeitai - izfunktierē kārtīgi, ja viņš tur parādījies, tad pēc laika būs atkal, pelējums rodās no mitruma, mitrums rodās no tā, ka sienai slikta siltumizolācija.

GOST      Noteikti jāsit vis atmetums un tad ar ķīiju . Lai pēc tam nožūst.tad var apmest pa jaunam .

Egils22  1   pirmais, ko var darīt ir ar "fungi" to ražo vincents polyline, jebkurā būvmateriālu veikalā to var dabūt, bet tas tikai likvidēs sekas, nevis cēloni, a cēlonis visticamāk ir slapja, nepietiekami siltināta ārsiena. slapjums ārsienai nāk no nokrišņiem, visticamāk, ka siena ir uz rietumu pusi, no kurienes nāk arī valdošie vēji... ideāls variants būtu to sienu no ārpuses nosiltināt un novērst mitruma iesūkšanos tajā, tad arī iekšpusē nekāds pelējums nerastos. droši vien, ka tā ir daudzdzīvokļu māja, tāpēc no ārpuses neko darīt nevar, tad no iekšpuses var ar ekstrudēto putupolistirolu atdalīties no ārsienas. pameklē pa latvijas radio 2 arhīviem raidījums no pamatiem līdz jumtam, tur ļoti bieži cilvēkiem ir šāds jautājums... :)

trafs    1 Pelējuma sēni var iznīcināt ar kvarca lampu palīdzību, bet vispirms jānovērš tā rašanās avots - mitrums. Kā jau šeit minēts - ventilācija, hidroizolācija.

Meisija  1   http://saimnieciba.calis.lv/majoklis/praktiskie-padomi/pelejums-uz-sienas-nav-joka-lieta/ 2011-03-31

vvr      Vispareizāk būtu noņemt visu sabojāto un apmest no jauna - ar KAĻĶA apmetumu. Kaļķis ir sārmains un ātri žūstošs materiāls.
Ja nav iespējams noņemt, tad mazgāt ar dzeramās sodas šķīdumu - uzklāt uz ~20 minūtēm, tad mazgāt nost ar ūdeni. Soda ir skābais sāls, kas ūdenī veido sārmainu šķīdumu ar pH=10. Ja nepieciešams, atkārtot. Izžāvēt kārtīgi!! Ja nav iespējams nodrošināt labu ventilāciju, tad nekādas tapetes! Uz sienām jāliek kaļķa vai silikāta krāsa. Dārgi? Nē, nav. Kaļķis neko baigi nemaksā. Pigmenti maksā. Tāpēc ieteicams izvēlēties krāsu tuvu baltai. Dekorēt varēsiet ar detaļām.
Plēves aizsargā pret mitrumu? Traģiska ilūzija. Noteicošais faktors ir laba ventilācija (gaisa apmaiņa)!
2021-06-15 18:00

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu